TUĞBA ASMAZOĞLU

2002 yılında Başkent Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklam Bölümü’nden mezun olduktan sonra,  Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Bilişim Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.

İş yaşamına, Türkiye’nin, kurumsal iletişim alanında faaliyet gösteren ilk firmalarından olan, Global Hill & Knowlton’da (Global Tanıtım) başlamış, uluslararası şirketler ve sivil toplum kuruluşlarına kurumsal iletişim danışmanlığı hizmeti vermiştir, Mesa Mesken Sanayi’nin sağlık sektöründeki markası Mesa Hastanesi’nde, Pazarlama İletişimi Yöneticiliği yapmış ve sonrasında expat olarak gittiği Rusya’nın çeşitli illerinde, Gama Endüstri ve İmalat Tesisleri’nde yönetici olarak görev almıştır.

Aldığı eğitim ve iş yaşamındaki deneyimlerinden yola çıkarak, duygusal yetkinliklerin merkeze konulduğu iletişim yöntemlerinin, yaşamımızdaki en değerli unsur olduğuna inanan ve bu yönde insanların gelişimine fayda sağlamak isteyen Tuğba, Sola Unitas Academy’de koçluk eğitimlerine başlamış ve “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programını başarıyla tamamlayarak profesyonel koçluk hayatına adım atmıştır.

Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu, Kalıtsal Aile Travmaları ve NLP Practitioner, Master eğitimlerini katılarak, başarıyla bitirmiştir. Paul Ekman International onaylı Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ile Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility-ETaC) eğitimlerini Sola Unitas Academy’de, tamamladıktan sonra A.B.D.’ de Chicago University, Emotional Intelligence Institute’de  Paul Ekman International, Train the Tranier Egitimine katılmıştır ve başarıyla eğitmen olma hakkı kazanmıştır.

İnsan psikolojisine olan merakı nedeniyle St. Clement University’den, Genel Psikoloji, Kişilik Psikolojisi ve Kişilik Analizi derslerine katılmıştır.

Bireylerin ve kurumların duygusal farkındalıkla iletişim kurmaları ve bunları sürdürülebilir hale getirebilmeleri için Duygusal Zeka üzerine araştırmalar yapmış ve bu konuda uzmanlaşmıştır.

Aldığı tüm eğitimler sonucunda ailelerin çocuklarıyla iletişiminin bizi biz yapan en önemli unsur olduğu farkındalığıyla Ebeveyn Koçluğu eğitimini vermeye başlamıştır.

Tuğba hala İstanbul üniversitesi, Çocuk Gelişimi bölümünde öğrencilik hayatına da devam etmektedir.

İleri seviyede Rusça ve İngilizce yetkinliği olan Tuğba, CSF (Certificated Skillful Facilitator) eğitiminden mezun olarak, Sola Unitas çatısı altında eğitmenlik hayatına başlamıştır.