FÜGEN ALBAYRAK

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. İş hayatına, 1990 yılında gökyüzü ve dünyayı gezme tutkusunu tatmin edebileceği THY’de Kabin Ekibi olarak başlamış, severek çalıştığı bu mesleği Kabin Amiri unvanıyla 1998 yılında expat olarak Moskova’da hayatının başlaması sebebiyle bırakmıştır. Moskova’da yaşadığı dönemde American Touro Unıversity of Moscow’da Busıness Admistration bölümünü bitirmiştir. Uzun yıllar farklı ülkelerde yaşayan Fügen, Türkiye’ye döndükten sonra kariyer hayatına özel TV kanallarında Ekonomi Muhabirliği yaparak devam etmiştir.

2013 yılında koçluk ve liderlik eğitimlerini tamamlayarak profesyonel koçluk hayatına adım atmıştır. Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından PCC unvanına sahip sayılı koçlardan biridir ve NEO PI-R yetkin uygulayıcısıdır.

Fügen, bir çok eğitimin yanı sıra Paul Ekman International onaylı Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ile Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility-ETaC) eğitimlerini de başarıyla tamamlamıştır. CSF (Certified Skillful Facilitator) unvanına sahip olan Fügen, kurumların ihtiyaçlarına yönelik özel olarak tasarladığı iletişim, adaptasyon ve sürdürülebilirlik temelli eğitimlerin yanı sıra, döngüsel diyalog alanında ve toplantı enerji akışı yönetiminde uzmandır.

NewYork’ta hayatına ve çalışmalarına devam eden Fügen, Sola Unitas Academy NewYork şubesinin temsilciliği yanında e-koc.org sitesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır. Grup Koçluğu ve Koç’un Mentor’u adlı kitapların yazarıdır.