Meltem Akgün

Meltem Akgün

Regional Manager

Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nden 2000 yılında mezun olan Meltem Akgün, eğitimine Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünde devam etmiştir. 3. Sınıf sonunda radikal bir kararla felsefe okumaya karar veren Meltem, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümünü bitirmiş, ardından Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde yüksek lisans yapmıştır.

Çeşitli Eğitim kurumları ve okullarda Felsefe grubu öğretmenliği, Rehber Öğretmenlik yapmış, bu kurumların Felsefe Bölümü kitaplarını da yazmıştır. Daha sonra Kariyerine Yöneticilik yaparak devam eden Meltem, 2014 yılından beri başta Ankara ve İzmir olmak üzere Sola Unitas Anadolu bölgesi yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Koçluk yolcuğunda ki eğitim hayatına Gestalt temelli ICF Akredite bir Academy olan Sola Unitas da koçluk ve liderlik eğitimleriyle başlamış ve ‘Advancing the Path to Care Coaching Masteries’ programını başarıyla tamamlayarak profesyonel koçluk hayatına adım atmıştır. Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından PCC unvanına sahip Türkiye’ deki sayılı koçlardan biridir.

Meltem Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu, Kalıtsal Aile Travmaları eğitimlerini de tamamlamıştır. Aynı zamanda Nlp Practitoner ve Nlp Master eğitimlerini almış olup Sola Unitas Academy bünyesindeki tüm kurumsal eğitim süreçlerini tamamlamıştır. Eğitim yönetimi, gelişim programları ve oyunlaştırma üzerine tasarımları bulunmaktadır.

Dünyaca Ünlü Profesör Paul Ekman tarafından geliştirilen Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ve Doğruluğu ve Güvenirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility- ETaC) Eğitimlerini başarılı olarak tamamlamıştır.

Eğitimlerini tamamlayarak ICA (İzotomi Certified Analyst) Uzmanı olarak ve İzotomi Projesinin tüm Anadolu bölgesini yöneterek, Sola Unitas Academy de görevine devam etmektedir.

Sola Unitas Grubu içinde yer alan Sola Yayınları’nda da büyük bir heves ve heyecanla geliştirici editörlük ve yazar koçluğu yapmaktadır.