Çevik Koçluk Eğitimi (Agile)

Coaching Agile Teams (Based on Scrum)

İş dünyasında kurumlar giderek daha ilham veren, insana, amaca yönelik ve gelecek odaklı bir yapıya dönüşebilmek için çalışıyorlar.

Geçmişte, çeviklik temel olarak yazılım geliştirme ve Bilişim Teknolojileri sektörüyle ilişkilendirilirken günümüzde İK da dahil giderek artan bir şekilde kullanılmakta ve bütün kurumlarda uygulanmaktadır. Çevik yaklaşım, gelişmenin ve değer yaratmanın bir yoludur. İnsanların ve ekiplerin zorluklarla karşılaşmasına ve bu zorluklardan hızlıca öğrenmesine ve değişime cevap vermesine izin veren yeni bir yönetim şeklidir.

Günümüzde şirketlerin çevik çalışma modelini benimsemeye başlaması ile birlikte iş hayatına Çevik Koç rolü girmeye başlamıştır. Çevik dönüşümün sürdürülebilirliğini sağlayabilmek için Çevik Koçlara ihtiyaç duyuluyor.

World Economic Forum’un “Jobs of Tomorrow 2020” raporunda geleceğin meslekleri arasına giren Çevik Koçluk, hem bilgiyi transfer etmeyi hem de takım üyelerini yeni yaklaşımlar ve teknikler denemeye heveslendirmeyi amaçlar.

– Çeviklik Yaklaşımı

– Çevikliğin kurum ve takım içerisinde uygulanması

– Takım dinamiklerini anlama

– Takımda çatışma yönetimi ve problem çözme teknikleri

– Takımda roller

– Koçluk Yetkinlikleri

– Çevik Koç rolleri

Proje Yöneticileri, İnsan Kaynakları Uzmanları, Ekip Halinde Çalışanlar, Yönetici ve Takım Koçları

Sınıf içi eğitim, 4 gün

Online eğitim, 8 gün (4’er saatlik)

ProgramTarihSaat Aralığı
1. Bölüm08 May – 09 May 24Saat 19.00 – 23.00
2. Bölüm15 May – 16 May 24Saat 19.00 – 23.00
3. Bölüm22 May – 23 May 24Saat 19.00 – 23.00
4. Bölüm29 May – 30 May 24Saat 19.00 – 23.00
ProgramTarihSaat Aralığı
1. Bölüm02 Eki – 03 Eki 24Saat 19.00 – 23.00
2. Bölüm09 Eki – 10 Eki 24Saat 19.00 – 23.00
3. Bölüm30 Eki – 31 Eki 24Saat 19.00 – 23.00
4. Bölüm06 Kas – 07 Kas 24Saat 19.00 – 23.00

Sınıf içi eğitim, 20

Online eğitim, 15

15 Yorum

  1. Her geçen gün, yeni belirsizliğin ve değişimin kapımızda oldugu, hızlı dönen dünyaya ayak uydurmak, çevik olmak ve takım olarak hem insan hem iş odaklı olmak adına alet çantanıza kesinlikle eklenmesi gereken bir eğitim:Agile Coaching. Eğitim süresince hem akedemik hem uygulamalı çalısmalarla bu yolculuğa Fügen ile çıkmak harika bir deneyimdi.

  2. Eğitimin ilk dakikasından itibaren eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadım. Eğitimin teknik tarafı var mı? Var. Takım içeren çok alanda uygulanabilir mi? Bence uygulanabilir. Yavaş yavaş kendi ortamımda ufak değişiklikler ile hayata geçirmeye başladım. Eğitimin içerik kısmındaki güzelliğin yanısıra eğitimin bir güzelliği de Fügen’in eğitimi herkesin örnekleri ile çeşitlendirmesi, başta yazdığım gibi eğlendirerek anlatması, diğer taraftan profesyonelliği. Tüm bunlar da bilginin iz bırakmasını, kalıcı hale gelmesini sağladı. Büyük bir emeğin sonucu ortaya çıkan bir eğitim olduğu çok belliydi, çok teşekkürler. Şimdi emek verme sırası bende.

  3. Tüm dünyada adından sıkça bahsettirmeye başlayan Çevik Koçluk bence bundan daha iyi öğretilemezdi. Sevgili Fügen’e içtenliği, profesyonelliği, yüksek enerjisi, harika eğitim içeriği için çok teşekkür ediyorum ve bu eğitimi almak isteyen herkese mutlaka Sola Unitas’ı ve Fügen’i tavsiye ediyorum. Teknik kısımları da olan, anlamak için diğer koçluk türlerine göre biraz daha kafa yormak gereken bir eğitim oldu benim için. Sonuçtan çok memnunum, doğru uygulandığında muhteşem etkilerinin görüleceğine inancım tam.
    Tekrar teşekkürler, yeni eğitimlerde görüşmek dileğiyle…

  4. Agility kavramının ve agile projelerin hayatımızda giderek daha önem kazandığı bu dönemde çok öğretici ve de çok keyifli bir eğitim içeriği olmuş, öncelikle Fügen’e ve Sola Unitas’a çok teşekkürler Takım çalışmalarında çok faydalı olacak bilgilerle de doldurduk cebimizi. Şirketler içerisinde insan ve iş odağının birlikte korunduğu faydalı uygulamaları öğrenmek çok keyifliydi. Çok teşekkür ederim bu güzel deneyim için

  5. Öncesinde çevik dönüşüm akımının koçlara yansımasını merak ederek gittiğim eğitimden hem teknik anlamda hem de koçluğa dair önemli kazanımlarla çıktım. Farkettim ki Çevik çalışma modeli sisteme getirdiği avantajlar sebebiyle pek çok departmana, sektöre ve tüm kurumda uygulanabilir bir model ve dönüşümün başarısı ve sürdürülebililiği için çevik koçlarının çok büyük önemi var. Sevgili Fügen’in konuya hakimiyeti, bizlere aktarışına da yansıyordu. Çok faydalandığım bir eğitim oldu, teşekkür ederim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!