INT. COACH FEDERATION AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMİ

ACTP KOÇLUK EĞİTİMİ PROGRAM YAPISI (ACCREDITED COACH TRAINING PROGRAM)

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. Sola Unitas CA, ICF’in akredite etmiş olduğu ACC ve PCC unvanlarını kazanabilmeniz sürecinde sonuna kadar size eşlik etmeye tam yetkili olan bir kurumdur. Sola Unitas CA “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programı, koçluk eğitiminde Fritz ve Laura Perls’in Gestalt yöntemlerinden etkilenmektedir. Programın tamamı 150 saat sürmekte olup; içeriği  sınıf oturumları, deneyimsel öğreti yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.
Koçluk eğitim programımıza katılmak isteyenlerin tamamı telefon ya da yüz yüze görüşme yolu ile mülakata alınırlar. 15-30 dakika arası süren mülakat sonrasında kişinin değerleri ve yetkinlikleri analiz edilerek koçluk programına uyumu belirlenir ve kişi programa uygun bulunduğu takdirde eğitime kabul edilir. Yapılan mülakat kişinin koç olmaya uygunluğu, sınıf profiline uyumu, eğitimlerden sağlayacağı faydaya odaklanır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Program, 150 saatten oluşmaktadır.

(a) ICF Portfolyo yöntemi ile ICF unvanı almak isteyen profesyonel koç adayları ilk dört modülü tamamlamaları halinde ICF unvan başvurusunu yapabilirler.

(b) ICF unvanı alma yolunda, tam donanımlı olmak ve bu süreçte profesyonel olarak Sola Unitas CA ile ilerlemek isteyen profesyonel koç adayları için eğitim programının tamamı 4 zorunlu, 2 seçmeli modülden oluşmaktadır.

Zorunlu ve seçmeli modüller aşağıda verilmiştir. Modül içerikleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Zorunlu Eğitim Modülleri

 • Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1)
 • Koçun Varlığı (Modül 2)
 • Olasılıklar Dünyası (Modül 3)
 • Birlikte Yaratma (Modül 4)

Seçmeli Eğitim Modülleri

 • Yönetici Koçluğu Eğitimi (Modül 5)
 • Takım Koçluğu Eğitimi (Modül 6)
 • İlişki Koçluğu Eğitimi (Modül 7)
 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi (Modül 8)
 • Kariyer Koçluğu Eğitimi (Modül 9)
 • Ebeveyn Koçluğu Eğitimi (Modül 10)

TEMEL KOÇLUK EĞİTİM MODÜLLERİ

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

Şehir1.Modül2. Modül3.Modül4.Modül
İzmir08 Şub – 09 Şub 20 22 Şub – 23 Şub 20 07 Mar – 08 Mar 20 14 Mar – 15 Mar 20
İstanbul 08 Şub – 09 Şub 20 22 Şub – 23 Şub 20 07 Mar – 08 Mar 20 21 Mar – 22 Mar 20
Ankara15 Şub – 16 Şub 20 29 Şub – 01 Mar 20 14 Mar – 15 Mar 20 28 Mar – 29 Mar 20
İstanbul21 Mar – 22 Mart 2004 Nis – 05 Nis 2018 Nis – 19 Nis 2025 Nis – 26 Nis 20
İzmir18 Nis – 19 Nis 2002 May – 03 May 2016 May – 17 May 2030 May – 31 May 20
Ankara25 Nis – 26 Nis 2009 May – 10 May 2016 May – 17 May 2006 Haz – 07 Haz 20
Bakü /Azerbaycan 01 May – 03 May 2016 May – 17 May 2030 May – 31 May 2013 Haz – 14 Haz 20
New York / USA10 Tem – 11 Tem 2025 Tem – 26 Tem 2008 Agu – 09 Agu 2022 Agu – 23 Agu 20

İLERİ DÜZEY EĞİTİM MODÜLLERİ (1)

ŞehirYönetici KoçluğuTakım KoçluğuÖğrenci Koçluğu
Bakü01 Şub – 02 Şub 20
İstanbul02 Kas – 03 Kas 1923 Kas – 24 Kas 1916 Kas – 17 Kas 19
Ankara 20 Haz – 21 Haz 20 30 May – 31 May 2013 Haz – 14 Haz 20
İzmir13 Haz – 14 Haz 20 09 May – 10 May 20 27 Haz – 28 Haz 20

İLERİ DÜZEY EĞİTİM MODÜLLERİ (2)

ŞehirEbeveyn KoçluğuKariyer Koçluğuİlişki Koçluğu
Bakü15 Şub – 16 Şub 20
İstanbul02 Kas – 03 Kas 1904 Nis – 05 Nis 2009 May – 10 May 20
Ankara27 Haz – 28 Haz 20  
İzmir  20 Haz – 21 Haz 2006 Haz – 07 Haz 20

FAKÜLTE LİDERLERİ

Fakülte üyelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

NEDEN SOLA UNİTAS CA

 • Motto Research Araştırma şirketinin verilerine göre Sola Unitas Academy en büyük üç koçluk eğitimi arasında en yüksek memnuniyet yaratan okul olarak açıklanmıştır. Detaylar için tıklayınız. 
 • Eğitim temelimiz, koçluk yapmak değil, koç olmak üzerine kuruludur.
 • Kendi vizyonumuza doğru en başarılı okul olmak ve başarımızı sürdürebilmek  için öğrencilerimizin unvan süreçlerini sonuna kadar destekliyoruz.
 • Mezunlarımızın yaşam koçluğu yapabilmeleri için koçluk projeleri hazırlayıp koçluğa başlamalarını sağlıyoruz.
 • Sola Unitas Eğitim Programı dünyada otorite olarak kabul edilen ICF (Uluslar arası Koçluk Federasyonu akreditasyonunu taşımaktadır. Onaylı ve akredite eğitimler farklı nitelik arz etmektedirler.
 • Sola Unitas ACTP’den mezun olabilmek için Türkçe sözlü sınav yapmaya yetkili bir okuldur.
 • Eğitim, koçluğun öncü ismi Thomas Leonard’ın oluşturduğu standartlarda verilmektedir. Ayrıca yaşam koçluğu eğitimi içeriğinde, yüzyılın en iyi psikoterapistlerinden B.F. Skinner, Milton Erickson ve Spinoza gibi önemli bilim adamlarından ve Gestalt yönteminden koçluğa uyarlanmış etkili yöntemler bulunmaktadır

Çekimler ICF Türkiye tarafından yapılmıştır.

EĞİTİM FİYATLARI

Eğitimler ayrı modüller olarak satın alınabilir. Her bir modülün ücreti 1760 TL’dir. 4 modülden oluşan temel eğitim paketinin tamamı 6.490.-TL olup, ACTP program bedeli 14.190 TL’dir. Bu fiyata ICF açısından zorunlu olan mentor koçluk görüşmeleri de kapsanmaktadır. Fiyatlara KDV dahildir. Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 10, 15 gün için % 5’tir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır. New York’ta düzenlenen temel eğitim paketinin fiyatı 3600 USD’dir. 

“INT. COACH FEDERATION AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMİ” üzerine 340 yorum

 1. Profesyonellik ve samimiyetin bu derece uyumlu olduğu Sola Unitas ailesine bana kattığı herşey için çok teşekkürler.. Eğer hayatınızda birşeyleri dönüştürmek istiyor ya da Koçluğu bir meslek olarak yapmak istiyor iseniz en doğru adres Sola Unitas..

  Sevgiler ..

  Cevapla
 2. Merhaba Sevgili Sola Unitas Ailesi,

  27-28 Ocak tarihlerinde sevgili Ayça ile Koçluk yolculuğuna başladım. Başlarken çok büyük endişelerim vardı. Koçluğun oldukça zor olduğunu düşünüyordum. Ayça’nın merak etmeyin 2. gün öğlen saatlerinde artık koçluk yapabileceksiniz dediğinde inanılması imkansızdı. Bununla birlikte ikinci gün hepimizin birbirimize koçluk yapabildiğini gördüm. Bugüne kadar farklı konularda onlarca eğitim aldım ve bunun da benzer eğitimlerden olacağını düşünüyordum. Bununla birlikte nasıl bir ortam ile karşılaşacağımı bilemiyordum. Bu da biraz endişe yaratıyordu. İlk gün Ayça ile tanıştık, ne kadar da iyi oldu. Samimi ve insanın yüreğine dokunan bir yaklaşımla 2 muhteşem gün yaşattı. İnanılmaz keyif aldım. Muhteşem bir grubumuz vardı ve enerji sürekli yüksekti. Eğitim ortamı, sessizliği, temizliği, kalitesi muhteşemdi. 104. Dönemin çok muhteşem grubundaki, muhteşem insanlarla birlikte olmak, Ayça ile bu ortamı paylaşmak çok çok keyifliydi. Bu kadar kaliteli, sevecen, samimi, yardımsever, enerji dolu, güleryüzlü ekibin bir araya gelmesi tesadüf gibi görünse de bunun tesdüf değil gruptaki insanların enerjisinden ve kalplerinin güzelliğinden olduğunu düşünüyorum. Sevgili Ayça ve Sola Unitas ailesi, Bir araya gelmemizi, an’ı paylaşmamızı ve çok kaliteli bir eğitim almamızı sağladığınız için çok teşekkürler.

  Cevapla
 3. Heyecanla beklenen 1.modül tamamlandı. Doğru yerde olduğumu hissetmenin mutluluğu ve keyifini sürüyorum. Bu yolculukta keyifle ve güvenle ilerlememize rehberlik eden Yeşim Erberksoy’a bir de bu platform üzerinden teşekkür etmek isterim. Bu yolculuğa sizinle başlamak bir keyifti.
  Sevgiler

  Cevapla
 4. Merhaba solo unitas’a Meltem’e ve bize koçluk 1. Mödül eğitimini ilgi sevgi saygı güven samimiyet ile veren Yeşim’e öncelikle çok teşekkür ederim. 1. Modül eğitimi 2 gün ve toplam 16 saat sürmekte ve üstelik hafta sonu Yani duruma böyle bakınca emekli olmuşum, bir işe girmek gibi bir düşüncem yok eee istediğim saatte kalkıyorum televizyon izliyor kedimle birlikte tembellik yapmak varken evimin İzmire uzaklığı bedeni ile sabah gün ağarmadan kalkıp niye Eğitime gideyimki gibi düşünülebilirdim. Ama ben öyle yapmamakla hayatımın en doğru kararını verdiğimi gördüm. Baştada belirttiğim gibi eğitmenimiz koçumuz Yeşim’i Eğitimin her saniyesinde dikkatle huzurla ve hayranlıkla izledim. Yeşim’in sağlık problemi olmasına rağmen bize bir an bile hissettirmeden eğitimin her anında her saniyesi çok verimli geçti. Yeşiim Grup dinamiğini ve enerjisini hep en güzel en olması gereken seviyede devam ettirdi. Böyle bir eğitim hayatınızda bulunabileceğiniz en güzel ortam eğitim. Evet eğitim çok güzeldi bana nelermi kazandırdı sorusuna gelince özgüvenimi artırtdı farkındalığımı istediklerimi ve istemediklerimi, yapabileceklerimi yapmayacaklarımı olmam gereken yeri olmamam gereken yeri daha bunun gibi birçok konuda BENİ buldurdu Ve vende tamda kendimi ararken Sizi seviyorum Solo Unitas ailesi…. sevgi ve saygılarımla,

  Cevapla
 5. Her bir saniyesinden keyif aldığım ve her zaman içinde bulunmak istediğim bir aile. Çok teşekkürler…

  Cevapla
 6. Deneyimlerinizi samimiyet ve içtenlikle paylaştığınız için, sonuna kadar destekleyen ve güven veren bakış açınız için, güzel enerjiniz için, amatör ruhun heyecanını profesyonel yaklaşımlarınız ile aynı potaya koyduğunuz için, Koçluk yöntemlerini/metodolojiyi geniş anlamı ve felsefesi ile açıklanabilir hale getirdiğiniz için çok teşekkürler.

  Daha ilk modülden itibaren Sola Unitas ekibinin değerli bir parçası, bir yol arkadaşı olduğumuz inancını yaşatmanız çok anlamlı bir yolda olduğumu gösterdi.
  Çok teşekkürler!

  Cevapla
  • SOLA UNİTAS YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİNE REFERANS İLE KATILANLARDANIM. BAŞARILI VE KEYİFLİ SONUÇLAR ALACAĞIMI BİLİYORDUM ANCAK BUKADAR İYİ OLACAĞINI TAHMİN EDEMEZDİM. HERŞEYİ BIRAKIN, KENDİNİZ İÇİN BİRŞEY YAPMAK İSTİYORSANIZ BU EKİPLE BU EĞİTİMLERE KATILIN. ASLA BAŞLADIĞINIZDAKİ SİZ OLMAYACAKSINIZ. SEVGİLER.

   Cevapla
 7. benim de yazabileceğimi gösterdiğiniz ve beynimin bir de sağ tarafı olduğunu fark etmeme yardımcı olduğunuz için çok ama çok teşekkürler SOLA UNITAS ve emeği geçen tüm eğitmenlerim…

  Cevapla
 8. Aşk ya da başarı hikayelerinin bazen güzel tesadüfler ile başladığına tanıklık ederiz. Benim hikayemin güzel tesadüflerinden biri de bu aile oldu. Başta Meltem olmak üzere Ayça , Fügen , Aslı ve Umut ‘a yolumuzu aydınlatan ışıkları için ve kazandırdıkları yeni dostlar için çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 9. Merhaba Sola Unitas ailesi ve bunu okuyan herkese Ben daha yolun başında olmama rağmen sanki yıllardır içinizde gibi kendimi bilginin,samimiyetin ve sevginin içerisinde güvende hissettim. Bunun en güzel çıktısı kendimde yaratmak istediğim farkındalığı bir sihirli değnek değmiş edasıyla yapmış olmanızdır. Temel olarak koyduğunuz prensiplere gönülden bağlı olduğunuzu görmek samimiyetinizi ve yapmak istediğiniz gerçekliğin başarısını net olarak gösteriyor. Sizinle olmaktan çok mutluyum,verdiğiniz değerli emekler için çok çok teşekkürler

  Cevapla
 10. Hayatım için güzel ve çok önemli bir adım atmak isterken Solo Unitas ‘la birlikteyim,iyiki sizinleyim.
  Samimiyetiniz,sıcaklığınız ilk modülden kendimi aileden biri gibi hissettirdiginiz için çok teşekkür ediyorum. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum:) Yeşim hocam sanada ayrıca teşekkür etmek istiyorum.Bu düşüncelerimde senin katkın çok büyük.
  Iyi ki varsınız ve bu işi bu kadar güzel yapıyorsunuz…
  Sevgiyle….

  Cevapla
 11. Merhaba sevgili geniş ailem Sola Unitas. Öncelikle aranızda olmaktan çok keyif aldığımı belirtmem gerek. Eğlenerek öğrenmenin, farklılıklarımıza, kemikleşmiş düşünce yapılarımıza rağmen öğrendiklerimizi içine sindirmenin, farkındalıklarımızı artırarak, sivrilen yönlerimizi tatlı tatlı törpülemenin ne şahane şekliymişsiniz siz. Kimi zaman duvara çarptık yaşattıklarınızla, kimi zaman ağladık, duygulandık, kimi zaman kahkahalarla güldük. İyi ki tanımışım Sola Unitas Akademi’nin saygıdeğer eğitimcileri profesyonel koçlarımız sizleriabuk sabuk saatlerde aramamıza rağmen sesindeki sıcaklık ve samimiyeti bizden esirgemeyen, her an yanımızda olduğunu hissettiren sevgili Meltem’i, her hafta sonu sabahın erken saatinde gelerek gülen gözleriyle sabahımıza renk katan, çayımızı, kahvemizi, mis gibi vanilyalı kakaolu kek kokusuyla bizi kendimizden geçirip ev sıcaklığını yaşatan sevgili Deniz’imizi iyi ki ama iyi ki tanımışım. Ve tabii ki 98.Dönem Sola Unitas Akademi Ankara Koçları 18 farklı ruh, 18 apayrı hayat iyi ki bu yolculukta benimlesiniz.

  Cevapla
 12. Merhaba Sola Unitas ailesi, doğru zamanda doğru yerde olmanin keyfini sizinle yaşadım.Bir eğitim düşünün ki 8 saat boyunca gözlerinizi kirmadan izlediginiz, katildiginiz, eğlendiginiz , öğrendiğiniz ve günün sonunda harika bir eğitmen olan Aycaya hayran kaldiginiz ve 16 guzel ruh taniyip hayatiniza dahil ettiğiniz.1.Modülün sonunda artik eski Sinem olmamanin şaşkinligi ve mutlulugundayim. Heyecanla diğer modülleri bekliyorum

  Cevapla
 13. Koçluk mesleğini öğrenmek için ancak bu yıl fırsat yaratabildim ve bu yola çıkmak için yol arkadaşları arıyordum. İyi ki şansım yaver gitti ve Sola Unitas ile tanıştım. Tüm modüller nefes kesiciydi. Sevgi ve birlik duygusu beni içine aldı . Sola Unitas’ın ,adı gibi, Tek Birlik ruhu yatay ve dikeyde her üyesine ulaşmış. Bunda adanmış liderinin ve yol arkadaşlarının payı çok büyük. Hepinize minnettarım. Yola devam..

  Cevapla
 14. Yolumuzda heyecanla, coşkuyla ilerliyoruz; 2. Modülü de, bitmesini istemeyerek ardımızda bıraktık. Samimiyeti, içtenliği, verdiği güven ve müthiş anlatımıyla Fügen Günay Albayrak ile her dakikanın tadı damağımızda kaldı. Tanıdıkça, paylaştıkça, içine girdikçe her seferinde daha da çok hissediyorum Sola ailesinin bir parçası olduğumu. Teşekkürler…

  Cevapla
 15. Sezgilerime göre kararlar verdim hep son dönemlerde, Sola Unitas’a da sezgilerime göre yöneldim ve görüyorum ki harika bir yolculuğa çıktık hep birlikte. İyi ki varsın Sola Unitas.

  Cevapla
 16. merhaba, iyi ki sizleri tanıdık, iyi ki bu okul aracılığı ile ışığınızı paylaşıyorsunuz. hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri idi bu eğitimleri almak, bu aile ile tanışmak. ama daha yolun başındayız. daha pek çok eğitiminizde bir arada olacağız. teşekkürler tüm sola ünitas ailesine

  Cevapla
 17. Sevgili Sola Unitas ne çok şaşırttın beni, ne çok yüzleştirdin beni benle.Her modülde ayrı bir rüzgar esti içimde. Çok teşekkür ediyorum hepinize…Bugüne kadar aldığım tüm eğitimlerin üstünde.

  Cevapla
 18. Sola Unitas ile beraber koçluk yolunda 4 modülü 05/03/2017 tarihi ile tamamladık. Yolculuğumuz tabi ki onlarla devam edecek. Her modülde bize katkıda bulunan değerli Koç Eğitmenlerimiz ile o kadar farkındalık yaşadım ki hepsini bir bir teşekkür ediyorum. Ayça , Fügen , Aslı ve Umut öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Kabul edilmesi ve kazanılması zor olan Koçluk algısında çok ama çok doğru bir eğitim noktası. Meltem’in misafirperliği ve adeta bize yaptığı öğrenci koçluğu için ayrıca teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 19. Henüz yolun başındayım ve içim heyecanla, coşkuyla, mutlulukla dolu. Sola ailesiyle tanışalı henüz 2 gün olmasına rağmen sanki yıllardır birlikteydik ve şimdiden özledim. İlk modülü, bana ilham veren, ışık veren, içimi aydınlatan ve hayranlıkla izleyip dinlediğim, bana bir hediye olan Yeşim Erberksoy ile tamamladık. Her saniyesini mutlulukla, hem çok düşünerek, hem çok eğlenerek, verdiğimiz molaların dahi hemen bitmesini bekleyerek geçirdiğim 2 sihirli gün. Bu yolculuğun başında Sola ailesinden Tülin ve Yeşim’le tanışmak büyük bir keyifti, Sola’nın diğer mensuplarını da tanımadan, şimdiden seviyorum 🙂 yolculuğun bundan sonraki bölümü de eminim şahane maceralarla, unutulmaz deneyimlerle geçecek. Heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyorum, Sola ailesine çok teşekkürler ve kocaman sevgiler…

  Cevapla
 20. Eğitimlere katıldığım ilk günden itibaren mutluluğun hayranlığım her geçen gün artmaya devam ediyor…. birbirinden harika insanların arasında eğlenerek sorgulayarak keşfederek öğrenmenin hayranlık uyandıran yolculuğun ortalarındayım. Sola Unitas Eğitimi çalışmalarıyla bizlere katkı sağlayan herbiri birbirinden harika çok bu değerli kuruluşun değerli kalpleiyle yolumun kesişmesi büyük bir şans benim için……. dilerim ki herkesin yolu geçsin ,anlatılmaz yaşanır dediklerinin en güzel örneği …..Sola da her bir eğitim çok özel çok profesyonel ve çook içten…. eğitim bitmiyor Sola da bize her daim katkı sağlamak için var olan mükemmel yürekli insanlar bizleri hiç yalnız bırakmıyorlar ……
  Sizleri tanıdığım için eğitimleri aldığım için çok mutluyum ve bütün sola ailesine sonsuz teşekkür ediyorum .
  Koçluk yolculuğun da bizlere katkılarına ,içtenliğinize ve yüzde yüzünüzle verici olan güzel yüreklerinize emeğinize sağlık Çok Teşekkürler Umut ,, Fügen …Şirin ..,Aslı…,Ayça…,Yeşim ….sizleri tanımak çok değerli benim için ✨✨✨✨

  Cevapla
 21. Yaşam sürekli yolcuklarla devam ediyor. Bu yolculukta merak ettiğim yerlere gidebilmek için Sola Unitas’a denk geldim. İlk tanışmadan bugüne kadar güler yüzü , açıklayıcı ve samimi olması ile Meltem’in desteği ile Koçluk yolculuğuna başladım. İlk durağımızda Ayça’nın elimize verdiği pusula ile yönümüzü bulurken , ikinci durakta Fügen ile yolculuğumuzda kontrollü seyahate devam ediyoruz. Akademinin kendine yüklediği misyon ve vizyon sayesinde farkındalığı yakalamanız çok kolaylaşıyor. Yolculuğumda sizlere denk gelmiş olmaktan çok mutluyum. Emeği geçen kurucu ve eğitimcilere teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 22. Koçluk yolculuğuna başladığımda meraklı ve heyecanlıydım. İlk 4 modülü tamamlayıp kendime baktığımda bu yolda ilk baştakinden de heyecanlı ve motivasyonlu bir şekilde devam ettiğimi görüyorum. İlk modülden başlayarak yaşadığım kişisel farkındalıklar hayatımı dönüştüren değiştiren bir etkiye sahip oldu. Koçluk yapmaya başladığım andan itibaren ise bu mesleğin gerçekten “sihirli” tarafları olduğunu anladım. İnsana dokunmanın en etkili yollarından biri olduğunu farkettim.
  Son modül eğitimimizi Umut Kısa verdi. Düşünce sistemlerimizi yeniden sorgulamaya iten harika bir eğitimdi. Konudaki uzmanlığı ve işini tutku ile yapması gerçekten ilham vericiydi. Koçluk felsefesi ancak bu kadar etkili bir şekilde anlatılabilir.
  Sola Unitas samimiyet, güven ve etiğin ön plana çıktığı, son derece profesyonel eğitimcileri ve eğitimleri olan iyi ki geldim dediğim bir kurum…Buradan tüm eğitmenlerime tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgilerimle…

  Cevapla
 23. Koçluk eğitimi almak için gittiğim Sola Unitas’da, ilk adımımızı Ayça hocamızla atarken öğrendiğim en temel bilgi “Koçluğun öğrenilmediği, Koç olunduğu” gerçeğiydi. İkinci adımımızı İrfan hocamız eşliğinde “Koçun Varlığı” modülünde atmış olduk. Bu modülün sonunda da, hocamızdan koç olma yolunda araçlarımızı cebimize koyarak ayrıldık. Her iki modül süresince, pek çok farklı duygu ve düşünceleri ortaya çıkarmamızı “kolaylaştıran”, bizleri bu yönde cesaretlendiren hocalarımıza teşekkür ederim. Her seferinde bir sonraki modülde neler olacak merakıyla ayrıldım. Sonraki adımları da merakla bekliyorum.

  Cevapla
 24. Bugün ACTP yolculuğumun 4.modülünü tamamladım. İki günlük eğitimin profesyonellik ve kalite anlamında diğerlerinden hiçbir farkı yoktu. Yine ceplerimiz dopdulu döndük evlerimize. Bugün farklı olan şey benim kişisel duygu yoğunluğumdu. Kendimi çok iyi hissetmiyordum ve bu durumdayken eğitimi nasıl tamamlayacağım, verim alıp alamayacağım konusunda endişelerim vardı. Bütün samimiyetimle şunları söyleyebilirim; bazen sadece doğru zamanda içtenlikle söylenen iki kelime gerçekten herşeyi değiştirmeye yetiyor. Benim de kendime izin verdiğim bir anda Umut’un “çok zor” demesi sanki benim o yaşadığım “çok zor”un fazlasını aldı omuzlarımdan, benimle paylaştı ve hafifletti… 4.modülden sonra dokunmanın (touch) bir koç için ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Ve o doğru dokunuşları yapabilen bir koç olmak için umarım Umut’un ve Sola Unitas ailesinin dokunuşları bir gün size de ulaşır.
  Bu özel bir teşekkürdür…

  Cevapla
 25. 1. modülü 26-27 Kasım’da Ayça Kabaş’tan aldık. İlk gün bizi nakavt etti, 2. günün sonunda derinlik hissim arttı. Kendimi çok iyi ve keyifli hissediyorum, yeni bir macera başlıyor. Bahsettiğim derinlik hissi başka bir boyuta geçmek gibi bir şey çok güçlü bir his. Teşekkürler Ayça 🙂

  Cevapla
 26. Bu hafta ile beraber 3. modülünü aldığım koçluk yolculuğunda bana kattıklarınız için Ayça, Fügen ve Aslı size minnettarım. Ayrıca İzmir de Meltem gibi bir destek bizim için müthiş güzel . İyi ki varsınız..

  Cevapla
 27. Merhaba,
  ACTP eğitimi için araştırma yaparken bir arkadaşımdan sadece dikkat etmem gereken şeyleri öğrendim ve Sola Unitas ailesini tamamen içimden gelen sesi dinleyerek tercih ettim. Eğitim başladıktan sonra bu ekibin gerçekten bir aile olduğunu ve sezgilerimin beni en doğru yere getirdiğini bir kere daha anladım. Sevgili Meltem’in sıcak karşılaması ve detaylı bilgilendirmesi sonrasında heyecanla ilk eğitim gününü beklemeye başladım. Geçtiğimiz haftasonu 3. modülü tamamladık ve ben hala aynı heyecanla bir sonraki eğitimi dört gözle bekliyorum. Bu üç haftasonu Ayça, Fügen ve Aslı’nın katkılarıyla belki de hayatımdaki en önemli dönüm noktası oldu. Ben şimdiden başka biriyim ve bu değişim bana inanılmaz iyi geldi. Koçluk yolculuğumun henüz çok başındayım ve hayatımın sonuna kadar sürecek bu yolculukta doğru yer ve doğru insanlarla olduğuma eminim. Daima bu giderek büyüyen yaşam ağacının bir dalı olmak dileğiyle… Hepinize sonsuz teşekkürler!

  Cevapla
 28. 2. modülü değerli İrfan Kale ile yaptık. Koçluk yolunda her öğrendiğimiz yeni bilgiler ile kesinlikle daha sağlam yürüyoruz. Ne kadar da koçluk yolunda bizim telaşlarımız için ”sihirli değnek yok, zaman ve kilometre işi bu” dese bile :), bu modül aslında sihirli dokunuşlar yaptı hepimize. Ben bu yolda durmam artık diyerek çıktım eğitimden. Keyifle durmadan yürümeye devam 🙂

  Cevapla
 29. İrfan Hocam,
  Sen tek bir soru sordun, ben pek çok cevap buldum.
  Öğrettiğin her şey için çok teşekkür ederim.
  Sevgiler

  Cevapla
 30. Bu hafta sonu 2. modül eğitimimizi Irfan Kale’den aldık. Her anı keyifli gecen aynı zamanda bizi koçluk yolunda ileriye ve derine götürdüğünü hissettiğim bir eğitim oldu. Irfan Bey’in enerjisi hepimize yansıdı , kendisine ve Sola Unitas’a bu harika eğitim için çok teşekkür ederim.

  Cevapla

Yorum yapın