ASLI AYDEMİR AYTAÇ

Aslı Aydemir Aytaç, Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nden Executive MBA lisansüstü derecesini almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne misafir öğrenci statüsüyle bir yıl devam etmiştir.

Profesyonel yaşamına Doğan Yayın Holding’te başlamış; burada ve ardından çalıştığı Dream Design Factory’de ulusal ve uluslararası markaların iletişimlerini tasarlayan ekiplerde görevler almıştır. Türkiye’nin ilk kamu-STK-özel sektör projesi olan İstanbul 2010 AKB Projesi’nin her aşamasında İstanbul üzerinden Türkiye’nin kültürel ve sanatsal alanda tanıtılmasında görevler almıştır. İstanbul Tarihi Yarımada’nın bulunduğu ilçenin Belediye Başkanı’nın Danışmanlığını yapmıştır. 2013 yılından bu yana Sola Unitas Akademi Üyesi’dir.

Aslı, İngiltere, İtalya, İspanya ve Avusturya’da yaşamış; farklı kıtalarda çok sayıda ülkeye seyahat etmiştir. Bu tecrübelerin tamamında, her şeyin merkezine insanı koyduğunu ve insanın iç dünyasına büyük merak ve ilgi duyduğunu fark etmiştir. Aslı, kişilerin kendileri ve başkaları ile ilişkileri üzerine çalışmaktadır.

Koçluk alanında ICF tarafından verilen MCC unvanına sahip dünyadaki 400 kişiden biridir.

Koçluk yolculuğunda biri Londra merkezli olmak üzere iki farklı eğitim ile beraber Sola Unitas Coach Academy ve Success Motivation eğitimlerini almıştır. Paul Ekman International onaylı Mikroifadeler eğitimleri; Gottman Çift Terapisi, NLP ve Hipnoz, Terapötik Kartlar eğitimlerini tamamlamıştır. “Aslında Aşk” adlı bir kitabı ve Youtube’da “Mutlu Bir İlişki için Birkaç Dakika” adlı bir kanalı bulunmaktadır.

Aslı, Hakan’ın eşi, Hayal’in annesidir.