ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Her birimizin içinde olan yaratıcı, yenilikçi, kaşif, sanatçı kimlik sabırlı bir şekilde ortaya çıkarılmayı bekler. Dünya, çocuklarımızın kendi hediyelerini yaratmalarını ve onlara şekil vermelerini bekliyor. Fakat günümüzün gerçekliği, yaşam sistemleri, okullar, devlet, dershaneler ya da diğer toplu eğitim sistemleri çocukların içerisinde ki gerçek yeteneklerin ortaya çıkarılmasını yeterince destekleyemiyor. Öğrencileri hayatlarında başarılı ve mutlu olmaları için yetebilecek uygun yetkinliklerle donatamıyor.

Yaşadığımız dünyada ki kurumlar ve toplumlar çocukların bağımsız ve üretken olmalarına yardım etmekten çok onların sisteme uymalarına, aşırı tedbirli olmalarına, yeteneklerini bastırmalarına, doğuştan getirdiklerini yok etmelerine, riskten kaçan bireyler olmalarına, aşırı korkmalarına ve ortalama insanlar olmalarına sebep oluyor. Öğrenci koçluğu, öğrencilere yardım etmeyi, onların güçlü yanlarını ortaya çıkarmayı ve hedeflerine motive bir şekilde ilerlemelerini sağlayacak en doğru ve üretken yapı gibi görünüyor. ICF’in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tanımladığı haliyle koçluğun içerisinde olanların geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu tüm profesyonel koçlar olarak çok iyi biliyoruz. Bu tanımda sadece koçluk alan yerine öğrencileri yerleştirmemiz yeterli olacaktır.

Koçluk, öğrencilerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla, düşüncelere meydan okuyan ve farklı perspektiflerin ortaya çıkmasını sağlayan yaratıcı bir ortaklık sürecidir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı “Coaching Teens and Students into a Thriving Present and Future” eğitimi size, diğer koçluk türlerinden farklı olarak, gençler ve öğrenciler ile ilgili koçluk yapabilme becerilerinin yanı sıra, öğrencilerin hedeflerine doğru mutlu ve başarılı bir şekilde ilerlemelerine destek olmanızı sağlayacaktır. Eğitim programımız bir eğitmen ya da ebeveyn olarak çocuğunuza ya da öğrencinize en fazla katkıyı nasıl verebileceğiniz ile ilgilidir.

Minimum 60 saatlik koçluk temel eğitimi ardından alınabilen, “uzmanlaşmaya” yönelik eğitimlerimizdendir.

Eğitim Ön Kriterleri

“Öğrenci Koçluğu Eğitimi” toplam iki günden oluşmakta olup, bu eğitime katılabilmek için aşağıdaki kriterlerin karşılanması gereklidir.

– En az 60 saatlik koçluk eğitimi almış olduğunu belgelemek

Eğitim Bedeli

Sola Unitas Coach Academy öğrencileri için 1.650 TL olup, diğer okullardan aramıza katılacaklar için 1.760 TL’dir. Eğitimi ICF ACTP Koçluk Eğitimi programı kapsamında almak isterseniz  tıklayabilirsiniz. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5, 9-12 ay arası vadelerde % 10 komisyon uygulanmaktadır.

Eğitim Tarihi

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

İzotomi ile ilgileniyorsanız detaylı bilgiler ve eğitim tarihleri için lütfen tıklayınız.

“ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ” üzerine 9 yorum

 1. Öğrenci koçluğu alanında uzmanlaşmak amacıyla başladığım koçluk eğitimini, Sola Unitas’ın kendisini işine gönülden adamış değerli eğitmeni Yeşim Erberksoy’dan almak müthiş tatmin edici bir deneyimdi. Modülün içeriğinin hazırlanması ve sunulması açısından takip edilen etkin metodoloji; eğitmenin hem teorik hem pratik anlamındaki profesyonel yetkinlikleri ve bu doğrultudaki başarılı sınıf yönetimi; gerçek bir öğrenci eşliğinde gerçekleştirilen öğrenci koçluğu uygulaması gibi durumların ve niteliklerin iki günlük sürecin kalitesini gösteren önemli parametreler olduğunu düşünmekteyim. Bu kapsamda Yeşim Erberksoy ve Sola ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.

  Cevapla
 2. Benim için oldukça faydalı ve verimli bir eğitim oldu. İki günlük eğitimin bitmesini istemedim. Sevgili hocamız Yeşim Erberksoy’a çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 3. Solo unitas ile çıktığım yolculukta hepsi birbirinden değerli eğitmenlerden eğitim aldım. Öğrenci koçluğu gençlere dokunabilmek adina çok istediğim bir nisti. Alınabilecek en doğru insan bence Yeşim Erberksoy. Çok donanımlı .Bir eğitmen de olduğu için verilebilecek ennn güzel şekilde eğitimi veriyor . Gerçek demolar kullanması gerçekten paha biçilmezdi misafir öğrencisi bizim için gerçekten çok faydalı oldu. Gerçekten kaçırılmayacak bir eğitim kaçırmayın derim.

  Cevapla
 4. Başta ailem ve yakın çevrem olmak uzere Insanları anlamak ve onlara dokunmak icin, Sola Unitas ailesi ile, çıktığım yolda kendimi kendi değişim sürecimde buldum.
  Doğru aile ile yola çıktığımı düşünüyorum.
  Öğrenci koçluğu eğitimimi Yesimden aldım. MUHTEŞEMdi
  büyük oğlum bu yıl üniversiteden mezun olduğu, küçük oğlum ise üniversite 2. Sınıfta olduğu için, egitime başlarken geç kaldığımı düşünüyordum. Bittiğinde ise öğrenme sevdalısı olan herkes için hayat boyu anlamlı olduğunu gördüm.
  Teşekkür ederim YEŞİM

  Cevapla
 5. Eğitimi merak etme heyecanımın ardından Yeşim’in müthiş eğitmenliği , zaman yönetimi ve tarzı ile birleşen eğitim içeriğini , öncelikle Koç olma yolundaki öğrenciliğimde , kendi hayatımda uygulamak ve derinleştirmek için oluşan merakımla “ Doğru Yoldasın “ diyorum kendime …

  Cevapla
 6. Sola Ailesi her bir bireyi ile birbirinden çok değerli ve çok farklı ama sevgili Yeşim bambaşka…Mutlaka alınması gereken bir modül olduğuna inanıyorum.

  Cevapla
 7. İlk modülde Yeşim Erberksoy ile başladığım yolculuğumu uçsuz bucaksız bir denizde yüzmeye benzetiyorum.. Kıyıdan uzaklaştıkça daha fazla özgürleştiğimi, hafiflediğimi fark ederken derinlere dalıp her daldığımda yeni bir ‘inci’ bulmanın mutluluğunu yaşadığımı hissediyorum.. Öğrenci koçluğu da benim için eşsiz, benzersiz bir ‘inci’ diye tanımlayabileceğim muhteşem bir eğitim.. Yeşim’in engin tecrübesi ve ağzımızı açık bıraktıran sürprizleriyle asla unutamayacağınız bir haftasonu daha geçirmeniz garanti..

  Cevapla
 8. Sevgili Yeşim Erberksoy’dan aldığım Öğrenci Koçluğu eğitimi çok dolu, doyurucu, bir o kadar da daha fazla öğrenme isteği aşılayan harika bir eğitimdi! Hem 20 yıldır içinde bulunduğum üniversite hocalığı hayatıma, hem benim ve eşimin ebeveynlik hayatımıza, hem de artık ergenlik kapısını çalmak üzere olan iki kızıma sonsuz katkılar sağlayacak bir eğitim oldu bu. Ve belki de öğrenci koçluğu eğitiminin en önemli yanı, hayatımda yeni sayfa açtığım koçluk yolculuğumda gerçekten derin ve bilimsel açılımlar sunmuş olmasıdır. Önerilen kitapları okumak için can atıyorum! Yeşim içtenliğin, profesyonelliğin ve verdiğin ilham için çok teşekkür ediyorum!

  Cevapla
 9. Ogrenci koclugu digerlerine gore cok daha farkli katkilarla dolu gercekten.oyleki 2 gun asla ve asla yetmedi bana.Aldigim bilgileri paylasmak ve uygulamak icin sabirsizlaniyorum gercekten.Hrseyden once yaptigim dogrularimin ne denli dogru oldugunu anladim,yine hatalarimi cok daha net gorup cok fazla cikarima sahip oldum.2 kizim var ve onlar adina cok mutluyum cunku cok fazla katki aldim ogrenci koclugundan.tesekkur ederim bana kattıgın değerler icin sevgili Yesim

  Cevapla

Yorum yapın