ÇEVİK KOÇLUK EĞİTİMİ (AGILE)

Coaching Agile Teams (Base on Scrum)

İş dünyasında kurumlar giderek daha ilham veren, insana, amaca yönelik ve gelecek odaklı bir yapıya dönüşebilmek için çalışıyorlar.

Geçmişte, çeviklik temel olarak yazılım geliştirme ve Bilişim Teknolojileri sektörüyle ilişkilendirilirken günümüzde İK da dahil giderek artan bir şekilde kullanılmakta ve bütün kurumlarda uygulanmaktadır. Çevik yaklaşım, gelişmenin ve değer yaratmanın bir yoludur. İnsanların ve ekiplerin zorluklarla karşılaşmasına ve bu zorluklardan hızlıca öğrenmesine ve değişime cevap vermesine izin veren yeni bir yönetim şeklidir.

Günümüzde şirketlerin çevik çalışma modelini benimsemeye başlaması ile birlikte iş hayatına Çevik Koç rolü girmeye başlamıştır. Çevik dönüşümün sürdürülebilirliğini sağlayabilmek için Çevik Koçlara ihtiyaç duyuluyor.

World Economic Forum’un “Jobs of Tomorrow 2020” raporunda geleceğin meslekleri arasına giren Çevik Koçluk, hem bilgiyi transfer etmeyi hem de takım üyelerini yeni yaklaşımlar ve teknikler denemeye heveslendirmeyi amaçlar.

Eğitimde Kazanımlar:

 • Çeviklik Yaklaşımı
 • Çevikliğin kurum ve takım içerisinde uygulanması
 • Takım dinamiklerini anlama
 • Takımda çatışma yönetimi ve problem çözme teknikleri
 • Takımda roller
 • Koçluk Yetkinlikleri
 • Çevik Koç rolleri

“Ne en güçlü olan tür hayatta kalır, ne de en zeki olan… Değişime en çok adapte olabilendir, hayatta kalan.” Darwin

Kimler Katılmalı:

Proje Yöneticileri, İnsan Kaynakları Uzmanları, Ekip Halinde Çalışanlar, Yönetici ve Takım Koçları

Eğitim Süresi: 

Sınıf içi eğitim, 4 gün

Online eğitim, 8 gün (4’er saatlik)

Eğitim Tarihleri: 

 1. Modül 23 – 24 Mart 2022 ve 30 – 31 Mart 2022 Saat 19.00 – 23.00
 2. Modül 20 – 21 Nisan 2022 ve 27 – 28 Nisan 2022 Saat 19.00 – 23.00
 1. Modül 20 -21 Temmuz 2022 ve 27 -28 Temmuz 2022 Saat 19.00 – 23.00
 2. Modül 17 – 18 Ağustos 2022 ve 24 – 25 Ağustos 2022 Saat 19.00 – 23.00

Eğitim Kapasitesi:

Sınıf içi eğitim, 20

Online eğitim, 15

“ÇEVİK KOÇLUK EĞİTİMİ (AGILE)” üzerine 6 yorum

 1. Agility kavramının ve agile projelerin hayatımızda giderek daha önem kazandığı bu dönemde çok öğretici ve de çok keyifli bir eğitim içeriği olmuş, öncelikle Fügen’e ve Sola Unitas’a çok teşekkürler🙏🏼 Takım çalışmalarında çok faydalı olacak bilgilerle de doldurduk cebimizi. Şirketler içerisinde insan ve iş odağının birlikte korunduğu faydalı uygulamaları öğrenmek çok keyifliydi. Çok teşekkür ederim bu güzel deneyim için🥰🙏🏼

  Cevapla
 2. Tüm dünyada adından sıkça bahsettirmeye başlayan Çevik Koçluk bence bundan daha iyi öğretilemezdi. Sevgili Fügen’e içtenliği, profesyonelliği, yüksek enerjisi, harika eğitim içeriği için çok teşekkür ediyorum ve bu eğitimi almak isteyen herkese mutlaka Sola Unitas’ı ve Fügen’i tavsiye ediyorum. Teknik kısımları da olan, anlamak için diğer koçluk türlerine göre biraz daha kafa yormak gereken bir eğitim oldu benim için. Sonuçtan çok memnunum, doğru uygulandığında muhteşem etkilerinin görüleceğine inancım tam.
  Tekrar teşekkürler, yeni eğitimlerde görüşmek dileğiyle…

  Cevapla
 3. Eğitimin ilk dakikasından itibaren eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadım. Eğitimin teknik tarafı var mı? Var. Takım içeren çok alanda uygulanabilir mi? Bence uygulanabilir. Yavaş yavaş kendi ortamımda ufak değişiklikler ile hayata geçirmeye başladım. Eğitimin içerik kısmındaki güzelliğin yanısıra eğitimin bir güzelliği de Fügen’in eğitimi herkesin örnekleri ile çeşitlendirmesi, başta yazdığım gibi eğlendirerek anlatması, diğer taraftan profesyonelliği. Tüm bunlar da bilginin iz bırakmasını, kalıcı hale gelmesini sağladı. Büyük bir emeğin sonucu ortaya çıkan bir eğitim olduğu çok belliydi, çok teşekkürler. Şimdi emek verme sırası bende.

  Cevapla
 4. Her geçen gün, yeni belirsizliğin ve değişimin kapımızda oldugu, hızlı dönen dünyaya ayak uydurmak, çevik olmak ve takım olarak hem insan hem iş odaklı olmak adına alet çantanıza kesinlikle eklenmesi gereken bir eğitim:Agile Coaching. Eğitim süresince hem akedemik hem uygulamalı çalısmalarla bu yolculuğa Fügen ile çıkmak harika bir deneyimdi.

  Cevapla
 5. Katılıp katılmamak arasında kaldığım bu eğitimi, muhteşem bir yolculuğa dönüştüren Fügen’e ne kadar teşekkür etsem az. ACTP sürecinden bu yana iyi ki yolum Sola Unitas ile kesişmiş, ancak Fügen için ayrıca bir parantez açıp ona özel teşekkür etmek isterim

  Cevapla
 6. Yakın zamanda inanıyorum ki herkesin ilgilenebileceği bir eğitim olacak. Sola Unitas’ın sayesinde Türkiye’de bu eğitimi alan bir koç olarak çok mutluyum. Takımlarla çalışmalarımda uygulayabileceğim, yeni dinamikler kazandım. En başında çevikliği bir koç olarak kendime uygulayabiliyor olmam çok değerli. Fügen hocaya bu eğitimi bizlere sunduğu için teşekkür ederim. Takımlarla çalışan tüm eğitmen ve koçlar Agile sistemini çalışmasına dahil etmeli.

  Cevapla

Yorum yapın