EBEVEYN KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre; insanlara hayattaki en mutlu anları sorulduğunda en çok ‘evladımı kucağıma aldığım zaman’ cevabı alınmıştır.  Onun ilk bakışı, ilk kelimesi, ilk adımı ise unutamadıkları anlardandır. Zaman hızla akıp giderken yaşamın zorlayıcı koşullarında nedense ebeveynler bu ilkleri unutarak kendilerini öfke nöbetleri geçirirken, çocuklarıyla kavga ederken ya da sürekli nasihat verirken bulurlar. Kendilerini yıpranmış, tükenmiş ve mutsuz bireyler olarak sonu ve çözümü olmayan bir çıkmazın içinde görürler.

Ebeveyn koçluğunun amacı, ebeveynleri bu çıkmaza getiren sebepleri keşfetmek için, anne ve babaların kendi özleriyle buluşmalarını sağlamak ve daha sonra ise kurdukları aile yapısının, değerlerinin ve inançlarının farkındalığıyla, öncelikli olarak ebeveyn ihtiyaçlarını sonrasındaysa çocuğun ihtiyaçlarını sağlıklı iletişim modelleriyle gidermektir.

Ebeveyn koçluğu, ailedeki tüm bireylerin potansiyellerinin ortaya çıkartılarak en üst düzeyde birbirlerine fayda sağlayarak, aile içerisinde olumlu iletişim modelleri kullanabilen yapılarının oluşturulabilmesi için ebeveynlerle yapılan yaratıcı ortaklık sürecidir.

Her ailenin bir kitabı vardır. Bu kitabın ilk sayfasını aile olmak için adım attıkları gün yazmaya başlarlar. Kendi değerleri, inançlarıyla her sayfada farklı bir doku yaratırlar, sayfalar ilerledikçe hem kendilerinden olan hem de kendi olan bir kişi yepyeni sayfalar oluşturmaya başlar. Ve bu kitap yeni kitapların, sayfalarının dokusunu oluşturacak izler taşır..

Eğitim Tarihi, Süresi ve Yeri

Eğitim süresi 2 gündür.

Atölye Lideri

Tuğba Asmazoğlu

Eğitim Tarihi

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

Eğitim Ücreti 

Eğitim bedeli 1.760 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 1.650 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir.  Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

“EBEVEYN KOÇLUĞU EĞİTİMİ” üzerine 9 yorum

 1. Sola ailesine katıldığım günden beri her eğitim beni bir adım daha ileri götürüyor. Ebeveyn koçluğu eğitimi ile bir kez daha anladım ki 2017 den beri içinde bulunduğum Sola Unitas ailesi bu konuda gerçekten en iyisi. Başta Umut, Yeşim, Fügen olmak üzere ve en son Ebeveyn Koçluğu eğitimi ile sevgili Tuğba’ya bana olan katkıları için sonsuz teşekkürler ediyor, sizinle hiç irtibatımı kesmemek için elimden geldiği kadar tüm yeni eğitimlerinize katılmak istediğimi belirtmek istiyorum.
  2021 hepinize önce sağlıkla gelsin…Gerisi gelir zaten:)
  Kocaman Sevgiler

  Cevapla
 2. Tuğba’nın ebeveyn koçluk eğitimini on line almama rağmen enerjisi şahaneydi. 23 yıllık ebeveyn ve 6 yıllık bir koç olarak “ebeveynelik” kimliğimi hem kendimde hem kendi ailemde tekrar gözden geçirmeme çok yardımcı oldu. 4 gün nasıl geçti anlamadım bile. Tekrar çok teşekkürler hem Tuğba’ya hem de Solaunitas’a…

  Cevapla
 3. Ebeveyn koçluğu eğitimi ile kendi çocukluğumu gözden geçirme ve mükemmel olarak değerlendirdiğim anne- babamın hangi noktalarda eksikliği olduğunu fark ettim. Bunu oğluma hangi sebeple aktarmamak gerektiğini anladım. Oğlum genetik aktarımım olsa da uzantım değil artık. Koçluğun temelinde olduğu gibi o da biricik ve tek.İnsanın kendi hayatına en dokunan niş belki de bu. Hayatınızın en önemli parçasına; evladınıza dokunma ve onunla en iyi iletişimi nasıl yakalayacağınızı öğreniyorsunuz. Tüm samimiyeti ile deneyimlerini ve bilgisini paylaşan sevgili Tuğba ile herkesin tanışması dileğiyle

  Cevapla
 4. Temel koçluk eğitimlerinden sonra seçeceğiniz niş koçluklarda, sadece “kurumsal hayata daha uygun olduğunu düşündüğünüz” koçluk eğitimleri almak isteseniz dahi; kişinin koçluk yolculuğuna çıkmadan önce, kendisini ne kadar tanıdığından emin olması açısından, ilk alması gereken bir niş koçluk eğitimi olarak tanımlayabilirim Ebeveyn Koçluğu Eğitimini.

  Kendi zemininizi bilip, davranışlarınızın asıl kaynağını fark edip, bunları sindirdikden sonra diğer niş koçluk eğitimlerini de alarak uzmanlaşmak istediğiniz alanı seçmek, kişiye izlediği yolda daha fazla kolaylıklar sağlayacaktır diye düşünüyorum.

  Eğitmen Tuğba Asmazoğlu’nun samimiyeti, enerjisi ve yaşanmışlıklarını tüm açıklığı ile dile getirmesiyle çok gerçekçi bir platformda olduğunuzu hissediyorsunuz. Tüm içtenliğin, emeklerin ve değerli kazanımlar edinmemi sağladığın için çok teşekkür ederim Tuğba. Ayrıca içinde bulunduğumuz pandemi şartlarından dolayı “mecburi online eğitim almak” acaba ne kadar interaktif olabilirki diye düşündürürken, bu ön yargımı da ortadan kaldırdın. Çok keyifliydi.

  İyiki yolum Sola Unitas ailesi ile kesişmiş.

  Cevapla
 5. Evebeyn koçluğu insanın kendını, kendı zeminini bilmesi, keninin, yaptıklarının, hiss etdiklerinin farkına varmasl için çox önemli. Tugba bu eytimi o kadar gönülden, severek, anlayarak arkatdı ki ben bu eğtimin hiç bitmemesini istedim. Sola ailesi çok deyerli benim için. Hayatımda olduğunuz için, bir sehirli deyenekle dokunduğunuz için teşekkür ederim. Umut Kisa siz çok güzel iş yapıyorsunuz👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  Cevapla
 6. Sevgili Tuğba Asmazoğlunun verdiği Ebeveyn Koçluğu eğitimi gerçekten çok değerli ve gerekli bir eğitim. Mesleki hedefle olsun olsun kişisel gelişim hedefleriyle olsun herkesin mutlaka alması gereken bir eğitim. Yılların araştırması ve birikiminin buluştuğu eğitimde her dakika kendimle ilgili, kızlarımla ve çevremle ile ilgili yeni bilgi, yeni bakış açıları ve yeni farkındalıklar yaşadığım eşsiz iki gün oldu. Ayrıca eğitime katılan diğer çok güzel arkadaşlarımızdan da onların hikayelerinden ve sorularından da okadar çok şey öğreniyoruz ki hiç bitmesin istedik. Çok sevgili eğitmenimiz Tuğbaya ve bu eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm değerli insanalara kocaman teşekkür ederim. Aklınıza yüreklerinize sağlık!

  Cevapla
 7. Ebeveyn Koçluğu Eğitimi ile çocukluğumuza derin derin bakıp , kendi ebeveynliğimize iç çektiğimiz, değişime ihtiyacı olanın kim olduğunu içimizi acıta acıta da olsa gördüğümüz , sarsıcı ve oldukça etkili bu eğitim sonrası , hayatımda taşlar öyle bir oturdu ki uzmanlığımı destekleyecek bir niş olarak aldığım Eğitimi, şu an asıl uzmanlık alanım olarak düşünüyorum . Tuğba emeklerine sağlık , değmiş vallahi… Senin emeklerinle ulaştığımız bilgilerle tohumlar ekerek, kim bilir ,kaç kişinin ellerinden tutanların onları koşulsuz sevdiğini hissettireceğiz . Sayende bir kere daha inanıyorum ki DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK

  Cevapla
 8. Bu eğitimle Ebeveyn Koçluğu yapmanın yanı sıra Ebeveyn Koçu Olmayı, “Ben Kimim?”i başka bakış açılarıyla Sevgili Tuğba Asmazoğlu’nun temposu hiç düşmeyen enerjisiyle keşfedeceğinizi garanti ediyorum.

  İletişimden başlayıp, ebeveyn olmanın neleri gerektirdiğini koçluk yetkinilkleriyle “Ebeveyn Koçu nasıl olunur?”un çerçevesini öğrendiğim bu yoğun içerik paylaşımı olan eğitimde, “Ben Kimim?” Nasıl bir çocuktum? Nasıl bir aileden geliyorum? Nasıl bir ebeveynim? Acaba çocuğum beni nasıl görüyor? Nasıl yardımcı olabilirim? her cevap yeni bir soru, her soru yeni bir farkındalık. Değerli arkadaşlarımın samimi paylaşımlarıyla birlikte öğrenme ortamımız daha zengin ve keyifli oldu.

  Değerli eğitmenimizTuğba ve Sola Ailem, cömert paylaşımlarınızın hakkını ödemek zor, iyi ki varsınız.

  Cevapla
 9. Eğer iyi bir koç olmak, o koltuğa oturduğunuzda tüm yargılarınızdan arınıp ‘ben ok.im, sen ok.sin’ cümlesini hakkını vererek kurmak, kendinizle, korkularınızla, unuttuğunuz çocukluğunuzla yüzleşmek istiyorsanız; dört modülü bitirdikten sonra yolculuğunuzdaki ilk durak Tuğba Asmazoğlu ile ebeveyn koçluğu olmalı.. Tuğba müthiş bir eğitmen, olağanüstü bir konuşmacı.. Hayalim kitap’lar’ yazması, oyunlar sahnelemesi… Bin kez dinlesem bir kez sıkılmam hikayesinden.. MUHTEŞEM ve ilham verici bir eğitimdi… İyi ki varsın…!!!!
  PS; Doğan Cüceloğlu’ nun da dediği gibi, bu eğitim kesinlikle 10 gün olmalı :))))

  Cevapla

Yorum yapın