NLP PRACTITIONER EĞİTİMLERİ

Yaşamdan arzu ettiklerini alabilenler, her şeyden önce kendilerini bilenlerdir. “Kendini bilmek”, ne istediğini ve ne istemediğini bilmekten çok daha derin bir meseledir.

Basit bir ürün aldığımızda bile yanında bir kullanma kılavuzu buluruz ve el yordamı yerine bu kılavuzu adım adım okuyarak ürünü tam performansıyla kullanabiliriz. Her bir ürünün de kılavuzu eşsizdir çünkü genel bilgi vermek yerine, söz konusu ürünün kendine has özelliklerini ve donanımını anlatır.

Beynimiz de, doğarken bize verilmiş eşsiz bir armağandır. Bir ürün ile ortak özelliği ise, bugüne kadar hiç farkına varmamış bile olsak, beynin de bir kullanma kılavuzu olduğu gerçeğidir.

Bu kılavuzun varlığı, yıllar önce tesadüf denilecek biçimde fark edilmiş; her potansiyel gibi üzerinde çalışılarak bugün geldiği noktada çok daha hassas ve ince detayları da içine alır biçime gelmiştir. Bu kılavuz, hala da, okuyan kişinin sınırsız olma kabiliyeti kadar sınırsızlık barındırmaktadır. İsterseniz hemen başvuru yapabilirsiniz! Evet Lütfen

İlginçtir, bu dünyadaki varlığımız süresince çok azımız kendi eşsiz kullanma kılavuzumuz olduğunu fark eder ve bu kılavuzun hem gizemli hem eğlenceli sayfalarına kendimizi bırakırız.

Bir çoğumuzun ise, ne yazık ki, kendimiz ile ilgili böyle bir kılavuz olabileceğinden, kendimizi tam performans kullanabileceğimizden haberi olmaz ve yaşamlarımızı mümkün olabileceğinden çok daha eksik ve yetersiz tatmin ile yaşar, gideriz.

Belki siz de, bu yazıdan önce böyle bir kılavuzun varlığından haberi olmayan biriydiniz. İyi haber, artık biliyorsunuz, “Beynin Kullanma Kılavuzu” var. Daha da güzeli, sizin beyninizin, size özel, eşsiz bir çalışma sistemi, yani bu kılavuzun size has olanı var ve sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor.

Eşi benzeri olmayan kılavuzunuza ulaşmak için ilk adım, meraklı olmanız. Merak, kendini “Neden?” ve “Nasıl?” soruları ile belli eder. “Neden eşime öfkeleniyorum?”, “Neden kendimi ifade ederken sesim titriyor?”, “Neden mutlu olmakta zorlanıyorum?” ardından gelen “Nasıl daha huzurlu olabilirim?”, “Kendimi nasıl daha iyi ifade edebilirim?”, “Nasıl bir yol izlersem tatmin edici sonuçlar alabilirim?” gibi.

Bu merak, size kılavuzunuzun ilk sayfasını açtıracak.

İnanması güç bir dünyaya, bugüne kadar hiç tanışmamış olduğunuz bir size, “kendiniz”e adım atacaksınız. İsterseniz hemen başvuru yapabilirsiniz! Evet Lütfen

İşte ondan sonrası, müthiş ve sonu olmayan bir macera.

Elbette sizi uyarmalıyım, bu macera, size aynı zamanda bir de sorumluluk getirecek. Eskisi gibi, “O bana bunu söyledi, canımı çok sıktı”, “Memleketin bu hali kafamı karıştırıyor, uykusuz kalıyorum”, “Bence ben bu konuda yetenekli değilim, yapamam”, “Çok isterdim ama para nerdeee?” ve benzeri söylemlerinizin tamamı çöpe gidecek.

Belki bugüne kadar bunlar ile yaşıyordunuz, belki de içten içe bir kısmıyla besleniyordunuz, kim bilir!

Şimdi, eğer sorumluluk almaya hazırsanız, başka bir dünya da size hazır. Hem de doğduğunuzdan beri bu anı bekliyor ve sizin için biriktirdiği bir dolu şey var.

Kendinizi kullanma kılavuzunuzun sayfalarını aralamak ve orada kendinizin tam doyumlu haliyle tanışmak ister misiniz? Böyle bir arzunuz, cesaretiniz, hevesiniz var mı?

Biz aşağıdaki tarihlerde gerçekleştireceğimiz NLP eğitimimizde bulmaca çözer gibi kendimizi çözüyor olacağız. Şifrelerinizi kırmak ve o şifreler ile bugüne kadar giremediğiniz kapılardan girmek isterseniz, sizi de bekleriz.

NLP ile, kendimizi, alışkanlıklarımızı ve inançlarımızı deşifre etmeyi,

NLP ile, yaşamlarımıza ve hedeflerimize uymayan alışkanlıklarımızı bırakmayı, NLP ile, yaşamlarımıza ve hedeflerimize uyan kalıcı alışkanlıklar oluşturmayı,

NLP ile, kendimizi okumayı ve anlamayı,

NLP ile, hedeflerimize ulaşmak için sahip olduğumuz kaynakları keşfetmeyi,

NLP ile, kaynaklarımızı kullanmanın en verimli yollarını bulmayı,

NLP ile, bizi ileri götürecek inançlar edinmeyi,

NLP ile, bugüne kadar kendimize ve dünyaya dair bilmediğimiz bir çok şeyi keşfediyoruz.

Ve NLP’den sonra yaşamımız, bir daha hiç eskisi gibi olmuyor, olamıyor.

NLP, ülkemizde 2000’li yıllarda son derece popüler oldu. İçeriği, öğrenen kişinin kendine ve dünyaya bakış açısını bir ömür değiştirebilecek güçte olmasına rağmen, ne yazık ki, popülaritesi nedeniyle dönemsel kazanımlar uğruna kısa sürede tüketildi. Bugün, bu nedenle eski popülaritesi devam etmiyor olmasına rağmen, konu ile yolları kesişmiş kişilerce değeri bilinmekte ve eğitimler ile öğrenilmekte; uygulamalar ile yaşamları değiştirmektedir.

NLP, bilinçaltına hitap eder ancak sınıftaki eğitimde bilincimiz ile dinler ve anlamaya, öğrenmeye çalışırız. Başka bir ifadeyle, bilinçli zihin için bilinçaltına hitap eden NLP, son derece soyut kalır. Son derece güzel Fransızca konuştuğunuzu düşünün. Sınıfa Fransızca sanat eğitim almaya geliyorsunuz ancak 8 gün boyunca bir bakıyorsunuz, eğitim Japonca veriliyor ve tek kelime anlayamadığınız gibi neden anlayamadığınızı da çözemiyorsunuz!

Bugün hala piyasada onlarca NLP eğitimi veren kurum var. Sola Unitas Akademi’deki eğitimin piyasadaki tüm NLP eğitimlerinden farkı ve son derece başarılı olma nedeni, çok soyut olan kavramların ve içeriğin ayakları yere sağlam basan ve somutlaştırılmış olarak bilinçli zihne sunulmasıdır. Bu, eğitmeninizin son derece yetkin ve nitelikli olduğu anlamına gelir çünkü Einstein’in da dediği gibi, “Basit ifade edemiyorsanız, anlamamışsınız demektir”.

Bir NLP eğitiminde, eğitmeninizin NLP ile ilişkisi; kişisel ve profesyonel nitelikleri ve yetkinliği sınırlı ise, eğitimin sonunda elinizde kocaman bir sıfır ile ayrılabilirsiniz. Bunlarla karşılaşmamak için, değerlendirmelerinizi objektif olarak yapın ve sonuçta kararınızı içinize sinen yerden yana kullanın.

Unutmayın, bilinçaltınız, siz daha bilinçli olarak seçmeden önce sizin için en doğru olan yeri seçecektir. Ona güvenin.

EĞİTİM YERİ VE TARİHLERİ:

NLP eğitimlerimiz 2 farklı program olarak toplam 8 gün sürüyor. İlk adım, NLP Practitioner (NLP Uygulayıcı) Programı. Bu programı tamamladıktan sonra, NLP Master Practitioner (NLP Usta Uygulayıcı) Programı’na katılabilirsiniz. Katılım sonunda uygulanacak test ile tarafınıza NLP Practitioner ve Master Practitioner belgesi verilecektir.

ŞehirNLP Practitioner1. ModülNLP Practitioner2. ModülNLP Master Prac.1. ModülNLP Master Prac.2. Modül
İstanbul20 Eki – 21 Eki 1803 Kas – 04 Kas 1815 Ara – 16 Ara 1822 Ara – 23 Ara 18
İzmir15 Eyl – 16 Eyl 1829 Eyl – 30 Eyl 1806 Eki – 07 Eki 1827 Eki – 28 Eki 18
Ankara 06 Oca – 07 Oca 1820 Oca – 21 Oca 1803 Şub – 04 Şub 18 03 Mar – 04 Mar 18

EĞİTİM FİYATLARI NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner eğitimlerinin her birinin fiyatı 2090 TL’dir. Ancak her ikisi paket olarak alındıklarında fiyat 3850 TL olmaktadır. 15 gün erken kayıt durumunda % 5,60 gün erken kayıt durumunda % 10 indirim yapılmaktadır. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. Eğitime başvuru yapmak için tıklayınız.

“NLP PRACTITIONER EĞİTİMLERİ” üzerine 52 yorum

 1. Kendimi ayrıcalıklı hissettiren, bu yolda bize eşlik eden Sola Ailesine ve tabiki canımız ASLI ‘ya çok teşekkür ediyorum. İçimdeki yarım kalmışlıklar NLP dünyası ile yol buldu ve hayallere dönüşüp gerçekleşme yolunda ilerliyor. Sola Ailesi ve Aslı sayesinde 39’unda kendimi tanıma imkanı bulmuş oldum…Hiç de geç değil.. Bu yola girmemiş olsaydım belki de hayattayken ‘ben kimim?’ sorusunun yanıtını bulamamış olacaktım..

  Cevapla
 2. Koçluk eğitimlerinden sonra aldığım NLP Eğitimleri, adeta tatlının üzerine konulan kaymak gibi çok iyi geldi. Koçluk ve NLP eğitimleri ile ruh dünyamdaki değişim ve gelişim beni bile şaşırttı. Başta Aslı AYDEMİR AYTAÇ olmak üzere tüm SOLA UNITAS çalışanlarına sonsuz teşekkürler.

  Cevapla
 3. 2017 yılı başlarında koçluk eğitimi almaya karar verdiğimde yoğun bir araştırma sonucu Sola Unitas’ta karar kıldım. Birinci modülden itibaren aldığım tüm eğitimler beklentilerimin ötesinde katkılar sağladı bana. Her defasında kendimi kutluyorum bu kararım için. Hem Sola hem de Aslı benim NLP eğitimi konusunda zaten güven duyduğum adresti ve NLP Practitioner eğitimine başlarken “Acaba yine ne dönüşecek bende?” diye büyük bir heyecan içerisindeydim. Eğitim boyunca alet çantamız doldu da doldu ve son gün geldiğinde hiç tahmin etmediğim ama yaşamımın son onüç yılında büyük bir döngüye sebep olan ana olayı farkettiğim ve dönüştüğü an öyle kıymetli ki benim için minnetimi ifade etmek için ne söylesem yetersiz kalıyor. Hissettiğim şey gerçekten yeni bir Esin. Sanki öncesi de sonrası da yok muhteşem bir hafiflik.
  Teşekkürler Sola Unitas ve Aslı Aydemir Aytaç.

  Cevapla
 4. Merhabalar
  Buralarda ”Ne bildiğin değil, kimi tanıdığın önemlidir” derler.
  Ben de tek kelimeyle ” ASLI ” diyorum ve Sola Unitas Ailesine Teşekkürler Ediyorum .

  Cevapla
 5. Senelerdir nlp hakkında birçok kitap okumuş, videolar seyretmiş biri olarak Aslı’dan eğitimi alana kadar bildiklerimi bilmediğimi fark ettim. Nlp sanki birkaç zaman daha bekleseymiş Aslı tarafından keşfedilecekmiş. Nlp, Aslı ile tekrar keşfedilir demek de doğru olur. Koçluğun için nlp öğretilerin için ,sıcacık samimiyetin ,sevgi dolu yüreğin için çok ama çok teşekkür ederim Aslıcım. İyi ki tanıdım dediklerimdensin ❤

  Cevapla
 6. Sevgili ASLI,
  NLP eğitimini senden aldığımız için çoook şanslıydık. Harika 4 gün geçirdik, son gün yorulsak da. Artık koçluk serüvenimde elimde ya da sizin deyiminizle cebimde bir sürü enstrüman var. Sola ile olan yolculuğumu bitirmeye hiç niyetimiz yok. Ailemin diğer üyelerini de efsunladım.

  Sıcacık atmosferi ve akademik donanımı ile bizlere NLP konusunda eğitim vererek ufkumuzu genişleten sevgili Aslı Aydemir’e teşekkürler… Kendime verdiğim bir hediye oldu bu kurs ve aynı heyecanla master programına katılmayı heyecanla bekliyorum.

  Cevapla
 7. Merhaba,
  Yazılıma yeni başlayanlar bilirler ilk öğrendiğimiz kod “Hello World” yani merhaba dünya’dır. Bir yazılımcı için hello world ne ise Sola Unitas’tan aldığım NLP Practitioner Eğitimi de benim için o oldu 🙂 Çünkü; paradigma değişimi, farkındalık, pozitif bakış açısı,kısıtlayıcı düşünce ve davranışlar,iletişim becerileri ve daha birçok konuda hayatımda değişikliklerin meydana geldiğini gördüm. İşte bu yüzden ben de diyorum ki “hello new world” 🙂

  Eğitmenimiz Aslı Aydemir’den bahsetmeden geçemeyeceğim çünkü eğitimin başından sonuna kadar bilgisiyle,konuya hakimiyetiyle,samimiyetiyle,esprili yapısıyla, jest ve mimikleriyle muhteşemdi.

  NLP Master Practitoner eğitimini de 2017 Aralık ayında alacağım.

  Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Uzun araştırmalarım, görüşmelerim sonucunda Sola’yı tercih ettim ve bugün kesinlikle doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.

  Cevapla
 8. Aslı ve NLP eğitimi hakkında bilgi vermek istiyorum diyeceğim ama anlatılmaz yaşanır ki bu:) eğitimin canlılığı, Aslı’nın hakimiyeti, bilgiyi aktarış biçimi, iletişimi, samimiyeti ve sorduğunuz her soruya açık kapı bırakmadan yanıtlaması daha sayabileceğim pek çok özellikle dopdolu bir macera yaşıyorsunuz. Hani başladığınız işi yarım bırakırsınız bazen, aman boşver bugün de gitmeyim uyuyayım dersiniz, öff nerden çıktı bu şimdi iş mi aldım başıma dersiniz , bazen de hevesiniz kaçar ben bunları pek çok eğitimde yaşadım taaaa ki Sola Unitas ile tanışana kadar tüm o eğitimlere koşşa koşşa gidiyorsunuz. Amaaa Aslı’ya uçça uçça:) Bu heyecanı yaşamak ve o domino taşlarının içindeki hareketi ile değişimi hissetmek – ilerlemek – gelişimi kendinde görmek isteyen herkes bir gün Sola öğrencisi olacak bence. Veee her eğitimde bizi yanlız bırakmayan, hep yüzü gülen değerli insan Meltem sana da çok teşekkür ederim . İyi ki varsın Sola Unitas…

  Cevapla
 9. NLP Practitioner ve Master eğitimlerimi sevgili Aslı Aydemir ile tamamladım. Özellikle koçluk yapan kişilere mutlaka önerdiğim bir eğitim… Hem kendi hayatınızda hem de koçluk sürecinde çok faydalanabileceğiniz bu eğitim sizin bakış açınızı genişletecek ve mesleğinizi daha etkin yapmanızı sağlayacak. Sola Unitas’ın her eğitiminde olduğu gibi bu eğitimden de değişerek ve dönüşerek çıktık, çok teşekkürler Aslı Aydemir ve Sola Ailesi…

  Cevapla
 10. Baştan sona hem son derece keyifli, hem düşündürücü ve dönüştürücü bir eğitim. İnsanın NLP tekniklerini öğrenirken bir taraftan da kendi içine dönmesi, kendisi ile ilgili, farkındalığının artması ve belki de kendisini iyileştirmesini sağlayan bir süreç. Bu eğitimi bizim için son derece güzel bir deneyime dönüştüren Aslı Hoca’ya sonsuz teşekkürler…

  Cevapla
 11. NLP Eğitimimi Sola Unitas ta tamamladım. Modül zaman seçimi demolar uygulamalar bir bütün olarak çok değerli ve akılda kalıcı türdendi. Aslı hocamızla geçen eğitim son derece akıcı teatral ve her dakikası odaklı içten ve yerinde. Kendisine ve destek veren tüm akademi ye tekrar tesekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimle

  Cevapla
 12. Istanbul’da Sola Unitas’in yepyeni ofisinde aldim Nlp practitioner egitimini. Tek bir cumleyle ozetleyecek olsam, girerken baska bir insandim, cikarken bambaska biri… Egitmenimiz Asli’yi tanimayanlar sadece onunla tanismak icin bile katilim gosterebilirler, samimi kisiligi ve egemenliğindeki tecrübe kendisine hayran birakiyor. Egitim onvesinde Nlp ile ilgili kulaktan dolma bilgilerimle egitimin gerekli ve veya onemli olup olmadigina karar veremezken suan her bir ogretisini olabildiğince benimsemis ve gunluk hayatimda aktif uygulayicisi olarak hayatima devam ediyorum. Tekniklerin kolay uygulanabilir ve etkili olmasi, arkasinda yatan felsefenin insandaki olumlu donusturucu etkisi keske daha once gelseymisim egitime dedirtiyor. Nlp master i sabirsizlikla bekliyorum.

  Cevapla
 13. Merhabalar,

  Aslı ve Sola Unitas sayesinde çocukluğumuzun Pollyanna’sı hakettiği gerçekliği buldu diyelim;

  Eminim bu özet,
  hayatın tadını çıkarmayı bilen ve bir yandan – biraz da haklı olarak –
  ”gerçeklik” dediğini elinden bırakmamayı tercih eden herkese İPUCU ve
  dolayısıyla hayatını değiştirecek MERAK , YENİLİĞE AÇIKLIK ve HEYECAN verir.

  Bizlere gelince:)
  Master programı için beklentimiz yüksek 🙂
  neşemiz de pek yerinde , tekrar teşekkürler Aslı , teşekkürler SOLA UNITAS … görüşürüz …

  Cevapla
 14. Bu eğitimi almak kendinize sihirli bir hediye almak gibi bir şey. Geçmişinize, bu gününüze ve geleceğinize tamamen farklı bakabildiğiniz, olmak istediğin sen ile yüzyüze geldiğiniz inanılmaz faydalı ve şaşırtıcı ve eğlenceli eğitim. Bu derin ve çok önemli eğitmi size aktarmakta çok yetkin bir eğitmen olan Aslı Aydemir’de üstüne eklenince muhteşem bir şey çıkıyor ortaya. Beklentimin çok çok üzerinde bir deneyim oldu. Özellikle koçluk yetkinliklerini geliştirmek isteyen arkadaşlarım onlarca yeni teknik ile koçlukl zamanlarını zenginleştirebilecekleri bir program olan NLP eğitimi mutlaka almalılar. Teşekkürler Sola Unitas teşekkürler. Harika Eğitmen, koç, NLP uzmanı, yazar Aslı Aydemir, bayıldım

  Cevapla
 15. NLP Practitioner ve Master eğitimlerini Sola İzmir şubesinde tamamladım. Koçluk eğitimleri sonrası genişleyen ufkum NLP ile çığır aştı. NLP nedir, ne değildir diye tartışmalara en güzel cevabı o dünyanın içerisine girerek anlıyorsunuz. Eğitim sonrası yine ağzımda iyi ki sözcükleri Sola için döküldü. NLP eğitimi ile bizi donatan Aslı Hocam, tüm öğrencilik ve eğitim sorularımıza sabırla karşılayan Meltem, bizleri gün boyunca ikramları ile besleyen güzel çalışan ablamıza ve Sola Unitas’a teşekkür ederim. Nice eğitimlerde bir arada olmak üzere.

  Cevapla
 16. NLP Practitioner eğitimini Aslı’nın muhteşem enerjisi, rol modelleri, teknikleri uygulayışı ile tamamladık. İyi ki NLP eğitimini tercih etmişim ve yine iyi ki Sola’da devam ediyorum. NLP tekniklerini çalışmalarımızda kullanmak için öğrenmiş gibi olsak da, yeni bir beni bulma, özde ki eksikliklerim için keşif yolculuğunu yaşamam sebep oldu. Bir sonraki master eğitimini merakla bekliyorum. Teşekkürler Aslı Hocam, teşekkürler Meltem, teşekkürler Sola Unitas.

  Cevapla
 17. Buradaki yorumları okuyarak NLP eğitimine katılmıştım… İyi ki de katılmışım sevgili Aslı çok keyifli bir eğitim gerçekleştiriyor gerçekten…İşini severek yaptığı belli karmaşık olduğunu düşündüğüm bu eğitim kolaylıkla çok yalın bir dille anlatıyor size balık tutmayı öğretiyor…Kalbine yüreğine sağlık güzel insan. Tekrar görüşmek ümidiyle

  Cevapla
 18. daha ilk gunun ,ilk dakikalarinda bizim gitmemizi istedigi bir an vardi Asli’nin; egitimin devaminda olacaklar hk bir ipucuydu aslinda, bir nevi on gosterim.
  iste nlp nedir derseniz bana, size cevabim o andir: o gun sinifta, gozlerimi kapadigimda gittigim o yere daha uzerinden 1 yil dahi gecmeden ulasmamdir, hayatimin en buyuk mutluluguna giden yolda beni yoruldugumda arkamdan ittiren, nefesim kesildiginde havam, agzim kurudugunda suyum olandir..
  metodlarla bizi en guzel sekilde bulusturdugu icin Asli’ya ve emegi gecen tum Sola ailesine tekrar tesekkurler.. sizi cok seviyoruz ..

  Cevapla
 19. Sola…
  Temel koçluk diye başladım. Doyamadım Öğrenci koçluğu aldım. Kesmedi İlişki koçluğu da aldım. Eğitmen Aslı olunca eğitim başka bir boyut kazanıyor. Madem eğitmen Aslı bir de Nlp olsun cebimde dedim. Nasıl işlediyse kanıma, nasıl istediysem Nlp’yi öğrenmeyi olmazları oldurdum resmen

  Cevapla
 20. Aslı ile harika bir eğitim daha 🙂
  NLP nin koçluğa katkısı muhteşem, koçlukta nedenleri bulup farkındalık yaşarken bunun NLP ile desteklenmesi , daha net ve kesin sonuçlar oluşturması büyüleyici idi. ACTP sürecindeki herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

  Cevapla
 21. Aslı ile NLP eğitimi tek kelime ile “MUHTEŞEM”di. Bence NLP eğitimi 4 modül koçluğun içinde zorunlu tutulmalı … Koçluk içinde birebir kullanabileceğiniz hem kolay hem de mucizevi yöntemler içeriyor . Iyi ki almışım dediğim eğitimlerden biri oldu. Teşekkürler Asli Aydemir ve Sola Unitas❤❤❤

  Cevapla
 22. Aslı ile NLP eğitimi gerçekten harika.Buradaki yorumları okuduktan sonra gitmeye karar vermiştim,umarım benim yorumum da başkalarına faydalı olur.Gerçekten hayatta ve koçlukta çok işinize yarayacak bir eğitim.Özellikle koçluk eğitimi alanların kesinlikle bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum.Aslı o kadar açık ve net anlatıyor ki ve kafanızda soru işareti kalmadığına kendisi emin olana kadar o kadar uğraşıyor ki bu eğitimden fayda görmemek mümkün değil gerçekten.Çok teşekkürler Aslı çok teşekkürler SOLA UNITAS

  Cevapla

Yorum yapın