İLİŞKİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) onaylı “Leveraging Couples into Sustainable Relations through Relationship Coaching” eğitimimiz, koçlara diğer koçluk türlerinden farklı olarak, yalnızca kişileri değil, aralarındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiye koçluk yapabilme bilgi ve becerisi kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Burada söz konusu olan ilişki, öncelikli olarak duygusal yaşamlarında yolları kesişmiş olan partnerler arasındaki ilişkidir. Bununla beraber, partnerimiz ile kurduğumuz ilişkimizdeki bireysel duruşumuz; partnerimizden ve ilişkimizden beklentilerimiz; partnerimize ve ilişkimize katkı verme biçimimiz, yıllar öncesinde ebeveynlerimiz ile kurulan ilişkilerimiz ile yakın bağlantılıdır. Bu nedenle, anne-baba-çocuk da eğitimin yer verdiği öncelikli ilişkilerdendir.

Hayatımızın temelinde ilişkilerimiz yer alır. Dışarıdan ihtiyaç duyduklarımızı karşılayan, bizi biz yapan ilişkilerimizdir. Onlar ile gelişir; dönüşürüz. Bu nedenle, ilişkilerimizin dengeli ve sürdürülebilir; kendimiz, değerlerimiz ve yaşam biçimlerimiz ile uyumlu olmaları, hayat tatminimiz açısından önceliğimizdir. İlişki becerilerimizi, ilk kez ebeveynlerimiz aracılığıyla birebir yaşayarak ya da onları gözlemleyerek öğreniyoruz. Bu becerileri aldığımız/modellediğimiz kişiler, sağlıklı ya da sağlıksız bireyler olabiliyorlar. Özellikle sağlıksız bireyleri modellemişsek, bu hayatımızın devamındaki ilişkilerde de kendini gösterebiliyor. Bazı insanlar mutlu, dengeli, tatminkar ilişkiler yaşarlarken bazıları neden mutsuz, dengesiz ve tatminsiz ilişkileri sürdürmeye devam ediyorlar?

Acı veren bir ilişki, dayanılmaz boyuta vardığında, ayrılığı da beraberinde getiriyor. Kendimizi korumak için doğal savunma mekanizmamız harekete geçiyor; bu olumsuz tecrübeyi ileriki tecrübelerimiz için referans alıyor ve kendimizi güvenli bir yere “saklıyoruz”. Bizi acıdan koruyan, ancak aynı zamanda da yaşama sevincinden ve eğlemekten mahrum bırakan bir kabuğun içine…

Peki filmi geri sarsak…. Sürdürülebilir olmayacağını ilk andan farkettiğimiz bir ilişkiye girmeme tercihimizi kullansak ya da güzel giden bir ilişki içerisindeyken problemler ile karşı karşıya kaldığımızda, onları sağlıklı ve ilişkiyi güçlendirecek biçimde ele alabilsek, nasıl olurdu?

Problemler, doğru ele alındıklarında ilişkinin temelini sağlamlaştıracı görev görürler. İstenen, beklenen, arzu edilen ilişkiler kurulabilirler. Sağlıksız ilişki kurma biçimleri farkındalık ve emek ile sağlıklı ilişki kurma biçimi ile değiştirilebilirler. İki kişi “çok temel” dedikleri farklara rağmen, bir arada kalmak ve ilişkilerini yürütmek istiyorlarsa, bunu yapabilirler. Peki nasıl? İlişki Koçu bunlar ve bunlar gibi durumlar yaşanırken çiftin yolculuklarına dahil olur; çiftin iletişim ve ilişki kurma döngülerini okuyup çifte yansıtarak, ilişkilerinin sürdürülebilir ve doyumlu olabilmesi için ilişkiyi yapılandırarak çifte eşlik ve ortaklık eder. Bu ortaklık esnasında, esas olan bireylerin ortak ilişkileri ile ilgili ortak bir amaçlarının olması ve bu sürece ne kadar adanmış olduklarıdır.

Eğitim, bir ilişkiye koçluk yapma konusunda bilgi ve becerilerin yanı sıra, “ilişki” özelinde koçluk almak isteyen kişilere koçluk yapabilmenin detaylarına da giriyor. Kişinin kendi ile iletişimi, sürekli benzer kişileri hayatına çekmesi (onları çekici bulması), mutlu olmadığı ilişkilerde ısrar etmesi, sürdürülebilir bir ilişki istemesine rağmen ard arda sürmeyen, süremeyen ilişkileri yaşamına dahil etmesi, Mükemmel Adam/ Mükemmel Kadın arayışı, ben ve biz kavramları vb. ilişkilere dahil birçok alan üzerinden yansıtmalı olarak uzman bir İlişki Koçu’nun bilmesi gereken yapıtaşları da eğitim dahilinde katılımcılar ile interaktif biçimde konuşuluyor, detaylanıyor, paylaşılıyor.

İlişki Koçu, danışanının ilişkisini farklı bir açıdan görmesini sağlar. Koç ile danışan, danışanın kötü ilişkilerini geride bırakması, gerekiyorsa ilişkilerini değiştirmesi ve ileriye dönük sağlıklı ve sürdürülebilir ilişkiler kurması için birlikte çalışırlar.

İlişki Koçu, sınır, kararlılık ve dürüst iletişim gibi sağlıklı ilişki becerileri kazanması için hedefler koymasında danışanını destekler. Koç, danışanına çeşitli düzeylerde dinleme, etkili sorular sorma ve karşısındaki insanla nasıl “biz” olunacağına dair beceriler üzerine konuşur; danışan bu becerilerle donatıldığında, ilişkileriyle ilgili sağlıklı ve bilinçli kararlar verebilme güveni kazanır.

İlişki Koçu, danışanının kendi ihtiyaçları ile ilişkide olduğu kişinin ihtiyaçları arasında denge kurabilmesini, böylece doyumlu bir ilişki inşa etmesini destekler. Bunun için, başarılı bir İlişki Koçu’nun kendi hayatında da bu dengeyi nasıl kuracağını bilen ve bunu yaşamının bir parçası haline getiren bir anlayışa sahip olması gerekir. İlişki Koçu, danışanlarının dürüst ve hassas olmaları için güvenli bir zemin hazırlar. İlişki modelleri ve beklentilerini objektif ve gerçek benlikleriyle keşfetmek için danışanlarını destekler. İlişki Koçu, sağlıklı ilişkiler yaratmak için kendi yolunda olmalıdır ve danışanlarından almalarını istediği sorumlulukları, açık, dürüst ve hassas bir alanda kendisi de alıyor olmalıdır.

İlişkileri uzmanlık alanı olarak seçen koçlar, kendi ilişki becerilerini geliştirmeleri için de çalışmalı ve danışanlarının hayatlarının her alanında sağlıklı ve canlı ilişkiler yaratmalarını desteklemek için hevesli olmalıdırlar.

Eğitim Ön Kriterleri

İlişki Koçluğu Eğitimi 2 tam günden oluşmakta olup, bu eğitime katılabilmek için en az 60 saatlik Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) onaylı Profesyonel Koçluk eğitimi almış olmak gereklidir. Katılımcı, bunu belgelemelidir.

Eğitmen

Aslı Aydemir Aytaç, CSF, SCPC, MCC

Eğitmene ilişkin özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

Eğitim Bedeli

Eğitim bedeli 1.760 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 1.650 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir.   Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

“İLİŞKİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ” üzerine 61 yorum

  1. Bu eğitimin bende bıraktığı en derin izi şu cümleyle özetleyebilirim.
    “İnsan kendisinde olanı paylaşabilir”.
    Bu cümle koçluk eğitimine başladığım dönemde duyduğum başka bir cümle ile bütünleniyor; “Paylaştıkların senindir”.
    Aşkı, sevgiyi taşıdıkları o derin anlamı sıradanlaştırarak kullanan insanları düşünüyorum. Duygusal bir ilişkinin her iki tarafı önce kendi özlerinde tamamlayabilmesi ve ancak kendi iç bütünlüklerini sağladıktan sonra karşı tarafa yapıcı aktarımlarda bulunabilmesi adına ne şekilde beslenmesi gerektiğini anlamak benim için en büyük kazanım oldu.
    Teşekkür ederim.

    Cevapla
  2. Sola Unitas’a değer katanın asıl şeyin eğitmenlerinin kalitesi olduğu kanaati bu kurumdan eğitim aldığım süre zarfında gitgide yer etti kalbimde ve zihnimde.
    Bilgi artık günümüzde heryerden bir dosya olarak kolayca ulaşılabilecek bir konu halinde. Bilgiyi alırken asıl olan, eğitimi veren kişinin bu bilgiyi sizin içinizde yer edecek şekilde size aktarabiliyor olması benim inancıma göre.
    Hayatınıza katamadığınız ve sizin için anlamlı bir fark yaratamayan 100 bilgi yerine, size ve hayatınızda, bugünden yarına anlamlı bir fark yaratabilecek 10 bilgiyi alabiliyorsanız egitimden benim için en verimli eğitim budur.
    Ilişki Koçluğu eğitimi de tam bu şekilde Aslı’ ‘nın insanın içinde yankı bulan vurguları ve betimlemeleriyle dolu dolu bir eğitim oldu.
    Bunun için Aslı ya ve onun temsil ettiği Sola Unitas’a teşekkürlerimi sunuyorum bu eşsiz fırsat için.
    İnsanın hayatta var olduğunun en büyük ispatı olan romantik ilişkilerde, doğru bildiğimiz yanlışları, rutine binmiş büyük problemlerin basit çözümlerini öğrenmek ve bu bilgiyi yaymak isteyen herkesin almasini tavsiye ettiğim bir eğitim.

    Cevapla
  3. Aslı’nın ilişki koçluğu eğitimini, öncelikle kişinin kendine verebileceği en güzel hediyelerden biri olduğunu düşünüyorum. Çünkü hayatımızdaki her şey ilişki kurma üzerine kurulu bence…Ben ihtiyacım olan harika bakış acıları kazandım bu eğitimde…Bana çok iyi geldi..Aslı’nın bu konuda yetkin ve güvenilir olduğu da tartışılmaz…

    Cevapla
  4. Eğer bu eğitime katılmaya karar verdiyseniz, bugüne kadar bildiğiniz, duyduğunuz veya öğrendiğiniz her şeyi unutmaya da hazır olmalısınız diyebilirim.. Aslı sizin ‘aşk’ a, ‘ilişkilere’ dair tüm bakış açınızı değiştirebilir ve bu da sizin iç dünyanızda derin sarsıntılar yaşamanıza sebep olabilir.
    İlişkiler konusunda uzmanlaşmak, sağlıklı bir ilişkinin nasıl olması gerektiğine dair başkalarına ayna olmak istiyorsanız, önce Aslının sizin iç dünyanıza ayna tutmasına izin vermeli, Aslı ile tanışmalı, bu deneyimi kendinize hediye etmelisiniz…
    Bitmesini hiç istemediğim bir hafta sonu daha geçirdim Sola Unitas’ta.. Aslı’ya bu hafta sonu için sonsuz teşekkürler..

    Cevapla
  5. Öncelikle Aslı’nın “Aslında Aşk” adlı kitabını eğitimden önce büyük bir keyif ile okumuş olmak, bu eğitime katılacak olmanın heyecanını benim için çok farklı bir noktaya getirdi. İki günlük eğitim boyunca Aslı’nın güler yüzü, sorulan soruları tüm ince detaylara kadar yanıtlaması, konuya hakimiyeti ama aynı zamanda katılımcıların deneyimlerine ve görüşlerine duyduğu saygı ile teori ile pratiği bir arada sunan eğitim içeriği birleşince zamanın su gibi aktığı bir program geride kaldı.

    Şu anda profesyonel koçluk yolculuğu içerisinde fiilen bulunmasam da, almış olduğum ilişki koçluğu eğitimi her an yanımda taşıyacağım ve bundan sonra yaşayacağım ilişkilerin kalitesini belirleyecek bir garanti belgesi anlamı taşıyor benim için.

    Aslı’ya emeği için çok teşekkür ediyor, bu eğitimi herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum…

    Cevapla
  6. Kendime (dolayısıyla çevremdekilere :)) yaptığım en iyi yatırım oldu Sola Unitas eğitimleri. Merakla beklenen İlişki Koçluğu Modülü’nden önce; hadi bakalım Adem’le Havva’dan beri konuşuluyor. Önümüzde iki gün var demiştim. O iki günde ilişkilerde neler olup bittiğini anladığımız gibi, Koçluk’la ilgili donanımı da aldık ! Hem de süper tatlı, çok akıllı ve konusuna tamamen hakim ve böylesi hacimli bir konuyu akışkan, berrak bir üslupla, dopdolu bir içerikle anlatan, enerjik, bildiği her şeyi tutkuyla aktaran Aslı’dan…Buradan tekrar tekrar olabileceğin en iyisini, en iyi şekilde verdiği için çok teşekkür ediyor, kendisine mutluluk, başarı, neşe dolu günler diliyorum. Okuyuculara ise bir Koç olmakla ilgilenmiyor olsalar dahi bu eğitimi almalarını şiddetle tavsiye ederim. Ve tabii Aslı’nın youtube kanalını!

    Cevapla
  7. Yeni ofisin ilk eğitimlerinden birinde Aslı’nın o güzel enerjisi ve samimiyetiyle ilişki koçluğu eğitimini almak çok keyifliydi. Temelinde romantik ilişkileri esas alan bir eğitim olmasına rağmen esasında bütün ilişkilerimizi gözden geçirmemize, karşımızdakileri başka bir gözle değerlendirmemizi, anlamamızı sağlayacak çok faydalı bilgiler edindiğimiz bir eğitim oldu. Teşekkürler Aslı, teşekkürler Sola Unitas :))

    Cevapla
  8. Aslı sen ne içten, ne gerçeksin 🙂 İlişki koçluğu, sayende büyük bir yatırım oldu. Sadece romantik ilişkimde değil tüm ilişkilerimi gözden geçirebileceğim bilgiler edindim. Aslı dan kesinlikle dinlenmesi gereken bir eğitim. Sola unitas ailesine çok teşekkür ediyorum. Verilen her eğitim insanda büyük farkındalıkları da beraberinde getiriyor. Çok yaşa Aslı!

    Cevapla
  9. Cidden bu konu ancak bu kadar tatlı, bu kadar açık anlatılabilirdi hem de herkeste bir yerlere dokunduğunu bile bile. Şükran varlığına.

    Cevapla
  10. Merhaba,
    Hafta sonunu sevgili Aslı ile geçirdik. Kendi ilişkilerimize ve başkalarının ilişkilerine nasıl tazelik, ferahlık, canlılık katabileceğimizi kendi içimize derin bir bakış açısı ile gördük. Önemli olan ilişkide bulunan kişilerin birbirlerine iyi niyet göstermeye istekli olması. Gösterilen 1 milyar 500 milyondan sonra bile istiyorsak hala bir şans daha tanınması. İlişkilerimiz bunu hak ediyor. Sevgide kalıp, ona iyi bakalım.

    Cevapla
  11. İlişki koçluğu eğitimi … Asli Aydemir o kadar çok farklı yerde o kadar çok ifade ettim ve yazdım ki senin hakkındaki düşüncelerimi yine de tekrar etmek istiyorum “harikasın!” Eğitim beklentimin çok çok üzerindeydi. Müthiş anlatımın, bilgi birikimin, doğallığın, konuyu farklı açılardan ele alarak sunduğun perspektif , ilk günden başlayarak inanılmaz farkındalıklar yaşattı . Oldukça eğlenceli (ilk tangomu bir bayanla yapmış olmak çok ilginçti.)

    Cevapla
  12. Dolu dolu dopdolu, içimize uzun bir yolculuğa çıktığımız, keyifli neşeli sakin huzurlu bir çok adımı olan harika bir eğitim idi. Çok yoğun ve inanılmaz bir bilgi bombardımanı oldu 🙂 Öğrenilen şeyleri paylaşmak için can atıyorum. Aslı cım tüm bilgiler ve güler yüzün için tekrar teşekkür ederim.

    Cevapla
  13. Aslı, gerçekten her insanın tanıması gereken, Sola Unitas’ın tüm koçları gibi; yapmak için doğduğu işin yapan inanılmaz bir insan. Koçluğun, İlişki Koçluğunun çok ötesinde, hayata dair, ilişkilere dair farklı bir bakış açısına sahip olmak adına bana çok şey katan bu eğitim için milyonlarca teşekkürler. Bence her ilişki bu 2 günün ona katacağı güzellikleri hak ediyor. Sevgiler

    Cevapla
  14. Aslı bir kez daha teşekkür ederim.
    Hayatım boyunca aldığım farkındalığımı en çok yükselten eğitim ilişki koçluğu oldu. İyi ki almışım ve iyi ki Aslı’dan almışım. Enerjisi, anlatımı, örnekleri, anlatırken ses tonunun içeriğe göre değişmesi… muhteşemdi diyorum.

    Cevapla
  15. İster yönetici olun ister personel olun yada hiçbir şey olmayın sadece kendiniz olun.İnsan doğası yalnız yaşamak için müsait değil hayatımızın her evresinde bir ilişki içindeyiz diğer insanlarla.Ve gelin görün ne çok doğru bildiğimiz öyle inandığımız öyle kodlandığımız meğer ne batıl inançlarımız varmış bizi diğerlerinden ayıran… Muhteşem bir program muhteşem bir eğitmenle inanın hayata ve çevrenizde insanlara çok farklı bir gözle , daha hafiflemiş daha sorgulayan, daha bilge bir şekilde bakacaksınız… Alışkanlıklarınıza dikkat edin;değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin;karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür… Ne güzel söylemiş Gandi… Bu eğitimi alın… Ama Aslı’dan alın…. Ve mutlaka alın….

    Cevapla
  16. Sevgili Aslı,
    En keyif aldığım eğitimlerden biriydi aynı zamanda da en çok verimli geçtiğine inandığım! Romantik ilişkiler ana konu olsa da tüm ilişkilerdeki temel ihtiyaçları ele alan, ilk pratiği kendi üzerimizde ve derinlemesine yapmamıza olanak veren, keşke hiç bitmese denilecek bir içeriğe sahipti. Eğitim sırasında yaydığın enerji, konuları ele alış biçimin ve yaklaşımın o kadar ilham vericiydi ki bu 2 gün için tekrar çok teşekkür ederim.
    Sevgilerimle,

    Cevapla
  17. Sola Unitas’tan ve Değerli Eğitmeni “Aslında Aşk” Aslı Aydemir’den ilişki Koçluğu modülünü 3-4 Aralık 2016 tarihlerinde deneyimleme şansını yakaladım. Aslı’nın samimiyeti, konusuna hakimiyeti, enerjisi, sıcakkanlılığı eğitimi hem keyifli hem de değerli bir bütün haline getirmiş. Bu güzel iki gün içerisinde aktardıkların ve kattıkların için çok teşekkürler:) Sevgiler

    Cevapla
  18. Aslı’nın hayatımızın geri kalanı için kendimize geri dönüşü de sağlayarak içselleştirebildiğimiz bir eğitimdi. İnsan içselleştirdiği kadarını danışanına yansıtabilir. İlişkiler için ne gerekli ,bir ilişki nasıl gözlemlenir, mutlu ilişki nedir, nasıl inşa edilir? sürekli aynı ilişkileri neden hayatımıza çekeriz vb.
    sorularının tüm rını Aslı’nın tüm samimiyeti ve keyifli öğretici tarzıyla herkese tavsiye edebileceğim bir eğitim. Aslında Aşk varsa çözüm de vardır diyor;) Aslı’ya paylaştığı bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

    Cevapla
  19. Sevgili Aslı,
    Beklediğimden daha güzel, harikulade bir eğitimdi. Derin bir eğitim olduğu için, ara ara içimize dönmekten Özlemciğim’in tabiriyle içimize kaçtığımız anlar oldu:) Teşekkürler Sola Unitas, Teşekkürler Aslı, iyi ki varsınız..

    Cevapla
  20. Profesyonelce hazırlanmış bir eğitimdi. Bu eğitim bana , ilişkilerle ilgili bu güne kadar okuduğum her şeyi daha iyi özümsememi sağlarken aynı zamanda farklı bakış açıları da kazandırdı. Artık toplumumuzdaki ilişkilere daha umutla bakıyorum.. Çünkü “Gerçek İlişki Koçları” yetişiyor… .Aslı Aydemir ve Sola Unitas ‘a çok teşekkürler. Bu arada Aslı Aydemir ‘in kitabını etrafımdaki çiftlere hediye etmek için sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgilerimle

    Cevapla
  21. Bir eğitim hayal edin. Katılımcıların her birinin beklentilerinin dile getirildiği ve 2 günlük eğitimin sonunda, bu beklentilerin siz bile eğitimin akışından ve derinliğinden unutmuşken, eğitim sonunda hepsinin karşılanmış olduğunu bu hayalin içine yerleştirin. Dinamik bir öğrenme ortamında öğrenmenin akışına kapıldığınızı. Hayal mi diyorsunuz? Hayal değil o gerçek. Aslı ile ilişki koçluğu eğitiminde yaşayacağınız tam olarak bu. Kendi ilişkim de dahil tüm ilişkilere bakış açımı değiştiren, ve ilişki koçluğu adına tüm takım çantamı yararlı bilgi ve tekniklerle donatan keyifli bir deneyim oldu benim için. Tadı damağımda kalan nadir eğitimlerden biri . Katkıların yolumu ışık oldu. Ben o sınıfta sadece öğrenmedim, deneyimlemenin de farkındalığını yaşadım.Paylaştığın bilgi ve deneyimler için çok teşekkür ederim Aslı.

    Cevapla
  22. Sevgili Aslı,

    Eğitimde geçirilen zaman öncelikle çok değerliydi. İlişkiler hayatın her anında ve her alanında aslında varlığını sürdürmekte ve her zaman sürecek. Bu büyük iletişim ağında genel olarak bildiğimiz bilemediğimiz, öğrendiğimiz öğrenemediğimiz ve yaşadığımız yaşayamadığımız tüm duygular ve düşüncelerin aktarımı veya aktarılamaması hakkında derinlemesine içime işlenecek verimli bir eğitim olduğu için çok teşekkür ederim.

    Cevapla
  23. Kendim, ilişkim ve profesyonel hayatım için ‘iyi ki katılmışım’ diyebildiğim bir eğitim! 🙂 Aslı’nın sıcak, samimi, katılımımızı yüreklendiren yaklaşımı sayesinde benim için çok keyifli bir eğitimdi. İlişkiler alanında profesyonel olarak ilerleyebilmek için bana çok şey kattığını ve katacağını düşünüyorum. Herşey için tekrar teşekkürler.
    Sevgiyle,
    Burcu Katmer

    Cevapla
  24. Çok etkili, cok bilgili bir o kadar da eğlenceli bir eğitimdi. Asli’nin naif ve zarif yaklaşımı zaten herkesi olduğu kadar beni de çok etkiledi. Herhalde bir 2 gün daha olsa seve seve gelebilirdim. Alanına hakimiyeti, verdiği örnekler ve bu denli zor bir konuyu çok net bir şekilde cercevelemesi beni gerçekten çok etkiledi. İlk kez o eğitimde tanismama rağmen sanki yıllardır tanıdığım bir arkadas gibi candan ve samimiydi. 4 yıllık bir ilişkim var ve inanılmaz farkindaliklar yaşadığımı itiraf etmeliyim. Gözüm kapalı bir şekilde herkese tavsiye edebileceğim muazzam faydali ve keyif dolu bir eğitimdi. Teşekkürler Aslı ☺

    Cevapla
  25. Nasıl da ezber bozan bir eğitimdi. Sevgili Asli’nın iletişim gücü, naifligi ve bilgisi birleşince ortaya hem düşündüren hem eglendiren hem de kendini sorgulayabildigin muhteşem bir eğitim çıktı. Kendi adıma çok güzel 2 gün yaşadım. Asli’cim emeğine ve bilgine sağlık 🙂

    Cevapla
  26. Yine bilmediğim ,yine keşfetmem gereken ne çok şey varmış aslında . Bunları benimle keşfettiğin için , yolculuğum sırasında elimden tutup hadi derken ki zarafetin ,naifliğin konuya hakimiyetin ,saygın bir o kadar içinde şefkat dolu olan yüreğinle seninle geçen zamandan hiç yorulmadım. Ne çok şey biliyor ve de ne güzel ifade edip ,bizlere dokunuyor diye düşündüğüm iki güzel ve çok değerli gün geçirdim seninle .
    Acaba diyorum bazı eğitimler iki gün yerine haftalarca mı sürse 🙂
    Her şey için kucak dolusu teşekkürler ,sevgiler…

    Cevapla
  27. Aslı’nın olağanüstü hakimiyeti ve deneyimi ile her anını cennete çevirdiği eğitimi yaşamalısınız…Niş olarak düşünmüyorsanız bile önce kendinizle ilişkiniz için sonra varsa özeliniz için …Çok karmaşık görünen sorunların tuz ve şeker gibi kolayca eridiğini göreceksiniz mahrum kalmayın…Teşekkürler Asli tüm güzelliğinle yaşamıma dahil olduğun için…

    Cevapla
  28. Sevgili Aslı, Heyecanla beklediğim ilişki koçluğu eğitimi bana daha fazla heyecan ve daha fazla öğrenme isteği kattı. Muhteşem iki gün geçirdim. Çok şey öğrendim ve daha da çok öğrenmek , içselleştirmek ve bu konuda başarılı olmak istiyorum. Konuya hakimiyetin , pozitif enerjin ve bizlere bilgi aktarırken bilgi ile bütünleşmen harikaydı. Eğitime doyamadım. Çoook teşekkürler!

    Cevapla
  29. Aslıcım, konuya hakimiyetin, zengin eğitim içeriği ve sıcacık güler yüzünle muhteşem iki gün geçirdim. İlişkilerle ilgili, kendimizle ilgili ne kadar çok bilmediğimiz şey varmış. Sola Ailesinin bir parçası olmaktan duyduğum mutluluğu kelimelerle tarif edemem:)
    Katkın için çok teşekkür ederim.

    Cevapla
  30. İlişki koçluğunun zevkli ve çok derin olduğunu, eğitimi alan arkadaşlarımdan duymuştum ancak beni bu kadar etkileyeceğini tahmin etmemiştim. Hem kendi ilişkime hem çevremdeki ilişkilere bakış açım değişti. Süperdi… Aslıcım güler yüzün ve enerjin için çok teşekkür ederim.

    Cevapla

Yorum yapın