Hakkımızda

Hizmet ve Koçluk Eğitiminde Değer Yaratıyoruz!

Sola Unitas, koçluk hizmetleri ve koçluk eğitimi alanlarında yoğunlaşan, hizmet verdiği tüm paydaşlarına değer yaratmayı hedefleyen bir kurumdur.

Vizyonuna insanların kendilerini ve başkalarını yargılamadıkları, herkesin kendi olarak sevildiği ve tanındığı bir dünyayı koymaktadır. Sola Unitas 2009 yılında Umut Kısa ve Şirin Aydıner’in paylaştığı bir hayalle başladı. Bugün bizim kısa ama gurur duyduğumuz hikayemizi sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

90’ların sonlarından itibaren kurumsal şirketlerde yönetici ve danışman statülerinde çalışan iki ortak olarak bir gözlemimiz vardı. Yüksek bilince sahip insanlar birbirlerini daha az yargılıyorlar ve daha mutlu oluyorlardı. Daha yüksek öğrenme ve daha yüksek performans ise sadece mutluluk seviyelerinin ortak sonucuydu. Hayallerini başarabilmek için insanların öğrenmelerine ve bilinç seviyelerini yükseltmelerine yardımcı olmak sahip olabileceğimiz ve taşıyabileceğimiz güçlü bir hayal. Bu hayali hep yüreğimizde tutacağımızı biliyoruz.

Koçluk Eğitime Farklı Bir Bakış

2009 yılı sonunda Latince’de “Tek Birlik” anlamına gelen Sola Unitas markasını oluşturduk. 2010-2011 yıllarında hizmetlerimizin amacına inanan yüzlerce insanla çalışma fırsatı bulduk. Koçluk kavramının Türkiye’de sadece birkaç yıldan beri var olması tanıtım faaliyelerine ağırlık vermemizi ve gerçekte koçluğun ne olduğunu insanlara çok daha fazla anlatmamızı gerektirdi. Ve bugün itibariyle koçluğun çok daha tanınır olmasına katkıda bulunduğumuzdan eminiz.