ŞİRİN AYDINER

Şirin Aydıner, 1995-1999 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Mühendisliği eğitiminden sonra İktisat bölümünden 2003 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına kurumsal şirketlere danışmanlık alanında hizmet veren bir firmada başlayan Şirin, önce Akbank Dış İşlemler ardından Anadolu Hayat Emeklilik İnsan Kaynakları’nda çalışanların performans artışı ve liderlik yeteneklerinin geliştirilmesi odaklı çalışmıştır.  
Koçluk hayatına 2011 yılında başlayan Şirin, ICF Akredite Success Motivation ve Sola Unitas Coach Academy mezunudur. Ayrıca ABD Merkezli Richard Bandler onaylı B-live in U International’dan NLP Practitioner ve Leader for Excellence eğitimini tamamlamıştır. Avustralya menşeili TME (The Management Edge) College’den İnsan Kaynakları Yönetim Sertifikasına sahiptir.
“Koçlukta Kurgulama ve Görselliğin Gücü” ve “Story Telling” eğitimlerini tamamladıktan sonra Transaksiyonel Analiz Derneği ve Marco Mazetti’den hayatımızda insanların oynadığı psikolojik oyunları konu alan Transaksiyonel Analiz eğitimini tamamlamıştır. Hipnoterapi, NLP, Meta Modeller üzerinde çalışmalar yapmakta, kariyer koçluğu alanında da yükselmek isteyenlerle çalışmaktadır. Uluslararası Koçluk Derneği üyesidir. Ayrıca, Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından PCC unvanına sahip Türkiye’deki sayılı koçlardan biridir. Sola Unitas bünyesinde koçluk eğitimlerinde ve NLP eğitimlerinde fakülte üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Yavaşlamayı ve Odaklanmayı Öğrenmek, Bebeğim Büyürken, Kori’nin Hikayesi, Leo Amca Romanya Bozkırlarındaki Maceraları, Leo Amca’nın İsviçre Çölündeki Maceraları, Leo Amca’nın Sibirya Ormanlarındaki Maceraları adlı çevirileri bulunmaktadır.