TAKIM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından onaylanan Takım Koçluğu Eğitimi “Coaching Teams” ayrıca Uluslararası Koçluk Derneği (IAC) lisansı altında sürdürülmektedir. 2 gün süresince verilen Sola Unitas Coach Academy Takım Koçluğu Eğitimi yeni mezun ve tecrübeli profesyonel koçların kurumsal hayatta çalışabilmeleri ve takım dinamiklerine ve karmaşık sistemlere koçluk yapabilmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.  Dünya’da ve Türkiye’de koçluk cirosunun önemli payını oluşturan kurumsal koçluk alanları gelecekte de bu önemli yerini korumaya devam edecektir.

“Takım Koçluğu Programı ile kurumsal Koçluk alanlarında profesyonel olarak çalışabilir ve bu alanda gereken yetkinliklere kavuşabilirsiniz.”

Takım Koçluğu Eğitim Programı ile yöneticilerin liderlik yeteneklerini geliştirme becerisi edinmenin yanı sıra; takımları bir hedefe doğru motivasyonla harekete geçirme ve o hedefe ulaşmalarını sağlama sanatını öğrenerek, takım üyelerinin liderlik yeteneklerini geliştirme becerisine sahip olacaksınız.

Takım koçluğu, yüksek performanslı takımların oluşumuna ve sürekliliğine destek sağlar. Bunu şirketin kültürü haline getirir. Takım koçluğu değişim kültürünün sürekliliğini sağlama merkezlidir.

Takım koçluğuna şirketlerde ne zaman ihtiyaç duyulur:

 • Organizasyonun değişim sürecinde.
 • Takım iyi çalışmıyorsa, performansı düşükse.
 • Yeni bir projenin başlangıcında.
 • Yüksek performanslı bir takımın bir sonraki sürecinde.
 • Takım içinde kişisel kavgalar, dedikodular olduğunda, iletişim bozukluğu yaşandığında.
 • İşten çıkarımların arttığı anlarda.
 • Sanal takımların işleyişini geliştirmekte.

Grup ya da takım koçluğu profesyonel bir koç tarafından yönetilen, organizasyonel ve bireysel amaçlara ulaşmak için birleştirilen enerjiyi, deneyimi ve katılımcıların bilgeliğini artırmak niyetiyle yaratılmış kolaylaştırılmış bir grup sürecidir. Takım koçluğu takıma bireylerden ve onların karşılıklı ilişkilerinden oluşan, ayrı hayatı olan canlı bir varlık, bir sistem olarak koçluk yapılmasıdır. Bu, takım performansı için gereken ön koşuldur. Her takım bir sistemdir. Her sistem içinde bulunan kişilerden farklı bir oluşuma sahiptir. Takım koçu takım üyelerine tek tek koçluk yapmaz; takımı bir bütün, sistem olarak ele alır. Böyle olunca da değişim, gelişim ve fark sistemde yaratılır. Sistem geliştikçe içindeki takım üyeleri de farklılaşacaktır. Güven takımların en önemli kavramıdır. Bir takımda güveni oluşturmak takım bir sistem olarak ele alındığında, çok daha etkili bir şekilde hayata geçirilecektir. Her oluşturulan ya da oluşan takım farklı özellikler taşır. Hiç bir takım birbirine benzemez. Takım yaşayan dinamik bir sistemdir; her olay, her davranış, her söz takımı değiştirir. Takımın kendine özgü bir kişiliği, farklı ruh halleri ve vizyonu vardır. Takım, sözel ve sözel olmayan kuralları ve değerleri olan bir kültürdür.

“Takımla beraber çalışmanın anahtar unsurları, değişimle nasıl başa çıkılacağını bilmek, çatışmaları çözebilmek ve potansiyele nasıl ulaşılacağını görebilmektir. Bir takımın ihtiyaçları üyelerinin ihtiyaçlarını karşıladığı oranda takımın iyi çalışmasını sağlar.”   – Max DePree

Takım başarısı denildiğinde takım üyeleri toplam sayısının çok üstünde potansiyeli harekete geçirerek etkili, verimli çalışan, yaratıcı süreç ve çözümler üreten, sürekli uyumu koruyabilen dinamik ve sistematik yapıların sonuçlarından söz edilmektedir. Takım koçluğu ile takım üyeleri birbirlerine güvenmeyi, açık iletişim kurabilmeyi, birbirlerini dinlemeyi ve birbirlerine saygı göstermeyi öğrenirler. Diğer taraftan beklentiler açıkça ortaya koyulur ve bir süzgeçten geçirilir. Takım koçluğu katılımcıların diğer katılımcıları desteklemesini ve cesaretlendirmesini sağlarken, aynı zamanda katılımcıların bireysel amaçlarını gerçekleştirmesinde de hızla bir standart haline gelir. Takım koçluğu hakkındaki bu eğitim koçlara güçleri için bir temel oluşturacak ve grup koçluğunun yararları hakkında bilgi verecektir

Eğitime Katılmak İçin Gerekli Şartlar

– En az 60 saatlik IAC ya da ICF onaylı eğitim almış olmak

Eğitim Yeri ve Tarihleri

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz. : Online Koçluk Eğitimleri

Eğitmenler

Fügen Günay Albayrak, MCC

Eğitmenlere ilişkin özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Bedeli

Eğitim bedeli 5000 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 4000 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir. Tüm fiyatlarımız için Maximum, World Card, Card Finans, Bonus, Paraf ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

“TAKIM KOÇLUĞU EĞİTİMİ” üzerine 20 yorum

 1. Fügen farkı ile tadına doyamadığım, takım koçluğu hakkında derinlemesine bilgi ve deneyim elde ettiğim bir eğitim oldu. Çok teşekkürler.

  Cevapla
 2. Yine şahane bir eğitim ve Fügen’in tadına doyum olmayan anlatımı.. Saatler, günler nasıl geçti anlamadık. Takım koçluğu ile ilgili edindiğimiz araçlar ve deneyimler, her şey harikaydı. İyiki katılmışım.

  Cevapla
 3. Koçluğun arkasından gelen “Takım Koçluğu” Modülü bana çok daha fazla koçluk becerisi gerektiren bir eğitim olarak gözüktü. AYnı anda farklı kalıp, ihtiyaç ve duygudaki insana hitap edebilmek. O eşitliği ve dengeyi sağlayabilmek. BUnu başarırsak birebirde çok daha rahat akarız diye düşünüyorum. Fügen, bir eğitmen koç olarak bu dengeyi çok güzel geçirdi, çok iyi bir rol model oldu. Koçlukta bütünselliği algılamamı sağladı (gözlem, düşünce, strateji, tarafsızlık, teknik, duygu, etki….). Her biri çok rahat bir şekilde dopalında aktı. Çok teşekkürler.

  Cevapla
 4. Fügen ile eğitimlere doyamıyorum, Takım koçluğu çok farklı bir deneyim oldu. yeni bilgiler, yeni teknikler ile beni yine bilgilerle doyurdu. Enerjisi, bilgisi ve deneyimleriyle beni birkez daha şaşırttı.
  çok teşekkürler,

  Cevapla
 5. Koçluk temel eğitimini taçlandıran, oldukça detaylı ve kaliteli bir niş eğitimdi. Temel eğitimimin başından sonuna kadar bu yolculukta bana eşlik eden tüm Sola Unitas ekibine , hem temel eğitim modüllerimizde hem de takım koçluğu eğitiminde yollarımızın kesiştiği çok kıymetli Fügen Hoca’mıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  Cevapla
 6. Fügen ile keyifl ve verimli bir eğitimdi. İlerleyen dönemlerde umarım ce projectte takım koçluğu demosu yapmak için de kaynak/eşleşme olanağı doğar.
  Teşekkürler.

  Cevapla
 7. Merhaba,

  İyiki takım koçluğunu seçtim ve iyiki bu eğitimi bana Fügen Albayrak verdi. Eğitimin içeriği, anlatım ve yaklaşım güzelliği dışında, profesyonel bir koç olarak mesleği icra ederken duruş, bilinç ve his olarak verdiği feyz paha biçilemezdi. Eğitimin içeriği tatmin edici düzeyde idi. Ancak özellikle son eğitim günümüzde kendi deneyimlerinden çıkardığı sonuçları bizimle paylaşması kafamdaki bir çok soruya cevap bulmamı sağladı.

  Teşekkür ederim Fügen…
  Ve yine teşekkür ederim Sola Ünitas…

  Cevapla
 8. Tüm eğitimlere gerçekten çok severek ve sonsuz bir merakla katıldım. Gerek Temel eğitimler, gerekse de niş eğitimlerimiz bizlere farklı ufuklar açtı. Takım Koçluğunu da Fügen’den almak çok büyük keyifti. Her saatine değdi.
  Çok teşekkürler

  Cevapla
 9. Temel Koçluk eğitiminin ardından daha ne olabilir derken Takım Koçluğu eğitimi ufkumu genişletti.
  Hem takım üyesi olarak kendimi tanımama hem de bulunduğum takımların dinamiklerini anlamama yardımcı oldu.
  En önemlisi de Fügen’ in enerji dolu anlatımıyla, örnekleriyle bu eğitimi almak çok keyifliydi.
  Fügen, sonsuz teşekkürler, sevgiler
  Teşekkürler Sola Unitas

  Cevapla
 10. Online eğitime katılmamak için 1 yıl boyunca direndim ve fakat abartısınız aldığım eğitimler arasında en keyiflilerin başında geliyor. Üstelik Fügen’in saatine göre sabah saat 04:00-05:00 civarlarında başlayan bir eğitimdi, enerjisi, her birimiz ile tek tek ilgilenmesi gerçekten şahane. Mentor koçluktan sonra seninle tekrar karşılaşmak çok büyük şanstı Fügen, önce sana sonra tüm Sola Unitas’a çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 11. Takım Koçluğu eğitimi ile hem bir ekibin parçası olarak kendimi anlama şansı yakaladım hem de bir koç olarak bambaşka bir bakış açısı yakaladım. Diğer tüm eğitimler gibi kendime çok şey kattığım ve keyif aldığım bir süreç oldu. Harika insanlar tanımak da bonusu 🙂
  Emekleri için Fügen’e bir kez daha sonsuz teşekkürler!

  Cevapla
 12. Hiç bitmesin dediğiniz eğitimlerden bir tanesi daha.. Sizi o muhteşem enerji seviyesine çıkarıp, dinlemeye doyamadığınız, bilgisine ve yetkinliklerine hayran olduğunuz bir eğitmen.. Her anında kendi içinde bulunduğum takımdan pek çok farkındalıkla çıktığım bir eğitim..
  Sola Unitas ailesinin üyesi olduğum için çok şanslıyım.

  Cevapla
 13. Üniversite ve sonrasında iş hayatında birden çok projede çok farklı ekiplerle beraber iş yaptım, bu eğitim sonunda gördüm ki üstlendiğim rolleri gerçekleştirmenin ve bir problem yaşadığımızda bunu halledebilmenin yolları tam da gözümün önündeymiş.
  Bu eğitim sayesinde, takım olmanın grup olmaktan farkını anladım. Takım içinde eksik olan noktaları düzeltmenin önemini farkettim. Koçluk yolculuğuma başladığımdan beri yapmak istediğim takım koçluğu konusunda farklı ve faydalı araçlar edindim. Şimdi sıra sahaya çıkmaya geldi.
  Eğitim boyu özverili anlatımı, destekleyici ve cesaret verici konuşmaları sebebiyle Fügen’e teşekkür ederim.

  Cevapla
 14. Yönetici Koçluğu eğitiminden sonra aldığım Takım Koçluğu eğitimi sayesinde bulmacanın parçaları yerlerine daha iyi oturdu zihnimde. Liderlik yolculuğundaki yöneticilere takımlarına nasıl ulaşmaları ve onlara nasıl ilham vermeleri gerektiği anlatılır hep. Peki “takım” kimdir (nedir demiyorum; zira, organik bir bütünden bahsediyorum)?

  Bu eğitim işte tam bu noktada zihinlerdeki sorulara yanıt bulduruyor. İyi bir yemek yapmak adına iyi bir aşçı olmanın yanında malzemeleri de doğru seçmek ve bir araya getirmek ne kadar önemliyse liderin de takımını doğru belirlemesi önemli.

  Fügen’in bu kadar “zorlu” bir konuyu hiç bitmeyen enerjisi sayesinde sınıfa hakkıyla aktarmış olmasını da teslim etmeliyim. Zihnimde loş kalmış yerlerin zaman içinde gittikçe aydınlanacağını hissediyorum.

  Cevapla
 15. Takım Koçluğu Eğitimi; zaman ve kapsam bakımından yeterli, örnek uygulamalar ve oyunlarla desteklenmiş, gerek koçlara gerekse takım liderlerine grup/takım dinamiklerini fark etmelerini sağlayacak ICF onaylı bir yapıya sahip.

  Teşekkürler Sola.

  Takımın oluşum aşamalarından, takım olmayı engelleyen arızalara, ilk tanışmadan itibaren takımın MR’ını çekmekten, kullanılabilecek koçluk araçlarına kadar içi dolu bir eğitim sizi bekliyor.

  Fügen’e ayrı bir başlık açmak hiç de yanlış olmaz. Koçluk yetkinlikleri ile güçlenen eğitmenliği, pozitif ve asla düşmeyen enerjisi ile tüm katılımcıların dersten kopmasına engel oluyor. Sıfır egosu ve sürekli değer katma, farkındalık yaratma heves ve arzusu sizi adeta koltuklarınıza mıhlıyor.

  Teşekkürler Fügen.

  Cevapla
 16. Eğitimden bir gün sonra , böyle zor bir koçluk alanında eyvah ne yapacağım diye panikle düşünecek bir yapıda olmam gerekirdi . Şu an ise Fügen gibi pozitif , enerjik , samimi ve özgün bir eğitimcinin desteği ile “ Hangi denizde kendimi boğsam acaba ? “ diye cesur bir bakış açısıyla eyleme geçeceğime inanıyorum .

  Cevapla
 17. Çok keyifli ve faydalı bir eğitim daha…
  Bu eğitim sayesinde, bir yandan gelecekteki koçluk hedeflerimize hazırlanırken, diğer yandan da bugün içinde bulunduğumuz takımları daha iyi gözlemleyecek ve değerlendirecek araçlar kazandık.

  Cevapla
 18. Temel koçluk eğitimini aldıktan sonra katıldığım niş alanlardaki ilk eğitimimdi. Niş alanlardaki eğitimlerde eğitmenin performansının daha da fazla önem kazandığına inanıyorum. Fügen’e tekrar teşekkürler. Takım koçluğu gibi zorlu bir alanda yüksek enerjisi, sıcak ve içten tarzıyla ve aynı zamanda çok değerli takım koçluğu deneyimleriyle ekibe verimli ve keyifli bir hafta sonu yaşattı. Çok teşekkürler…

  Cevapla
 19. Sevgili Sola Unitas Ailesi,
  Bu keyifli artık Sola Unitas ile özdeşleşen sıcak atmosferli 2 gün için teşekkür ediyorum. Kendi adıma faydalandığım çok şey oldu. Kendimi iyi hissederek başladım yeni haftaya..

  Teşekkürler her şey için..

  Cevapla
 20. Bir eğitim düşünün ki; günün sonunda tüm sorularınıza cevap buluyor, muhteşem enerjisi ve anlatımı ile sizi içine alan bir eğitmeni hayatınıza kopmaz bağlarla katıyor ve de katılımcıların muhteşem uyumu ile eğlenceli bir ekibe dahil olup, yeni dostlar kazanıyorsunuz. Diğer niş koçluklardan farkı; kendi içinize bakmayı gerektirmeden, sadece içinde olduğunuz veya çevrenizdeki grup ve takım dinamiklerini sorgulatan, anlam kazandıran bir Koçluk eğitimi. Koçluk eğitimi alan sevgili koçlar ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaklardır. Ve sevgili Fügen, seni tanımış olmak ve istediğimde sana ulaşabileceğimi bilmek çok büyük bir şans benim için. Varlığınla hayatıma farklı bir tat kattığın için teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın