Tuğba Asmazoğlu

Tuğba Asmazoğlu

Coach & Trainer

Tuğba Asmazoğlu, Başkent Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklam Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Bilişim Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.

İş yaşamına, Global Hill & Knowlton’da başlamış, sonrasında Mesa Mesken Sanayi’de Pazarlama İletişimi Yöneticiliği yapmış ve expat olarak gittiği Rusya’da Gama Endüstri ve İmalat Tesisleri’nde yönetici olarak görev almıştır.

Dünyaca ünlü psikoloji profesörü Paul Ekman’dan, Chicago University, Emotional Intelligence Institute’de,  Emotional Skills and Competencies ve Evaluating Truthfulness and Credibility,  eğitimlerini tamamlayarak “Uluslararası Eğitmen” statüsünde onaylanmıştır.

Ayrıca kendisi, P4C (Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe) eğitimini başarıyla bitirmiştir.

İletişim psikolojisine olan merakından dolayı iletişim uzmanlığına, St. Clement University’den, aldığı Genel Psikoloji, Kişilik Psikolojisi ve Kişilik Analizi derslerini eklemiştir. Öğrencilik hayatına İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde devam etmektedir. 

Hiper Kadın’ kitabının yazarlarından olan, Ebeveyn Koçluğu eğitimi veren, ileri seviyede Rusça ve İngilizce yetkinliği olan Tuğba, CSF (Certified Skillful Facilitator) eğitiminden mezun olarak, Sola Unitas çatısı altında PCC unvanıyla eğitmenlik hayatına devam etmektedir.