Ebeveyn Koçluğu Eğitimi

Ebeveyn Koçluğu Eğitimi

Yapılan araştırmalara göre; insanlara hayattaki en mutlu anları sorulduğunda en çok ‘evladımı kucağıma aldığım zaman’ cevabı alınmıştır.  Onun ilk bakışı, ilk kelimesi, ilk adımı ise unutamadıkları anlardandır. Zaman hızla akıp giderken yaşamın zorlayıcı koşullarında nedense ebeveynler bu ilkleri unutarak kendilerini öfke nöbetleri geçirirken, çocuklarıyla kavga ederken ya da sürekli nasihat verirken bulurlar. Kendilerini yıpranmış, tükenmiş ve mutsuz bireyler olarak sonu ve çözümü olmayan bir çıkmazın içinde görürler.

Ebeveyn koçluğunun amacı, ebeveynleri bu çıkmaza getiren sebepleri keşfetmek için, anne ve babaların kendi özleriyle buluşmalarını sağlamak ve daha sonra ise kurdukları aile yapısının, değerlerinin ve inançlarının farkındalığıyla, öncelikli olarak ebeveyn ihtiyaçlarını sonrasındaysa çocuğun ihtiyaçlarını sağlıklı iletişim modelleriyle gidermektir.

Ebeveyn koçluğu, ailedeki tüm bireylerin potansiyellerinin ortaya çıkartılarak en üst düzeyde birbirlerine fayda sağlayarak, aile içerisinde olumlu iletişim modelleri kullanabilen yapılarının oluşturulabilmesi için ebeveynlerle yapılan yaratıcı ortaklık sürecidir.

Her ailenin bir kitabı vardır. Bu kitabın ilk sayfasını aile olmak için adım attıkları gün yazmaya başlarlar. Kendi değerleri, inançlarıyla her sayfada farklı bir doku yaratırlar, sayfalar ilerledikçe hem kendilerinden olan hem de kendi olan bir kişi yepyeni sayfalar oluşturmaya başlar. Ve bu kitap yeni kitapların, sayfalarının dokusunu oluşturacak izler taşır.

Eğitim süresi 2 gündür.

Görkem Atakay

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz: Online Koçluk Eğitimleri

Eğitim bedeli 7500 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 6250 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir. Tüm fiyatlarımız için Maximum, World Card, Card Finans, Bonus, Paraf ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

26 Yorum

  1. İçinizdeki çocuğa vereceğiniz en büyük hediye Ebeveyn koçluğu olur diye düşünüyorum. Eğitim sürecinde Sevgili Görkem, gerek kendi hayatından gerekse bilimsel örneklerle bize ışık olup, öyle güzel anlattı ki. Şu an bekleyen notlarımı temize çekmek için sabırsızlanıyorum. Her bireyin alması gereken bir eğitim olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam yaşamanız lazım 🙂 Ebeveyn Koçluğu, illa anne-baba olduğunuzda alınacak bir eğitim değil. Keşke dünyada bir akım başlasa herkes ebeveyn koçluğu alsa ne güzel olurdu diye düşünmeden hayal etmeden duramadım. Taze bir koç ve anne olmaya niyetlenmiş bir kadın olarak şükrümde teşekkürümde sonsuz. İyi ki bu yoldayım. Ve iyi ki bize ışık oldun Görkem 🙂

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!