ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Her birimizin içinde olan yaratıcı, yenilikçi, kaşif, sanatçı kimlik sabırlı bir şekilde ortaya çıkarılmayı bekler. Dünya, çocuklarımızın kendi hediyelerini yaratmalarını ve onlara şekil vermelerini bekliyor. Fakat günümüzün gerçekliği, yaşam sistemleri, okullar, devlet, dershaneler ya da diğer toplu eğitim sistemleri çocukların içerisinde ki gerçek yeteneklerin ortaya çıkarılmasını yeterince destekleyemiyor. Öğrencileri hayatlarında başarılı ve mutlu olmaları için yetebilecek uygun yetkinliklerle donatamıyor.

Yaşadığımız dünyada ki kurumlar ve toplumlar çocukların bağımsız ve üretken olmalarına yardım etmekten çok onların sisteme uymalarına, aşırı tedbirli olmalarına, yeteneklerini bastırmalarına, doğuştan getirdiklerini yok etmelerine, riskten kaçan bireyler olmalarına, aşırı korkmalarına ve ortalama insanlar olmalarına sebep oluyor. Öğrenci koçluğu, öğrencilere yardım etmeyi, onların güçlü yanlarını ortaya çıkarmayı ve hedeflerine motive bir şekilde ilerlemelerini sağlayacak en doğru ve üretken yapı gibi görünüyor. ICF’in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tanımladığı haliyle koçluğun içerisinde olanların geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu tüm profesyonel koçlar olarak çok iyi biliyoruz. Bu tanımda sadece koçluk alan yerine öğrencileri yerleştirmemiz yeterli olacaktır.

Koçluk, öğrencilerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla, düşüncelere meydan okuyan ve farklı perspektiflerin ortaya çıkmasını sağlayan yaratıcı bir ortaklık sürecidir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı “Coaching Teens and Students into a Thriving Present and Future” eğitimi size, diğer koçluk türlerinden farklı olarak, gençler ve öğrenciler ile ilgili koçluk yapabilme becerilerinin yanı sıra, öğrencilerin hedeflerine doğru mutlu ve başarılı bir şekilde ilerlemelerine destek olmanızı sağlayacaktır. Eğitim programımız bir eğitmen ya da ebeveyn olarak çocuğunuza ya da öğrencinize en fazla katkıyı nasıl verebileceğiniz ile ilgilidir.

Minimum 60 saatlik koçluk temel eğitimi ardından alınabilen, “uzmanlaşmaya” yönelik eğitimlerimizdendir.

Eğitim Ön Kriterleri

“Öğrenci Koçluğu Eğitimi” toplam iki günden oluşmakta olup, bu eğitime katılabilmek için aşağıdaki kriterlerin karşılanması gereklidir.

– En az 60 saatlik koçluk eğitimi almış olduğunu belgelemek

Eğitim Bedeli

Eğitim bedeli 2.691 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 2.576 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir. Tüm fiyatlarımız için Maximum, World Card, Card Finans, Bonus, Paraf ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

Eğitim Tarihi

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

İzotomi ile ilgileniyorsanız detaylı bilgiler ve eğitim tarihleri için lütfen tıklayınız.

“ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ” üzerine 25 yorum

 1. Tüm Sola Unitas ailesine merhaba,

  Öğrenci Koçluğu eğitiminin bende ki yansımalarına geçmeden önce; ilk modülden beri koçluk yolculuğuma sabırla, özenle ve özveri ile eşlik eden Yeşim’e hem bir teşekkür etmek, tekrar nish bir alanda deneyimleme fırsatı bulduğum Yeşim’in bende ki yansımasını ifade etmek isterim:

  Duygusal Zeka ve Mikro İfade eğitimine katıldığımda, Lie To Me diye bir dizinin varlığından haberdar olmuştum ve keyifle izlemiştim. Dizide Mikro İfade okuyabilme ile ilgili bir cümle vardı;
  ‘Bazıları Natural olarak Mikro İfade okuyabilme yeteneği ile doğar, gifted person, bazıları eğitimle bunu elde eder, ulaşır…’
  Koçluk için de benzer cümle var mıdır, geçerli midir, kurulabilir mi? bilemiyorum ama ben Yeşim ile bir kere daha Nish alanda Koçluğu deneyimledikten sonra tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum ki;
  Yeşim bir Doğuştan Koç 😊 Naturasında, doğasında var, Natural Koç… kendimce çevik çalak adımlarla O’nun rehberliğinde ilerlemeye, koçluk yolculuğuma devam ediyorum, çok teşekkür ediyorum.
  Beni Sola Unitas ailesi ile tutan, gün geçtikçe gönlümde zenginleşen iyice yer edinen bu ailede, bu koçluk yolculuğuma devamımda çok etkisi olan Meltem’e ve Yeşim’e tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum, iyiki varsınız 😊

  Öğrenci Koçluğu Nish Eğitimine gelince;
  ari/safi 4 modül koçluk eğitiminden sonra Nish alanlarda daha derinliğine ilerlemek ve daha çok farkındalıklar oluşturmak çok güzel, çok verimli, çok keyifli…
  Eğitimin değişik noktalarında yer almış biri olarak ve 2 kız çocuğu babası olarak, hem iş alanım adına hem de bizzat kendi çocuklarım adına ciddi farkındalıklarım oldu, kitap-film-literatür-duayenler…vb alanda çok ciddi bilgiler ve zenginlikler edindim.
  Koçluğun özü olan ve temelde 7’den 70’e hepimizin en önemli ihtiyacı olan aktif dinleme ve güçlü soruların ergenler, gençler özelinde ne kadar etkili olduğunu ve gerekli olduğunu gördüm, gözlemledim… Natural Koçumuz Yeşim’e, asiste eden Görkem’e ve emeği geçen tüm Sola Unitas ailesine ve eğitimin interaktif ve zengin ilerlemesinde rol alan tüm arkadaşlarıma çok hem de çok teşekkür ediyorum…

  Yolculuğum dolu dolu devam ediyor
  Koçluk yolculuğum devam ettikçe bir gün bir yerlerde tekrar görüşmek üzere
  Selam ve sevgi ile,

  Tamer Özer DURAK

  Cevapla
 2. Temel eğitimim ve niş eğitimler boyunca müthiş enerjisi, tecrübesi ve bilgisiyle hayatıma farklı bir bakış açısıyla bakmamı sağlayan çok kıymetli Yeşim Hoca’mıza ve Sola Unitas ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili Yeşim ile bu yolculukta ilerlemek kendimi çok güvende hissettiriyor, emeklerine sağlık, iyi ki varsın !

  Cevapla
 3. Sola unitas akademiden aldığım her eğitimden kendi alanında şahane katkılar aldım. Yeşim Erberksoydan almış olduğum öğrenci koçluğu eğitiminin bana gerek mesleki anlamda gerekse kendi farkındalığımı arttırmak anlamında çok fazla şey kattığını düşünüyorum kendisinin uçsuz bucaksız donanımından faydalandığım için kendimi şanslı hissettim çok teşekkür ederim emeklerine sağlık Yeşimcim 💜💜

  Cevapla
 4. Öğrenci koçluğu eğitimi, Yeşim Erberksoy’un gerek bilgi birikimi ve profesyonelliği, gerekse akıcı ve keyifli anlatımıyla dopdolu geçti. Hiç bitsin istemediğim, her anından bir sürü şey öğrendiğim harika bir süreçti. Bilgilerin uygulanabilir olması eğitimin çok daha verimli geçmesini sağladı. Bu keyifli süreç ve kattığınız değerler için çok teşekkürler Yeşim hocam. Temel eğitimin ilk gününden bu yana bana hep “İyi ki buradayım” dedirten Sola Unitas’a da ayrıca teşekkürler.

  Cevapla
 5. Yeşim Erberksoy’dan aldığım Öğrenci Koçluğu eğitimi bana birçok alanda ışık tuttu. Öğrenci koçluğunun kendine has unsurları olduğunu anladım. İşim gereği öğrenciler ile birebir çalışan birisi olarak bu eğitim boyunca birçok farkındalık yaşadım ve öğrenci koçluğu yolunda ilerlerken kendimi güvende hissettim. Hatta eğitimden sonra öğrenciler ile görüşmelerimde kendimdeki pozitif değişimi ve bu değişimin onlara yansımasını fark ettim. Hem keyifli, hem öğretici bu eğitim için Yeşim’e ve Sola Unitas’a çok teşekkür ederim…

  Cevapla
 6. Hayatımın en önemli kararlarından birini Sola Unitas’tan Koçluk Eğitimi almakla vermiş olduğumu tamamlamış olduğum Öğrenci Koçluğu Programı ile bir kez daha anladım. Koçluk eğitimi insanın hayata bakışını, sosyal ilişkilerini, duruşunu, başkalarıyla ve kendisiyle ilişkisini değiştiren, geliştiren bir program. Bu programı Sola Unitas Koçluk’ta veren ekip ise işini severek yapan ve öğrettiklerini kendi hayatlarında da uygulayarak bizlere canlı örnek olan bir ekip adeta. Ebeveyn Koçluğu ve Kariyer Koçluğu’ndan sonra Öğrenci Koçluğu’nu da bu ekiple tamamlamış olmaktan dolayı çok mutluyum. Sevgili Öğrenci Koçluğu Eğitmenimiz Yeşim Erberksoy’a tüm o içtenliği, güleryüzü, bilgisi ve dopdolu paylaşımları için teşekkür ederim.

  Cevapla
 7. Öğrenci koçluğu alanını hiç düşünmemiştim ama Sevgili Yeşim’in eğitimi verdiğini öğrenince eğitimi alma isteğime tabi ki yenik düştüm 🙂 Yeşim’in içtenliği , samimiyeti ,profesyonelliği , pozitif enerjisi ve tecrübesi benim fikrimi tamamen değiştirdi. Şuan öğrencilerimize yardımım dokunursa en başta kendi oğluma çok mutlu olucam . Tekrar Sola ailesine ve sevgili Yeşim sana çok teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 8. Gençlerin içindeki potansiyelleri ortaya çıkartmaya yarayacak çok güzel aletler ekledim alet çantama. Bu güzel bilgileri kullanmak için sabırsızlanıyorum. Yeşim’e ve Sola Unitas’a bu dopdolu içerikli eğitim için teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 9. Sevgili Yeşim, programın içeriğinde ve akışında profesyonelliğine, içtenliğin ve gösterdiğin özen ile programa kattığın kişisel dokunuşuna teşekkürler.

  Cevapla
 10. Merhaba 💚 Eğitimlerimde 1 modüle başlarken Iyi ki SOLA UNİTAS’I seçmişim hissini ve güvenini yaşamamda katkısı olan ve sonrasında Öğrenci Koçlugu Egitimi ile gönlümü fetheden Sevgili Yeşim Erberksoy hocama zamanın dolu dolu nasıl geçtiğini anlamadığım Profesyonel, samimi,sevgi dolu eğitim anlayışıyla gelişimime katkı olduğu icin cok çok teşekkür ederim.Niş koçluklar arasında herseyden önce Anne kimligim ile sectigim Öğrenci Koçluğu’nun beni bu kadar etkileyecegini düşünmemiştim. Yüreğimde bircok farkındalığın sorumluluğu ile ayrılırken gönlümde bir yandan bu koçluk kesinlikle zorunlu eğitimler arasına girmeli diye haykırıyor.Tek kelimeyle Harikaydı…Sola Unitas Ailesine Teşekkürler SEVGİLER

  Cevapla
 11. Sevgili Yeşim’ den temel koçluk eğitiminin 2. Modülünü ve öğrenci koçluğu eğitimini aldım. Gerek profesyonelliği, gerek bizlere değerli olduğumuzu hissettiren yaklaşımı ve gerekse bilgisi, deneyimi, bunları paylaşma şekli olarak anlatılmaz yaşanır diyebileceğim bir eğitmen. Kendisine ve sola ailesine koçluk yolculuğuma yaptıkları katkıdan dolayı çok teşekkür ederim. Koçluk eğitimi için en doğru adreste olduğum için de çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

  Cevapla
 12. Sola Unitas’ın eğitim kalitesini uzun bir aradan sonra bir kez daha Yeşim Erberksoy’un Öğrenci Koçluğu eğitimi ile deneyimledim. Eğitim pandemi koşulları sebebiyle online olmasına rağmen her bir dakikası dolu dolu, oldukça verimli ve ufuk açıcı bir eğitimdi. Hap bilgiler içeren, doğrudan uygulamaya yönelik bu zengin içerikli eğitim için Yeşim’e ve Sola ailesine teşekkür ederim.

  Cevapla
 13. Sevgili Yeşim Erberksoy’dan aldığım bu ikinci eğitim..Temel Koçluğun 2. modülünde ne kadar keyif aldıysam çok daha fazlasını bu niş alan, Öğrenci koçluğunda aldım. İçeriği son derece dolu, sevgili Yeşim’in nokta atışlı öğretme tarzı, muhteşem zaman yönetimi ile 4 online eğitim gününün nasıl geçtiğini anlamadım bile. Bu iki haftanın sonunda alet çantalarımız kuvvetlenmiş, kendimize inancımız ve hevesimiz daha da artmış olarak, başarma güdüsüyle motive olmuş, ayrıldık birbirimizden. Eylül ayından bu yana Sola Ailesi’nin bir bireyi olarak ‘iyi ki ‘ diyorum. İyi ki bu eğitimleri kendime hediye etmişim.Ve iyi ki Yeşim’le yollarımız kesişmiş…Sola ailesine ve sevgili Yeşim’e yürekten teşekkür ederim.
  Katılma konusunda kararsız isen ey sevgili koç adayı, inan bana doğru yerdesin. Kendine ve bu alanda sana danışacak tüm gençlere ilham vermeye hazır mısın? Hazırsan hadi gir içeri..:) Sevgiyle…

  Cevapla
 14. Öğrenci Koçluğu hedefi üzerinden Sola Unitas ile çıktığım yolda almış olduğum online temel koçluk eğitimlerinin ardından, merakla beklediğim ve beklentimi oldukça başarıyla karşılayan Öğrenci Koçluğu eğitimimi tamamlamış bulunuyorum. Yeşim Erberksoy’un eğitimci kimliğinin pozitif etkilerinin yanısıra, tecrübeleri ve nokta atışı paylaşımlarıyla, bu niş alanının en yetkin Koçundan eğitim görme ayrıcalığını yaşadık diyebilirim. Emeklerinize katkılarınıza çok teşekkür ederim. Yollarımız kesişmeye devam edecek.. sevgiler.

  Cevapla
 15. Sola Unitas Koçluk eğitimlerine katılma nedenim öğrenci koçluğu eğitimini alarak öğretmenliğime katkı sağlamaktı. Her bir modül ayrı keyifliydi, en son durak sevgili Yeşim’le oldu. Öğrencilerimi daha iyi anlamamı sağladı ve onlara nasıl yardımcı olabileceğime dair fikirler oluştu. Uygulamalar için sabırsızlanıyorum.Eğitim Yeşim’in etkili anlatımı ile çok verimliydi. İyi ki Sola Unitas’i tercih ettim diyorum yine. Teşekkürler.

  Cevapla
 16. Sola Unitas Koçluk eğitimlerine katılma nedenim öğrenci koçluğu eğitimini alarak öğretmenliğime katkı sağlamaktı. Yolculuk çok güzeldi her modül ayrı keyifliydi,en son durak sevgili Yeşim’ le oldu. Öğrencilerimi daha iyi anlamamı sağladı, onlara nasıl yardımcı olabileceğime dair fikirler oluştu uygulamalar için sabırsızlanıyorum. Eğitim Yeşim’in etkili anlatımı ile çok verimliydi,
  online olması da hiçbir negatif etki yaratmadı. İyi ki Sola Unitas’i tercih ettim diyorum yine. Teşekkürler

  Cevapla
 17. Öğrenci koçluğu alanında uzmanlaşmak amacıyla başladığım koçluk eğitimini, Sola Unitas’ın kendisini işine gönülden adamış değerli eğitmeni Yeşim Erberksoy’dan almak müthiş tatmin edici bir deneyimdi. Modülün içeriğinin hazırlanması ve sunulması açısından takip edilen etkin metodoloji; eğitmenin hem teorik hem pratik anlamındaki profesyonel yetkinlikleri ve bu doğrultudaki başarılı sınıf yönetimi; gerçek bir öğrenci eşliğinde gerçekleştirilen öğrenci koçluğu uygulaması gibi durumların ve niteliklerin iki günlük sürecin kalitesini gösteren önemli parametreler olduğunu düşünmekteyim. Bu kapsamda Yeşim Erberksoy ve Sola ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.

  Cevapla
 18. Benim için oldukça faydalı ve verimli bir eğitim oldu. İki günlük eğitimin bitmesini istemedim. Sevgili hocamız Yeşim Erberksoy’a çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 19. Solo unitas ile çıktığım yolculukta hepsi birbirinden değerli eğitmenlerden eğitim aldım. Öğrenci koçluğu gençlere dokunabilmek adina çok istediğim bir nisti. Alınabilecek en doğru insan bence Yeşim Erberksoy. Çok donanımlı .Bir eğitmen de olduğu için verilebilecek ennn güzel şekilde eğitimi veriyor . Gerçek demolar kullanması gerçekten paha biçilmezdi misafir öğrencisi bizim için gerçekten çok faydalı oldu. Gerçekten kaçırılmayacak bir eğitim kaçırmayın derim.

  Cevapla
 20. Başta ailem ve yakın çevrem olmak uzere Insanları anlamak ve onlara dokunmak icin, Sola Unitas ailesi ile, çıktığım yolda kendimi kendi değişim sürecimde buldum.
  Doğru aile ile yola çıktığımı düşünüyorum.
  Öğrenci koçluğu eğitimimi Yesimden aldım. MUHTEŞEMdi
  büyük oğlum bu yıl üniversiteden mezun olduğu, küçük oğlum ise üniversite 2. Sınıfta olduğu için, egitime başlarken geç kaldığımı düşünüyordum. Bittiğinde ise öğrenme sevdalısı olan herkes için hayat boyu anlamlı olduğunu gördüm.
  Teşekkür ederim YEŞİM

  Cevapla
 21. Eğitimi merak etme heyecanımın ardından Yeşim’in müthiş eğitmenliği , zaman yönetimi ve tarzı ile birleşen eğitim içeriğini , öncelikle Koç olma yolundaki öğrenciliğimde , kendi hayatımda uygulamak ve derinleştirmek için oluşan merakımla “ Doğru Yoldasın “ diyorum kendime …

  Cevapla
 22. Sola Ailesi her bir bireyi ile birbirinden çok değerli ve çok farklı ama sevgili Yeşim bambaşka…Mutlaka alınması gereken bir modül olduğuna inanıyorum.

  Cevapla
 23. İlk modülde Yeşim Erberksoy ile başladığım yolculuğumu uçsuz bucaksız bir denizde yüzmeye benzetiyorum.. Kıyıdan uzaklaştıkça daha fazla özgürleştiğimi, hafiflediğimi fark ederken derinlere dalıp her daldığımda yeni bir ‘inci’ bulmanın mutluluğunu yaşadığımı hissediyorum.. Öğrenci koçluğu da benim için eşsiz, benzersiz bir ‘inci’ diye tanımlayabileceğim muhteşem bir eğitim.. Yeşim’in engin tecrübesi ve ağzımızı açık bıraktıran sürprizleriyle asla unutamayacağınız bir haftasonu daha geçirmeniz garanti..

  Cevapla
 24. Sevgili Yeşim Erberksoy’dan aldığım Öğrenci Koçluğu eğitimi çok dolu, doyurucu, bir o kadar da daha fazla öğrenme isteği aşılayan harika bir eğitimdi! Hem 20 yıldır içinde bulunduğum üniversite hocalığı hayatıma, hem benim ve eşimin ebeveynlik hayatımıza, hem de artık ergenlik kapısını çalmak üzere olan iki kızıma sonsuz katkılar sağlayacak bir eğitim oldu bu. Ve belki de öğrenci koçluğu eğitiminin en önemli yanı, hayatımda yeni sayfa açtığım koçluk yolculuğumda gerçekten derin ve bilimsel açılımlar sunmuş olmasıdır. Önerilen kitapları okumak için can atıyorum! Yeşim içtenliğin, profesyonelliğin ve verdiğin ilham için çok teşekkür ediyorum!

  Cevapla
 25. Ogrenci koclugu digerlerine gore cok daha farkli katkilarla dolu gercekten.oyleki 2 gun asla ve asla yetmedi bana.Aldigim bilgileri paylasmak ve uygulamak icin sabirsizlaniyorum gercekten.Hrseyden once yaptigim dogrularimin ne denli dogru oldugunu anladim,yine hatalarimi cok daha net gorup cok fazla cikarima sahip oldum.2 kizim var ve onlar adina cok mutluyum cunku cok fazla katki aldim ogrenci koclugundan.tesekkur ederim bana kattıgın değerler icin sevgili Yesim

  Cevapla

Yorum yapın