Takım Koçluğu Eğitimi

Takım Koçluğu Eğitimi

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından onaylanan Takım Koçluğu Eğitimi “Coaching Teams” ayrıca Uluslararası Koçluk Derneği (IAC) lisansı altında sürdürülmektedir. 2 gün süresince verilen Sola Unitas Coach Academy Takım Koçluğu Eğitimi yeni mezun ve tecrübeli profesyonel koçların kurumsal hayatta çalışabilmeleri ve takım dinamiklerine ve karmaşık sistemlere koçluk yapabilmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.  Dünya’da ve Türkiye’de koçluk cirosunun önemli payını oluşturan kurumsal koçluk alanları gelecekte de bu önemli yerini korumaya devam edecektir.

“Takım Koçluğu Programı ile kurumsal Koçluk alanlarında profesyonel olarak çalışabilir ve bu alanda gereken yetkinliklere kavuşabilirsiniz.”

Takım Koçluğu Eğitim Programı ile yöneticilerin liderlik yeteneklerini geliştirme becerisi edinmenin yanı sıra; takımları bir hedefe doğru motivasyonla harekete geçirme ve o hedefe ulaşmalarını sağlama sanatını öğrenerek, takım üyelerinin liderlik yeteneklerini geliştirme becerisine sahip olacaksınız.

Takım koçluğu, yüksek performanslı takımların oluşumuna ve sürekliliğine destek sağlar. Bunu şirketin kültürü haline getirir. Takım koçluğu değişim kültürünün sürekliliğini sağlama merkezlidir.

Takım koçluğuna şirketlerde ne zaman ihtiyaç duyulur:

– Organizasyonun değişim sürecinde.

-Takım iyi çalışmıyorsa, performansı düşükse.

-Yeni bir projenin başlangıcında.

-Yüksek performanslı bir takımın bir sonraki sürecinde.

-Takım içinde kişisel kavgalar, dedikodular olduğunda, iletişim bozukluğu yaşandığında.

-İşten çıkarımların arttığı anlarda.

-Sanal takımların işleyişini geliştirmekte.

Grup ya da takım koçluğu profesyonel bir koç tarafından yönetilen, organizasyonel ve bireysel amaçlara ulaşmak için birleştirilen enerjiyi, deneyimi ve katılımcıların bilgeliğini artırmak niyetiyle yaratılmış kolaylaştırılmış bir grup sürecidir. Takım koçluğu takıma bireylerden ve onların karşılıklı ilişkilerinden oluşan, ayrı hayatı olan canlı bir varlık, bir sistem olarak koçluk yapılmasıdır. Bu, takım performansı için gereken ön koşuldur. Her takım bir sistemdir. Her sistem içinde bulunan kişilerden farklı bir oluşuma sahiptir. Takım koçu takım üyelerine tek tek koçluk yapmaz; takımı bir bütün, sistem olarak ele alır. Böyle olunca da değişim, gelişim ve fark sistemde yaratılır. Sistem geliştikçe içindeki takım üyeleri de farklılaşacaktır. Güven takımların en önemli kavramıdır. Bir takımda güveni oluşturmak takım bir sistem olarak ele alındığında, çok daha etkili bir şekilde hayata geçirilecektir. Her oluşturulan ya da oluşan takım farklı özellikler taşır. Hiç bir takım birbirine benzemez. Takım yaşayan dinamik bir sistemdir; her olay, her davranış, her söz takımı değiştirir. Takımın kendine özgü bir kişiliği, farklı ruh halleri ve vizyonu vardır. Takım, sözel ve sözel olmayan kuralları ve değerleri olan bir kültürdür.

“Takımla beraber çalışmanın anahtar unsurları, değişimle nasıl başa çıkılacağını bilmek, çatışmaları çözebilmek ve potansiyele nasıl ulaşılacağını görebilmektir. Bir takımın ihtiyaçları üyelerinin ihtiyaçlarını karşıladığı oranda takımın iyi çalışmasını sağlar.”   – Max DePree

Takım başarısı denildiğinde takım üyeleri toplam sayısının çok üstünde potansiyeli harekete geçirerek etkili, verimli çalışan, yaratıcı süreç ve çözümler üreten, sürekli uyumu koruyabilen dinamik ve sistematik yapıların sonuçlarından söz edilmektedir. Takım koçluğu ile takım üyeleri birbirlerine güvenmeyi, açık iletişim kurabilmeyi, birbirlerini dinlemeyi ve birbirlerine saygı göstermeyi öğrenirler. Diğer taraftan beklentiler açıkça ortaya koyulur ve bir süzgeçten geçirilir. Takım koçluğu katılımcıların diğer katılımcıları desteklemesini ve cesaretlendirmesini sağlarken, aynı zamanda katılımcıların bireysel amaçlarını gerçekleştirmesinde de hızla bir standart haline gelir. Takım koçluğu hakkındaki bu eğitim koçlara güçleri için bir temel oluşturacak ve grup koçluğunun yararları hakkında bilgi verecektir

– En az 60 saatlik IAC ya da ICF onaylı eğitim almış olmak

Online eğitim tarihleri için ziyaret edebilirsiniz: Online Koçluk Eğitimleri

Fügen Günay Albayrak, MCC

Eğitmenlere ilişkin özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim bedeli 7500 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 6250 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir. Tüm fiyatlarımız için Maximum, World Card, Card Finans, Bonus, Paraf ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

27 Yorum

  1. Fügen farkı ile tadına doyamadığım, takım koçluğu hakkında derinlemesine bilgi ve deneyim elde ettiğim bir eğitim oldu. Çok teşekkürler.

  2. Canım Fügen,Sevgili Süpervisörüm
    Transaksiyonel Analizle başlayan tanışmamız takip eden yolda olma halime katkılarından dolayı sonsuz teşekkürler. 11.05.2023 akşamı hiç bitmesin istedik takımca 🙂 Takım Koçluğu eğitimi farkındalığı arttıran,öğreten bir eğitim oldu. Eğitilirken eğlenmek,eğlenirken düşünmek,düşünürken gelişmek senin eğitimlerinin özü sanırım.Sonsuz teşekkürler. Yeniden yine birgün inşallah .

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!