EBEVEYN KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre; insanlara hayattaki en mutlu anları sorulduğunda en çok ‘evladımı kucağıma aldığım zaman’ cevabı alınmıştır.  Onun ilk bakışı, ilk kelimesi, ilk adımı ise unutamadıkları anlardandır. Zaman hızla akıp giderken yaşamın zorlayıcı koşullarında nedense ebeveynler bu ilkleri unutarak kendilerini öfke nöbetleri geçirirken, çocuklarıyla kavga ederken ya da sürekli nasihat verirken bulurlar. Kendilerini yıpranmış, tükenmiş ve mutsuz bireyler olarak sonu ve çözümü olmayan bir çıkmazın içinde görürler.

Ebeveyn koçluğunun amacı, ebeveynleri bu çıkmaza getiren sebepleri keşfetmek için, anne ve babaların kendi özleriyle buluşmalarını sağlamak ve daha sonra ise kurdukları aile yapısının, değerlerinin ve inançlarının farkındalığıyla, öncelikli olarak ebeveyn ihtiyaçlarını sonrasındaysa çocuğun ihtiyaçlarını sağlıklı iletişim modelleriyle gidermektir.

Ebeveyn koçluğu, ailedeki tüm bireylerin potansiyellerinin ortaya çıkartılarak en üst düzeyde birbirlerine fayda sağlayarak, aile içerisinde olumlu iletişim modelleri kullanabilen yapılarının oluşturulabilmesi için ebeveynlerle yapılan yaratıcı ortaklık sürecidir.

Her ailenin bir kitabı vardır. Bu kitabın ilk sayfasını aile olmak için adım attıkları gün yazmaya başlarlar. Kendi değerleri, inançlarıyla her sayfada farklı bir doku yaratırlar, sayfalar ilerledikçe hem kendilerinden olan hem de kendi olan bir kişi yepyeni sayfalar oluşturmaya başlar. Ve bu kitap yeni kitapların, sayfalarının dokusunu oluşturacak izler taşır..

Eğitim Tarihi, Süresi ve Yeri

Eğitim süresi 2 gündür.

Atölye Lideri

Tuğba Asmazoğlu

Eğitim Tarihi

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

Eğitim Ücreti 

Eğitim bedeli 1.760 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 1.650 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir.  Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

“EBEVEYN KOÇLUĞU EĞİTİMİ” üzerine 5 yorum

 1. Evebeyn koçluğu insanın kendını, kendı zeminini bilmesi, keninin, yaptıklarının, hiss etdiklerinin farkına varmasl için çox önemli. Tugba bu eytimi o kadar gönülden, severek, anlayarak arkatdı ki ben bu eğtimin hiç bitmemesini istedim. Sola ailesi çok deyerli benim için. Hayatımda olduğunuz için, bir sehirli deyenekle dokunduğunuz için teşekkür ederim. Umut Kisa siz çok güzel iş yapıyorsunuz👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  Cevapla
 2. Sevgili Tuğba Asmazoğlunun verdiği Ebeveyn Koçluğu eğitimi gerçekten çok değerli ve gerekli bir eğitim. Mesleki hedefle olsun olsun kişisel gelişim hedefleriyle olsun herkesin mutlaka alması gereken bir eğitim. Yılların araştırması ve birikiminin buluştuğu eğitimde her dakika kendimle ilgili, kızlarımla ve çevremle ile ilgili yeni bilgi, yeni bakış açıları ve yeni farkındalıklar yaşadığım eşsiz iki gün oldu. Ayrıca eğitime katılan diğer çok güzel arkadaşlarımızdan da onların hikayelerinden ve sorularından da okadar çok şey öğreniyoruz ki hiç bitmesin istedik. Çok sevgili eğitmenimiz Tuğbaya ve bu eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm değerli insanalara kocaman teşekkür ederim. Aklınıza yüreklerinize sağlık!

  Cevapla
 3. Ebeveyn Koçluğu Eğitimi ile çocukluğumuza derin derin bakıp , kendi ebeveynliğimize iç çektiğimiz, değişime ihtiyacı olanın kim olduğunu içimizi acıta acıta da olsa gördüğümüz , sarsıcı ve oldukça etkili bu eğitim sonrası , hayatımda taşlar öyle bir oturdu ki uzmanlığımı destekleyecek bir niş olarak aldığım Eğitimi, şu an asıl uzmanlık alanım olarak düşünüyorum . Tuğba emeklerine sağlık , değmiş vallahi… Senin emeklerinle ulaştığımız bilgilerle tohumlar ekerek, kim bilir ,kaç kişinin ellerinden tutanların onları koşulsuz sevdiğini hissettireceğiz . Sayende bir kere daha inanıyorum ki DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK

  Cevapla
 4. Bu eğitimle Ebeveyn Koçluğu yapmanın yanı sıra Ebeveyn Koçu Olmayı, “Ben Kimim?”i başka bakış açılarıyla Sevgili Tuğba Asmazoğlu’nun temposu hiç düşmeyen enerjisiyle keşfedeceğinizi garanti ediyorum.

  İletişimden başlayıp, ebeveyn olmanın neleri gerektirdiğini koçluk yetkinilkleriyle “Ebeveyn Koçu nasıl olunur?”un çerçevesini öğrendiğim bu yoğun içerik paylaşımı olan eğitimde, “Ben Kimim?” Nasıl bir çocuktum? Nasıl bir aileden geliyorum? Nasıl bir ebeveynim? Acaba çocuğum beni nasıl görüyor? Nasıl yardımcı olabilirim? her cevap yeni bir soru, her soru yeni bir farkındalık. Değerli arkadaşlarımın samimi paylaşımlarıyla birlikte öğrenme ortamımız daha zengin ve keyifli oldu.

  Değerli eğitmenimizTuğba ve Sola Ailem, cömert paylaşımlarınızın hakkını ödemek zor, iyi ki varsınız.

  Cevapla
 5. Eğer iyi bir koç olmak, o koltuğa oturduğunuzda tüm yargılarınızdan arınıp ‘ben ok.im, sen ok.sin’ cümlesini hakkını vererek kurmak, kendinizle, korkularınızla, unuttuğunuz çocukluğunuzla yüzleşmek istiyorsanız; dört modülü bitirdikten sonra yolculuğunuzdaki ilk durak Tuğba Asmazoğlu ile ebeveyn koçluğu olmalı.. Tuğba müthiş bir eğitmen, olağanüstü bir konuşmacı.. Hayalim kitap’lar’ yazması, oyunlar sahnelemesi… Bin kez dinlesem bir kez sıkılmam hikayesinden.. MUHTEŞEM ve ilham verici bir eğitimdi… İyi ki varsın…!!!!
  PS; Doğan Cüceloğlu’ nun da dediği gibi, bu eğitim kesinlikle 10 gün olmalı :))))

  Cevapla

Yorum yapın