PM 360 ALGILANMA YÖNETİMİ

1) Yaşam Dengesi

Tüm sorunları çözmenin ilk adımı, içinde bulunduğumuz durumu/gerçeği kabullenmektir. Yaşam, birbirinden ayrılmaz parçalardan oluşur ve her bölümü, birbiriyle entegre ve dengeli bir bütün oluşturacak biçimde çalışmalıdır. PM 360 çalışmasına başlamadan önce yönetici, kendi hayatının iş, çevre, ilişkiler, ekonomik durum, aile gibi unsurlarını gözden geçirmeli ve mutluluğuna ya da mutsuzluğuna katkıları konusunda farkındalık sahibi olmalıdır.

PM360’ın bu bölümü ortalama 4-5 seans sürer. Her seans arasında minimum 2 haftalık aralık bırakılır.

2) Yönetici 360

PM360 programının ikinci bölümü olan Yönetici 360, yöneticinin kendisi hakkında bilgi verebilecek kişilerin isimlerinin alınmasıyla başlar. Yöntem olarak klasik test sistemlerinden tamamen farklıdır. Test sistemlerinde hem soru sayısının fazlalığı hem de ayrıntılı bilgi alınamayışı nedenleri ile geri bildirim veren kişi odaklanmaz ve yalnızca zihninde genelleştirdiği bilgileri verebilir.

Alanında uzman olan koç, doğru sorgulamalar ile ilerlerken Meta Modelleri kullanır ve geri bildirim veren kişinin odaklanmasını sağlayarak doğru geribildirimleri alır. Geribildirim alınan kişi sayısı optimumda 5’tir ve bu aşama, ortalama 5 saat sürer.

3) Kişisel Farkındalık

PM360 çalışmasının sonucunda kişinin güçlü yönleri ile geliştirmesi gereken yönleri belirlenir. Yöneticinin kabul ettiği gelişim alanları bütünlük aşamasına geçiş için detaylandırılır. Bu aşama, ortalama 2 saat sürer.

4) Bütünlük

Yöneticilerinizin kendilerini fark ederek kabul etmeleri ve gelişimlerini engelleyen blokların kendi istekleriyle ortadan kaldırılmaları süreci, yüksek performansla sonuçlanır. Bu bölümde yöneticinin göremediği ancak başkalarının gördüğü alanlar üzerinde tartışılır. “Algılanma Yönetimi”nin son aşaması, gelişim ve kapanış aşamasıdır. Bu bölüm iki hafta ara ile yapılan toplam 3 görüşmeden oluşur.