EBEVEYN KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre; insanlara hayattaki en mutlu anları sorulduğunda en çok ‘evladımı kucağıma aldığım zaman’ cevabı alınmıştır.  Onun ilk bakışı, ilk kelimesi, ilk adımı ise unutamadıkları anlardandır. Zaman hızla akıp giderken yaşamın zorlayıcı koşullarında nedense ebeveynler bu ilkleri unutarak kendilerini öfke nöbetleri geçirirken, çocuklarıyla kavga ederken ya da sürekli nasihat verirken bulurlar. Kendilerini yıpranmış, tükenmiş ve mutsuz bireyler olarak sonu ve çözümü olmayan bir çıkmazın içinde görürler.

Ebeveyn koçluğunun amacı, ebeveynleri bu çıkmaza getiren sebepleri keşfetmek için, anne ve babaların kendi özleriyle buluşmalarını sağlamak ve daha sonra ise kurdukları aile yapısının, değerlerinin ve inançlarının farkındalığıyla, öncelikli olarak ebeveyn ihtiyaçlarını sonrasındaysa çocuğun ihtiyaçlarını sağlıklı iletişim modelleriyle gidermektir.

Ebeveyn koçluğu, ailedeki tüm bireylerin potansiyellerinin ortaya çıkartılarak en üst düzeyde birbirlerine fayda sağlayarak, aile içerisinde olumlu iletişim modelleri kullanabilen yapılarının oluşturulabilmesi için ebeveynlerle yapılan yaratıcı ortaklık sürecidir.

Her ailenin bir kitabı vardır. Bu kitabın ilk sayfasını aile olmak için adım attıkları gün yazmaya başlarlar. Kendi değerleri, inançlarıyla her sayfada farklı bir doku yaratırlar, sayfalar ilerledikçe hem kendilerinden olan hem de kendi olan bir kişi yepyeni sayfalar oluşturmaya başlar. Ve bu kitap yeni kitapların, sayfalarının dokusunu oluşturacak izler taşır..

Eğitim Tarihi, Süresi ve Yeri

Eğitim süresi 2 gündür.

Atölye Lideri

Tuğba Asmazoğlu

Eğitim Tarihi

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

Eğitim bedeli 2.691 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 2.576 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir. Tüm fiyatlarımız için Maximum, World Card, Card Finans, Bonus, Paraf ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

“EBEVEYN KOÇLUĞU EĞİTİMİ” üzerine 21 yorum

 1. Bu eğitimi almak için ebeveyn olmanıza veya ebeveyn-çocuk ilişkisi içinde bir mesleğiniz olmasına gerek yok. Bu eğitim adeta her şeyin kaynağı, ”her şey nasıl başladı, biz kimdik, nasıldık, kimlerden neleri ne kadar topladık ve şu an kimiz, kim olmak isteriz, ve bizden sonrakiler kim, bizden neleri topluyorlar, kim olacaklar?…” niteliğinde, aslında sadece bir ebeveyn-çocuk koçluğundan öte içselleştirebileceğiniz, köklerinize kadar inebileceğiniz bir şans kapısı. Şahsi fikrim, herhangi bir koçluk alanına yönelmeden evvel, herkesin ebeveyn koçluğu alması; çünkü hangi alanda, kimlerle ilerleyecekseniz ilerleyin, ”her şeyin kaynağı” aynı olacak. Böyle bir eğitime vesile olduğu için, yetişkinlerin kendini tekrar bulmasına ve çocukların özgürleşmesine katkı sağladığı için, sevgili Tuğba’ya ve tüm solaunitas ekibine teşekkür ederim. Keyifli, tatlı-acı ve keşif dolu bir deneyimdi. sevgiler, not gizem.

  Cevapla
 2. Katkısının çok büyük olduğu bu eğitim için Tuğba’ya çok çok teşekkür ederim ☺️ bu eğitimden cebimde çok kıymetli bilgilerle ayrılıyorum. Hem eğitici hem eğlenceliydi. Emeklerine sağlık Tuğbacım teşekkür ederim 🥰

  Cevapla
 3. Eğitimcinin verdiği eğitim ile uyumu ancak bu kadar sağlanabilir. 3. modülde benlik kavramı, iletişim çeşitleri, hayattaki pozisyonlarımız, askerlerimiz ve neden orada oldukları ile ilgili o kadar kafa yorduktan sonra ebeveyn koçluğu cilası oldu desem yeri.
  Eğitimin Tuğba tarafından verilmesi ise katılımcı için büyük şans. Kendi yolculuğundan olsa gerek öyle içten anlatıyor ki sesine, tınısına, anlattıklarına, sustuklarına, sorduklarına kapılmamak elde değil…
  Dolu dolu geçen 4 günün ardından cebimdekilerle en çok sevdiğim şapkamı, anneliğimi tekrar kucaklıyorum.
  Bir telefon mesafede çok sevgili, değerli bir insan kazandığım için de çok şanslıyım..
  Teşekkür ederim Tuğba kattıkların ve en önemlisi hayatımda ki varlığın için, iyi ki varsın..

  Cevapla
 4. Buradan sana teşekkürlerimi iletmek isterim Tuğba.
  Ebeveynlerle nasıl görüşme yapılacağı konusunda bir ışık oldun bize. Bu ışığı görüşmelerde nerelere, nasıl tutmamız gerektiğini öyle sade ve öz şekilde anlattın ki umarım bizler de bu ışık ile ebeveynlerin çocukları ile olan ilişkilerini aydınlatabiliriz. Daha pek çoklarımıza deniz feneri gibi yol göstermen dileğiyle 🙏

  Cevapla
 5. Gün sayarak beklediğim bir eğitimdi. Dolu dolu ve samimiyetle geçti. Herkes ana baba olmayabilir ancak hepimiz çocuk olduk. Neden şimdi böyleyiz ve ne oluyor da bazen istemediğimiz şekilde davranabiliyoruz. Kendimizi anlamak, kendimize daha fazla ışık tutabilmek için Ebeveyn Koçluğu Eğitimi çok kıymetli bir istasyon. Sevgili Tuğba’ya buna vesile olduğu için çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 6. Gün sayarak beklediğim bir eğitimdi. Dolu dolu ve samimiyetle geçti. Herkes ana baba olmayabilir ancak hepimiz çocuk olduk. Neden şimdi böyleyiz ve ne oluyorda bazen istemediğimiz şekilde davranabiliyoruz. Kendimizi anlamak, kendimize daha fazla ışık tutabilmek için çok kıymetli bir istasyon. Sevgili Tuğba’ya buna vesile olduğu için çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 7. İyikilerimin arasına kocaman harflerle adını not düşüren “EBEVEYN KOÇLUĞU” eğitimi. Ebeveyn değilim ama ebeveynlerimin bilmemelerinden dolayı yaralanan biriyim. (Hangimiz yaralanmadık ki) Ebeveynlerimiz tarafından, iyi niyet ve fiziksel ihtiyaç şemsiyesi altında büyürken, gittikçe çocuklaşan çocuklardık. Bedenimizin büyümesi içimizdeki boşluğu büyütüyordu.Tuğba’nın enerjisi ve bilgeliği olması gerekenleri, olmamışlarımızın üzerine düşürmesi ve arkadaşların sıcaklığı ve samimiyeti ile birlikte 4 günlük eğitim 4 dakika kadar kısa, bana kattığı anlam üzerinden düşünecek olursak 37 yıllık düşüncemi değiştirdi. Evlenmekten ve ebeveyn olmaktan korkuyordum ama artık korkmuyorum çünkü o kadar da zor olmadığını fark ettirdin bana Tuğba. Sadece bu da değil,
  dolu dolu geçen 4 günün hangi anına serpilen bilgisini paylaşırsam diğer tüm anlara haksızlık olacak. İyisi mi kaçırmayın derim. Ebeveynlerin ve koçların özelinden girip genel olarak tüm insanların istifade etmesi gereken bir eğitim diye düşünüyorum. Teşekkürler Tuğba, Teşekkürler Sola, Teşekkürler Katılımcı Arkadaşlar 🙏

  Cevapla
 8. Öğrenci Koçu olma hedefli çıktığım yolculukta diğer ilgili alan diye tercih ettiğim Ebeveyn Koçluğu modülünü seçmekle çok isabetli bir tercih yaptığımı kesinlikle söyleyebilirim. Bu eğitimi almak için bir bağ gerekmiyor bence, zira ben ebeveyn dahi değilim. Koçlarımızın hani hep “önce kendi söküğünüzü dikmelisiniz” dediği tavsiyesine karşılık gelen eğitim kesinlikle bu modül. Üstelik eğitimin bizzat yaratıcısı, her türlü emeğinin sahibi Sevgili Tuğba’dan doğrudan dinliyor olmak bütün o birikimlerini sakınmadan içimize işletircesine samimiyetle paylaşması çok güzel bir ayrıcalıktı. Teşekkürler Tuğba ve eğitimdeki tüm katılımcı arkadaşlarım..

  Cevapla
 9. Sola Unitas’da aldığım temel koçluk eğitimi esnasında aslında koçlukla ve daha da ötesi insanların birbirleri ile iletişiminde ne kadar çok şeyi yanlış bildiğimin farkına vardım. Bu eğitim bende, hayata bakışımda ufkumu genişletti ve başka bir farkındalık yarattı. Tuğba ile birlikte ebeveyn koçluğunu alırken ise daha da ötesi oldu. Köklerime indim ve kendime çocukluğumdan bakabildim. Kendi çocuklarımızla ilgili bir şeyler öğrenmeye karar verdiğimizde önce kendi çocukluğumuzla ilgili bilgi sahibi olmamızın önemini farkettim. İster çocuk sahibi olun, ister olmayın, kendi çocukluğunuz ve kendi içinize bakmak, çocukların bakımlarını üstlenen yetişkinlere yolculuklarında ışık olabilmek için bu eğitimi herkesin alması gerektiğini düşünüyorum. Tuğba bu eğitimi her açıdan bir yanımıza dokunacak hale getirmek için uğraşmış ve buna da değmiş doğrusu. Tuğba’ya, sola Unitas’a ve eğitimde kendilerinden paylaştıkları ile ilham olan sınıfdaşlarıma çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 10. Koçluk eğitimimi taçlandırmak istediğim iki alan öğrenci ve ebeveyn koçluğu idi. Öğrenci varsa ebeveyni de vardır diyerek çıktığım bu yolda aslında öncelikle kendi çocukluğumu, bana yapılan ebeveynliği ve yapmakta olduğum ebeveynliği sorgulamamı sağlayan bir eğitim oldu. Sevgili Tuğba’nın bütün samimiyeti, ilgisi ve bilgisiyle verdiği bu eğitimin koçluk yolculuğuma çok büyük ışık tutacağına inanıyorum. Hem sola ailesine hem de Tuğba’ya çok çok teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 11. Ebeveyn koçluğu eğitimini, öğrenci koçluğu yapmak istediğim için almaya karar vermiştim, ancak kendi özfarkındalığımı, ebeveynlik yolculuğumu, modellerimi, kendi ebeveynlerimle ve çocuklarımla olan iletişimimi anlamamda müthiş bir etkisi oldu. Adeta üzerime bir ışık tutuldu 🙂 Sevgili Tuğba’nın samimiyeti, deneyimlerini ve bilgiyi paylaşmaktaki içtenliği, eğitimin içeriği de beni son derece mutlu etti. Grubumuzun açık ve samimi paylaşımları ise oluşan ortamı ısıttı , yumuşacık yaptı.
  Kendiniz için bir şey yapın , ebeveyn olun olmayın, kendi hayatınızla ilgili fark etmediğiniz nice unsuru bu eğitimle fark edecek, belki de ‘neden bu kadar geç?’ diye düşüneceksiniz. Çocuklar destekleyici rol modelleri ve iletişimi sonuna kadar hak ediyorlar, içinizdeki çocuk da, çocuğunuz da, çevrenizdeki çocuklar da.. O halde hadi..:) Sevgiyle

  Cevapla
 12. İyiki de ebeveyn koçluğu eğitimini almışım .Tuğbanın sımsıcak enerjisi ve konuları tüm detaylarıyla anlatma şekli harikaydı.Farkındalığımın arttığı bu süreçte insanın kendini biraz daha keşfedebilmesinin aslında birçok şeyin anahtarı olduğunu anlattı bu eğitim bana .Yaptığım davranışların biraz daha nedenini bilebilmek benim için çok sevdiğim bir insandan hediye almak kadar kıymetliydi.Teşekkür ederim Tuğba

  Cevapla
 13. Sola ailesine katıldığım günden beri her eğitim beni bir adım daha ileri götürüyor. Ebeveyn koçluğu eğitimi ile bir kez daha anladım ki 2017 den beri içinde bulunduğum Sola Unitas ailesi bu konuda gerçekten en iyisi. Başta Umut, Yeşim, Fügen olmak üzere ve en son Ebeveyn Koçluğu eğitimi ile sevgili Tuğba’ya bana olan katkıları için sonsuz teşekkürler ediyor, sizinle hiç irtibatımı kesmemek için elimden geldiği kadar tüm yeni eğitimlerinize katılmak istediğimi belirtmek istiyorum.
  2021 hepinize önce sağlıkla gelsin…Gerisi gelir zaten:)
  Kocaman Sevgiler

  Cevapla
 14. Tuğba’nın ebeveyn koçluk eğitimini on line almama rağmen enerjisi şahaneydi. 23 yıllık ebeveyn ve 6 yıllık bir koç olarak “ebeveynelik” kimliğimi hem kendimde hem kendi ailemde tekrar gözden geçirmeme çok yardımcı oldu. 4 gün nasıl geçti anlamadım bile. Tekrar çok teşekkürler hem Tuğba’ya hem de Solaunitas’a…

  Cevapla
 15. Ebeveyn koçluğu eğitimi ile kendi çocukluğumu gözden geçirme ve mükemmel olarak değerlendirdiğim anne- babamın hangi noktalarda eksikliği olduğunu fark ettim. Bunu oğluma hangi sebeple aktarmamak gerektiğini anladım. Oğlum genetik aktarımım olsa da uzantım değil artık. Koçluğun temelinde olduğu gibi o da biricik ve tek.İnsanın kendi hayatına en dokunan niş belki de bu. Hayatınızın en önemli parçasına; evladınıza dokunma ve onunla en iyi iletişimi nasıl yakalayacağınızı öğreniyorsunuz. Tüm samimiyeti ile deneyimlerini ve bilgisini paylaşan sevgili Tuğba ile herkesin tanışması dileğiyle

  Cevapla
 16. Temel koçluk eğitimlerinden sonra seçeceğiniz niş koçluklarda, sadece “kurumsal hayata daha uygun olduğunu düşündüğünüz” koçluk eğitimleri almak isteseniz dahi; kişinin koçluk yolculuğuna çıkmadan önce, kendisini ne kadar tanıdığından emin olması açısından, ilk alması gereken bir niş koçluk eğitimi olarak tanımlayabilirim Ebeveyn Koçluğu Eğitimini.

  Kendi zemininizi bilip, davranışlarınızın asıl kaynağını fark edip, bunları sindirdikden sonra diğer niş koçluk eğitimlerini de alarak uzmanlaşmak istediğiniz alanı seçmek, kişiye izlediği yolda daha fazla kolaylıklar sağlayacaktır diye düşünüyorum.

  Eğitmen Tuğba Asmazoğlu’nun samimiyeti, enerjisi ve yaşanmışlıklarını tüm açıklığı ile dile getirmesiyle çok gerçekçi bir platformda olduğunuzu hissediyorsunuz. Tüm içtenliğin, emeklerin ve değerli kazanımlar edinmemi sağladığın için çok teşekkür ederim Tuğba. Ayrıca içinde bulunduğumuz pandemi şartlarından dolayı “mecburi online eğitim almak” acaba ne kadar interaktif olabilirki diye düşündürürken, bu ön yargımı da ortadan kaldırdın. Çok keyifliydi.

  İyiki yolum Sola Unitas ailesi ile kesişmiş.

  Cevapla
 17. Evebeyn koçluğu insanın kendını, kendı zeminini bilmesi, keninin, yaptıklarının, hiss etdiklerinin farkına varmasl için çox önemli. Tugba bu eytimi o kadar gönülden, severek, anlayarak arkatdı ki ben bu eğtimin hiç bitmemesini istedim. Sola ailesi çok deyerli benim için. Hayatımda olduğunuz için, bir sehirli deyenekle dokunduğunuz için teşekkür ederim. Umut Kisa siz çok güzel iş yapıyorsunuz👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  Cevapla
 18. Sevgili Tuğba Asmazoğlunun verdiği Ebeveyn Koçluğu eğitimi gerçekten çok değerli ve gerekli bir eğitim. Mesleki hedefle olsun olsun kişisel gelişim hedefleriyle olsun herkesin mutlaka alması gereken bir eğitim. Yılların araştırması ve birikiminin buluştuğu eğitimde her dakika kendimle ilgili, kızlarımla ve çevremle ile ilgili yeni bilgi, yeni bakış açıları ve yeni farkındalıklar yaşadığım eşsiz iki gün oldu. Ayrıca eğitime katılan diğer çok güzel arkadaşlarımızdan da onların hikayelerinden ve sorularından da okadar çok şey öğreniyoruz ki hiç bitmesin istedik. Çok sevgili eğitmenimiz Tuğbaya ve bu eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm değerli insanalara kocaman teşekkür ederim. Aklınıza yüreklerinize sağlık!

  Cevapla
 19. Ebeveyn Koçluğu Eğitimi ile çocukluğumuza derin derin bakıp , kendi ebeveynliğimize iç çektiğimiz, değişime ihtiyacı olanın kim olduğunu içimizi acıta acıta da olsa gördüğümüz , sarsıcı ve oldukça etkili bu eğitim sonrası , hayatımda taşlar öyle bir oturdu ki uzmanlığımı destekleyecek bir niş olarak aldığım Eğitimi, şu an asıl uzmanlık alanım olarak düşünüyorum . Tuğba emeklerine sağlık , değmiş vallahi… Senin emeklerinle ulaştığımız bilgilerle tohumlar ekerek, kim bilir ,kaç kişinin ellerinden tutanların onları koşulsuz sevdiğini hissettireceğiz . Sayende bir kere daha inanıyorum ki DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK

  Cevapla
 20. Bu eğitimle Ebeveyn Koçluğu yapmanın yanı sıra Ebeveyn Koçu Olmayı, “Ben Kimim?”i başka bakış açılarıyla Sevgili Tuğba Asmazoğlu’nun temposu hiç düşmeyen enerjisiyle keşfedeceğinizi garanti ediyorum.

  İletişimden başlayıp, ebeveyn olmanın neleri gerektirdiğini koçluk yetkinilkleriyle “Ebeveyn Koçu nasıl olunur?”un çerçevesini öğrendiğim bu yoğun içerik paylaşımı olan eğitimde, “Ben Kimim?” Nasıl bir çocuktum? Nasıl bir aileden geliyorum? Nasıl bir ebeveynim? Acaba çocuğum beni nasıl görüyor? Nasıl yardımcı olabilirim? her cevap yeni bir soru, her soru yeni bir farkındalık. Değerli arkadaşlarımın samimi paylaşımlarıyla birlikte öğrenme ortamımız daha zengin ve keyifli oldu.

  Değerli eğitmenimizTuğba ve Sola Ailem, cömert paylaşımlarınızın hakkını ödemek zor, iyi ki varsınız.

  Cevapla
 21. Eğer iyi bir koç olmak, o koltuğa oturduğunuzda tüm yargılarınızdan arınıp ‘ben ok.im, sen ok.sin’ cümlesini hakkını vererek kurmak, kendinizle, korkularınızla, unuttuğunuz çocukluğunuzla yüzleşmek istiyorsanız; dört modülü bitirdikten sonra yolculuğunuzdaki ilk durak Tuğba Asmazoğlu ile ebeveyn koçluğu olmalı.. Tuğba müthiş bir eğitmen, olağanüstü bir konuşmacı.. Hayalim kitap’lar’ yazması, oyunlar sahnelemesi… Bin kez dinlesem bir kez sıkılmam hikayesinden.. MUHTEŞEM ve ilham verici bir eğitimdi… İyi ki varsın…!!!!
  PS; Doğan Cüceloğlu’ nun da dediği gibi, bu eğitim kesinlikle 10 gün olmalı :))))

  Cevapla

Yorum yapın