INT. COACH FEDERATION AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMİ

ACTP KOÇLUK EĞİTİMİ PROGRAM YAPISI (ACCREDITED COACH TRAINING PROGRAM)

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. Sola Unitas CA, ICF’in akredite etmiş olduğu ACC ve PCC unvanlarını kazanabilmeniz sürecinde sonuna kadar size eşlik etmeye tam yetkili olan bir kurumdur. Sola Unitas CA “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programı, koçluk eğitiminde Fritz ve Laura Perls’in Gestalt yöntemlerinden etkilenmektedir. Programın tamamı 150 saat sürmekte olup; içeriği  sınıf oturumları, deneyimsel öğreti yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.
Koçluk eğitim programımıza katılmak isteyenlerin tamamı telefon ya da yüz yüze görüşme yolu ile mülakata alınırlar. 15-30 dakika arası süren mülakat sonrasında kişinin değerleri ve yetkinlikleri analiz edilerek koçluk programına uyumu belirlenir ve kişi programa uygun bulunduğu takdirde eğitime kabul edilir. Yapılan mülakat kişinin koç olmaya uygunluğu, sınıf profiline uyumu, eğitimlerden sağlayacağı faydaya odaklanır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Program, 150 saatten oluşmaktadır.

(a) ICF Portfolyo yöntemi ile ICF unvanı almak isteyen profesyonel koç adayları ilk dört modülü tamamlamaları halinde ICF unvan başvurusunu yapabilirler.

(b) ICF unvanı alma yolunda, tam donanımlı olmak ve bu süreçte profesyonel olarak Sola Unitas CA ile ilerlemek isteyen profesyonel koç adayları için eğitim programının tamamı 4 zorunlu, 2 seçmeli modülden oluşmaktadır.

Zorunlu ve seçmeli modüller aşağıda verilmiştir. Modül içerikleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Zorunlu Eğitim Modülleri

 • Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1)
 • Koçun Varlığı (Modül 2)
 • Olasılıklar Dünyası (Modül 3)
 • Birlikte Yaratma (Modül 4)

Seçmeli Eğitim Modülleri

 • Yönetici Koçluğu Eğitimi (Modül 5)
 • Takım Koçluğu Eğitimi (Modül 6)
 • İlişki Koçluğu Eğitimi (Modül 7)
 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi (Modül 8)
 • Kariyer Koçluğu Eğitimi (Modül 9)
 • Ebeveyn Koçluğu Eğitimi (Modül 10)

TEMEL KOÇLUK EĞİTİM MODÜLLERİ

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

Şehir1.Modül2. Modül3.Modül4.Modül
İzmir08 Şub – 09 Şub 20 22 Şub – 23 Şub 20 07 Mar – 08 Mar 20 14 Mar – 15 Mar 20
İstanbul 08 Şub – 09 Şub 20 22 Şub – 23 Şub 20 07 Mar – 08 Mar 20 21 Mar – 22 Mar 20
Ankara15 Şub – 16 Şub 20 29 Şub – 01 Mar 20 14 Mar – 15 Mar 20 28 Mar – 29 Mar 20
İstanbul21 Mar – 22 Mart 2004 Nis – 05 Nis 2018 Nis – 19 Nis 2025 Nis – 26 Nis 20
İzmir18 Nis – 19 Nis 2002 May – 03 May 2016 May – 17 May 2030 May – 31 May 20
Ankara25 Nis – 26 Nis 2009 May – 10 May 2016 May – 17 May 2006 Haz – 07 Haz 20
Bakü /Azerbaycan 01 May – 03 May 2016 May – 17 May 2030 May – 31 May 2013 Haz – 14 Haz 20
New York / USA10 Tem – 11 Tem 2025 Tem – 26 Tem 2008 Agu – 09 Agu 2022 Agu – 23 Agu 20

İLERİ DÜZEY EĞİTİM MODÜLLERİ (1)

ŞehirYönetici KoçluğuTakım KoçluğuÖğrenci Koçluğu
Bakü01 Şub – 02 Şub 20
İstanbul02 Kas – 03 Kas 1923 Kas – 24 Kas 1916 Kas – 17 Kas 19
Ankara 20 Haz – 21 Haz 20 30 May – 31 May 2013 Haz – 14 Haz 20
İzmir13 Haz – 14 Haz 20 09 May – 10 May 20 27 Haz – 28 Haz 20

İLERİ DÜZEY EĞİTİM MODÜLLERİ (2)

ŞehirEbeveyn KoçluğuKariyer Koçluğuİlişki Koçluğu
Bakü15 Şub – 16 Şub 20
İstanbul02 Kas – 03 Kas 1904 Nis – 05 Nis 2009 May – 10 May 20
Ankara27 Haz – 28 Haz 20  
İzmir  20 Haz – 21 Haz 2006 Haz – 07 Haz 20

FAKÜLTE LİDERLERİ

Fakülte üyelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

NEDEN SOLA UNİTAS CA

 • Motto Research Araştırma şirketinin verilerine göre Sola Unitas Academy en büyük üç koçluk eğitimi arasında en yüksek memnuniyet yaratan okul olarak açıklanmıştır. Detaylar için tıklayınız. 
 • Eğitim temelimiz, koçluk yapmak değil, koç olmak üzerine kuruludur.
 • Kendi vizyonumuza doğru en başarılı okul olmak ve başarımızı sürdürebilmek  için öğrencilerimizin unvan süreçlerini sonuna kadar destekliyoruz.
 • Mezunlarımızın yaşam koçluğu yapabilmeleri için koçluk projeleri hazırlayıp koçluğa başlamalarını sağlıyoruz.
 • Sola Unitas Eğitim Programı dünyada otorite olarak kabul edilen ICF (Uluslar arası Koçluk Federasyonu akreditasyonunu taşımaktadır. Onaylı ve akredite eğitimler farklı nitelik arz etmektedirler.
 • Sola Unitas ACTP’den mezun olabilmek için Türkçe sözlü sınav yapmaya yetkili bir okuldur.
 • Eğitim, koçluğun öncü ismi Thomas Leonard’ın oluşturduğu standartlarda verilmektedir. Ayrıca yaşam koçluğu eğitimi içeriğinde, yüzyılın en iyi psikoterapistlerinden B.F. Skinner, Milton Erickson ve Spinoza gibi önemli bilim adamlarından ve Gestalt yönteminden koçluğa uyarlanmış etkili yöntemler bulunmaktadır

Çekimler ICF Türkiye tarafından yapılmıştır.

EĞİTİM FİYATLARI

Eğitimler ayrı modüller olarak satın alınabilir. Her bir modülün ücreti 1760 TL’dir. 4 modülden oluşan temel eğitim paketinin tamamı 6.490.-TL olup, ACTP program bedeli 14.190 TL’dir. Bu fiyata ICF açısından zorunlu olan mentor koçluk görüşmeleri de kapsanmaktadır. Fiyatlara KDV dahildir. Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 10, 15 gün için % 5’tir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır. New York’ta düzenlenen temel eğitim paketinin fiyatı 3600 USD’dir. 

“INT. COACH FEDERATION AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMİ” üzerine 340 yorum

 1. Sevgili Gelecekteki Katılımcı;

  Koçluk eğitimi alabileceğin en iyi yerdesin. Bu eğitim mesleki bir eğitimden daha çok, bir bakış açısı ve dönüşüm süreci ☺️ Tüm Sola ailesine çoook teşekkür ederim. Her bir modül birbirinden değerli. Ancak sevgili mentor koçum ve İlişkiler koçluğu eğitmenim Aslı’ya en büyük sevgilerimi yolluyorum. Bana metodolojiyi içselleştirmemdeki katkıları çok önemli. Tüm bildiklerini içtenlikle, sakınmadan, tüm enstrümanlarıyla tatlılıkla aktarıyor. Sevgiyle, iyi ki varsın.

  Cevapla
 2. Eğitimlerin bende yarattığı kişisel farkındalık çok yüksek oldu. Bu farkındalığın koçluk yolculuğum için kullanabilir halde olması ve bir nevi maya gibi yaşamaya devam etmesi ise sanırım en önemli nokta. Bugün, eğitimlerin çoğunu almış ve koçluk yolculuğumda biraz ilerlemiş olarak geri dönüp baktığımda, aldığım eğitimlerin “hareket” içeren bir tasarıma ve devam eden bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliyorum. Hatta daha doğrusu deneyimlemeye devam ediyorum:)

  Bende yarattığı kişisel farkındalık hem eğitimde hem de sonrasında koçluk yetkinliklerine dair bir farkındalığa dönüşüyor, ve yolculuk sırasında doğru noktalarda kendiliğinden kendini hatırlatmaya devam ediyor gibi. Sanki tüm eğitmenler hep yanımda benimle beraber koçluk yapıyor gibi, hem de kendi yolculuğumun “kendi” yolculuğum olması konusunda çok dikkatliler ve beni serbest bırakıyorlar gibi; hem güç veriyorlar hem özgür bırakıyorlar.

  Yaptığım koçluk görüşmelerinden sonra kendimi değerlendirdiğimde anlıyorum en çok bu anlattıklarımı. Eğitimden alıp yanımda taşıdıklarımı deneyimlerimden öğrendiklerimle ilmek ilmek örmeye devam ediyorum gibi sanki, çok güzel hissettiren devam eden inanılmaz bir değer.

  Çok çok teşekkürler bir kez daha 🙂

  Cevapla
 3. Sevgili Sola Ailesi,

  Uzun süren araştırmalarım ve çevremdeki “güzel insanların” referansları ile yeni hayatıma Sola ile başlamaya karar verdim.
  Temel Koçluk modülünü geçtiğimiz günlerde bitirdik. 4 modülle beraber ben de her adımda hem zihinsel hem ruhsal olarak dönüştüm. Bu serüvene yolu seveceğimi bilerek başlamıştım ancak yola aşık olacağımı tahmin etmemiştim 🙂
  (Tanışma sıramla)Yeşim, Ayça, Aslı, Umut… İyi ki varsınız! ve ben iyi ki kendime bu hediyeyi vermişim. Çok öğrendiğim, hep öğreneceğim, hem sustuğum hem konuştuğum, hem dinlediğim hem de “dinlediğim” bir yolculuktayım. Tüm eğitmenlerime tevazu dolu bilgelikleriyle yanımızda oldukları için minnettarım.
  Yeni ben Sola’yı kalbimin içine yerleştirdim, şimdi içimdeki heyecanla yeni meslek hayatım için sıradaki eğitimlerimi bekliyorum.
  Derslerde konuştuğumuz “Testinde ne varsa dışarı da o sızar” (Mevlana) öğretisinden hareketle kendi içimde neler var, neden var, bakıyorum… çalışıyorum.
  Hayatın her anında Ben Ok’im, Sen Ok’sin diye yazmak, bunu söylemek ne kadar kolay ancak böyle yaşamak ne kadar zor ve bunu başarınca ne kadar sihirli!

  Sizi seviyorum,
  Elif

  Cevapla
 4. Simdi soyle oldu:)
  Yillarca farkli kulturlerle calisirken, hem epeyce deneyim hemde onyarginin bin turlusunu biriktirdim. Basarili oldukca hepsi amma da isime yariyor dedim, ama birsey hep sanki eksik kaldi, icgudulerimi dinledim,durmadim, bunu fark ettim. Fark ettikce basladim calismaya uzerinde, sonra da cesit cesit cevap buldum.Her cevapla da bircok yeni sorum olustu:) Yine bir durdum, anladim ki bu bitmeyecek bir yolculukmus. Sonra bulduklarimi uygulama cesaretine ve heyecanina kavustum ilk aldigim koclukla beraber. Cok hosuma gitti. Derinlestikce dinginlestim sanki.Dedim ki bende bu yolda yurumek, ogrenmek, baskalarina ayni heyecani yasatmak istiyorum. Bunu herkes tatmali, gercekten dunya daha guzel bir yer olabilir o zaman cunku dedim:)
  Arastirdim, arastirdim ( ki 2 yillik bir surectir bu arastirma) sonunda icime en sineni buldum, Sola Unitas:) Icgudulerim yine beni yaniltmamis, kendimi harika bir ortamda buldum, buluyorum ve bulmaya hevesle devam edecegim. Sizde arastirin, yolunuzu bulun. Merakla, hevesle, keyifle:)
  Cok Tesekkurler Asli Aydemir. Cok Tesekkurler Ayca Akbas. Cok Tesekkurler Yesim Erberksoy.

  Cevapla
 5. Selam size ey sola aolesi ;
  Uzun bir araştırma suresi sonunda meltem akgunun de dediği gibi artık ne kadar istediysem koçlugu biraz mucize biraz istikrar ile başladığım bu serüvene yeşim ve Ayça ile birlikte aldigim her dakikasıni hayretle ve büyük bir iştahla dinlediğim eğitimler beni tatmin seviyemin de üstünde karşıladı karşılamaya devam ediyor. Farkı ben dahil ailem cevremdekiler den de duyuyorum. Hayatım boyunca ulaşmak istediğim insan modeline ulaşmamda bana kesinlikle vermeye başladığını hissetmiştir. Sonsuz sevdiler tesekkurler.

  Cevapla

Yorum yapın