İZOTOMİ SERTİFİKALI ANALİST (ICA) IZOTOMİ CERTIFIED ANALYST

13-19 yaş aralığında bulunan öğrencilerin değerlerini nicel ve nitel olarak analiz edebilme becerisi ve yetkinliği olan uzmanlar yetiştirebilmek için yapılandırılmış olan bir sertifikasyon sürecidir.

Program içeriğinde izotomi envanter okuma ve rapor yazımına ilişkin teknik detaylar ve iletişim incelikleri öğretilir.

Eğitim programı ICA olma sürecinin sadece ilk aşamasıdır. Programa katılanların ICA olma süreci aşağıdaki şekildedir.

 1. ICA Modül Eğitimi’ne katılmak
 2. Duygusal Okuma ve Mikro İfade Eğitimleri’ne katılmak
 3. En az ACC düzeyinde ICF sertifikasına sahip olmak
 4. Kendi başına minimum 5 İzotomi görüşmesi gerçekleştirmek

ICA’lar modül eğitimleri sonrasında İzotomi Görüşme raporları yakından takip edilir. İncelenen raporlar sonucunda S1 unvanı alıp almayacağı İzotomi Yönetim Ekibi tarafından belirlenir. İzotomi Yönetim Ekibi ICA atama tercihlerinde; rapor kalitelerine ve danışan iletişimini dikkate alır.

Eğitim Tarihleri: 

16 Ocak – 16 Ocak 2020 ve 23 Ocak – 24 Ocak 2020 (Online)

Eğitim Ücreti: 1250 TL

Eğitmen: Yeşim Erberksoy

“İZOTOMİ SERTİFİKALI ANALİST (ICA) IZOTOMİ CERTIFIED ANALYST” üzerine 5 yorum

 1. İzotomi Eğitimi, hem bana kendimle ilgili çok güzel bilgiler verdi, benim kendime bir adım daha yaklaşmamı sağladı, hem de yaptığım koçluklarda karşımdaki kişiyi şimdiye kadarkilerden daha farklı bir açıdan duymamı sağlayacak. Bu eğitimden çok keyif aldım ve Öğrenci Koçluğu ve Duygusal Okuma Eğitimleriyle birlikte ICA olma yoluna çıkmaya can atanlardanım. Ayrıca gençlere yapacakları önemli seçimlerde destek olma fikri beni çok heyecanlandırıyor.
  Teşekkür ederim Sola Unitas ailesi..

  Cevapla
 2. Izotomi’ yi öğrenci koçunun olmayı hedefleyenlere şiddetle tavsiye ederim. Bu eğitim sonrası , kendimi ve koçluk ile ilgili yolumu çok rahat ifade edebiliyorum. Sevgili Yeşim ile eğitimin her dakikası daha da etkili bir şekilde ulaştı bizlere . Özetle; umduğumdan daha da fazlasını bulduğum ve kazandığım bir deneyimdi .

  Cevapla
 3. 2 Sene önce Sola Unitas’ta başladığım Koçluk yolculuğum her şeyden önce kendi hayatımda çok önemli farkındalıklar kazanmama neden oldu. Aldığım her eğitim, Solanın havasını kokladığı her gün bana inanılmaz bakış açıları kazandırdı. Bunun için başta Umut Kısa’ya, çok değerli, dinlemelere doyamadığım Yeşim Erberksoy’a, bizden desteğini esirgemeyen Edacığıma ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. İyi ki hayatıma girmişsiniz iyi ki ailenizin bir parçası olmuşum….

  Cevapla
 4. 1 sene önce koçluk eğitimlerine başladığımda aklımda Takım Koçluğu ve Yönetici Koçluğu’nda uzmanlaşmak vardı. Bana çok şey katan bu alanların yanısıra bakış açımı genişletmek için Öğrenci Koçluğu Eğitimi de aldım ve bu eğitim gönlümü fethetti. İzotomi de Öğrenci Koçluğu yapan her koçun muhakkak yararlanması gereken bir enstrüman. Yeşim Erberksoy’un çok akıcı ve detaylı anlatımıyla, eğitimin çok verimli geçti. İzotomi’yi bir an önce kullanmak ve aktif bir ICA olmak için sabırsızlanıyorum.

  Cevapla
 5. İzotomi; genç ve üniversiteye aday bireylere verilebilecek en kıymetli altın anahtar. Eğitimin ardından, Öğrenci Koçluğu alanında ilerlemeyi hedef koyan her koçun alması gereken bir eğitim olduğunu vurgulamayı önemsiyorum. Yeşim’in anlatımı ise her zamanki gibi tadından yenmedi. Koçluk çantamıza eklediğiniz bu harika araç için emeğinize sağlık Sola Unitas Ailesi😊

  Cevapla

Yorum yapın