MINDFULNESS EĞİTİMİ

Ulaşacağımız dış özgürlük, eriştiğimiz iç özgürlüğün derecesine bağlıdır. Özgürlüğün doğru kavranışı buysa, temel çabamız, kendi içimizde bir değişiklik yapmak olmalı.

Mahatma Gandi

Su akıyor ve yolunu buluyor. Şimdi kendimi içimde arayıp, öz şefkate giden yolda bilinçli farkındalıkla değişime hazırım diyorsanız, temelini Budist felsefeden alan ve günümüzde Massachusetts, Stanford, Toronto, Oxford ve daha birçok üniversitede bilimsel temellerle yıllar içerisinde çok boyutlu bir yapıya ulaşan mindfulness (bilinçli farkındalık) ile bu eğitimde tanışabilirsiniz.

MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) Programının kurucusu Jon Kabat Zinn, “mindfulness” ı, kendi bedenimize, kalbimize ve hayatımıza daha yeni ve daha sistematik, daha şefkatli bir şekilde bakmamıza yardımcı olacak bir davet olarak tanımlıyor. Bu eğitimde Zinn’in tanımından yola çıkarak zorlamadan, hafif ve nazik dokunuşlarla kendinizi kabul ederek ve hem kendinize hem insanlara şefkat besleyerek günlük hayatlarınıza bilinçli farkındalığı entegre etmenin yollarını öğreneceksiniz. Aslında sizde var olan bir özelliğinizi yeniden hatırlayacaksınız. Bu özellik; şimdi ve burada kalıp, beş duyu ile kendi iç dünyamızı ve dış dünyayı yargısızca yorumlayabilmek.

EĞİTİMDE KAZANIMLAR

 • Şefkatli bilinçli farkındalık tutumları
 • Formal ve informal mindfulness egzersizleri
 • Duygusal Dayanıklılık
 • Şimdi ve burada ana odaklanma ile birlikte üretkenliğin artması
 • Zor zamanlar, zorlayıcı durum ve kişilerle yargısız bir mesafe oluşturmak
 • Duyguların farkındalığı
 • Sevgi dolu nezaket uygulamaları
 • Otomatik pilot halinden farkındalıkla çıkıp yavaşlamak
 • Ebeveynlikte mindfulness
 • İş yerinde mindfulness

PROGRAM EKLERİ

Kitapçık

Meditasyon ses kayıtları

Uygulama ödevleri

KİMLER KATILMALI

Profesyonel koçlar ve koçluk eğitimi sürecinde olanlar, farkındalık ve şefkat ile ebeveynlik yapmak isteyen anne babalar, iş yaşamlarında takım üyesi ya da ileri olarak kişisel arası etkileşim alanlarında kendini geliştirmek isteyen, üretkenlik ve performans seviyesini arttırmak isteyen tüm çalışanlar ve zihnin dışına çıkıp yaşamı fark etmek isteyen yetişkinler

EĞİTİM SÜRESİ

Sınıf içi eğitim 8’er saatlik 4 gün

Online eğitim 4’er saatlik 8 gün

EĞİTİM TARİHİ

1. Modül 27 Mayıs – 28 Mayıs 2023 ve 03 Haziran – 04 Haziran 2023

2. Modül 24 Haziran – 25 Haziran 2023 ve 01 Temmuz – 02 Temmuz 2023

EĞİTİM KAPASİTESİ

Sınıf içi 20 kişi

Online 15 kişi

“MINDFULNESS EĞİTİMİ” üzerine 10 yorum

 1. Koçluk yolculuğum sırasında nasıl daha fazla ”şimdi ve burada” olabilirim. Sorusunun arayışı içindeyken kendimi bu eğitimin içinde buldum 🙂 Sadece koçluk yolculuğuna katkısı olmakla kalmayıp, beni dünya telaşesinden kısa bir an da olsa nasıl sıyrılmam gerektiğini çok güzel bir yerden anlattı. Şimdi daha sakin huzurlu ve farkında olarak ilerliyorum. Bedenimle bir bütün ruhumla harika bir uyum içinde anın tadına vararak ilerlediğim nice güzel günlerimin olmasına niyet ediyorum. Mindfulness eğitimini bizlere tatlı ve şefkatli diliyle anlatan Yeşim, sen hayatıma dokunan en güzel ellerden birisin sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsın ve iyi ki bu eğitimi almışım 🙂 Sevgilerimle

  Cevapla
 2. Zıvanadan çıkmış bu dünyada; durup dinlendirecek, yer yer sakinleştirecek, özüne selamlar ve sevgiler gönderecek çok zengin bir eğitim aldık 32 saat boyunca. Bilinçli farkındalık ve şefkatin harmanlandığı, Yeşim’in hem edebi hem de eğitimci kimliği ile su gibi akan bir eğitimdi.
  Nereye koyarsak koyalım işe yaracak bir eğitim. Şüphesiz önemli bir çabadan ve birikimden süzülen bilgilerin olduğu bir eğitim.
  Koçluk yolculuğunda da zemini sağlamlaştıran ve daha da derin sebep sonuçlara götürmesi olası bir eğitim.
  Hayatı da, insanı da, koçluk için çıkılan yolculuğu da desteklemeye hazır bir eğitim.

  Sevgili Yeşim, samimiyetin ve enerjin için çok teşekkür ederim. Çok keyifliydi.
  Naçizane şefkatle tavsiye ederim. 🙂

  Cevapla
 3. Koçluk yolculuğumda temel eğitimin ardına mindfulness ile devam ettim. Amacım temiz bir zihinle yoluma devam etmekti. Ve şimdi eğitimin bittiği gün “iyiki” diyebiliyorum gönül rahatlığı ile.
  Sevgili Yeşim’in önderliğinde çok güzel bir yolculuktu. Şimdi daha farkında,anda kalabilen,yaşamanın her dakikasının kıymetini bilen bir Burçin var.Teşekkürler….

  Cevapla
 4. Uzun zamandır herkes gibi ben de Mindfulness eğitimlerini bir şekilde bir yerlerde görüyordum. Ya sıra gelmemişti,ya hazır değildim,ya da çok duyduğumdan içi boş gibi gelmeye başlamıştı. Ya da hepsi idi…
  Şükür ki Sola’da Yeşim bu eğitimi açtı ve ilk kez gerçekten içeriği ile ilgiki meraklandım.
  Sola’da aldığım eğitimlerden bir şahanesi daha. Yeşim’den Mindfulness dinlemek,hayatı gösteri kıvamında izleme hevesi yaratıyor.
  Bunu becerebilmek mümkün mü gerçekten diye sorarken buluyorum kendimi,ah diyorum şu anı yaşayıp Yeşim’i dinlesene 🙂
  Ve diyorum bak farkettin,düşündüğünü düşündüğünü farkettin. Hadi diyorum devam,ilerisi daha güzel.

  Mindfull meditasyonlar cebime en büyük hediye şimdilik.
  Eğitimin bitmesini bekleyemeden yazdım.

  Kendine daha da,biraz daha yaklaşmak ve orada durabilmek istersen bu mümkün oluyor ve geçiyor görüyorsun,ge-çi-yor.

  Teşekkürler Yeşim ♥️

  Cevapla
 5. Mindfulness eğitimi, kendi içimdeki en olumsuz hissettiren, en canımı yakan duygularla arama bir duvar örmeden, onlarla boğuşmadan veya onlardan acilen kurtulmaya çalışmadan içlerinde durabilmeyi öğretti. Bu sayede daha dingin bir biçimde onlara bakabilmemin, canım daha az acıyarak sebeplerini araştırabilmemin kapılarını açtı.

  Belki şimdiye kadar kurumsal hayatta ve koçluk süreçlerinde, uzunca bir koridor boyunca hep buraya doğru gelen kapıları ardı ardına açmışımdır. Fakat bu eğitimin yarattığı etki, sanki ışıl ışıl parıldayan kocaman bir kapıdan geçip, daha dingin ve gölge yanlarımla daha barışmış hissetmenin çok önemli bir yolu gibiydi.

  Yüzlerce kitaptan, eğitimden, uzmandan ve deneyimden süzülmüş bu öz bilgileri bir eğitime dönüştürmüş olan Yeşim Erberk’e canı gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

  Cevapla
 6. “Anı yaşamak değil, anda yaşamak” öyle kıymetli ki.. sürekli bir yerlere yetişme derdinde olan, yoğunluktan yaşadığı anları kaçıran, karşısındaki herkese şefkatli olup da bir kendine şefkat göstermeyen, olumlu/olumsuz olaylara bilinçli bir farkındalıkla yaklaşmayıp değiştirmeye çalışan biri.. yani eski ben 🙂

  Eski ben diyorum çünkü 32 saatlik mindfulness eğitimi ile ciddi bir farkındalık yaşadığımı düşünüyorum. Bu kadar keskin bir ayrım yapabilmemdeki en belirgin şey ise eğitim süresince yaşadığım deneyimler. Sevgili Yeşim’in insanı dinlendiren ses tonu ve yaptırdığı uygulamalar ile sadece o an’a odaklanıyorsunuz. ( ki ben meditasyon dahi yapamazken, her uygulamada o an’da kalabilmeyi başardım 🙂 )

  Almış olduğum bu eğitimi özel hayatımda, koçlukta ve kendi mesleğimde nasıl kullanabileceğimi de deneyimliyorum. Bu kadar hızlı bir şekilde uygulanabilir olmasında kuşkusuz ki Yeşim’in tane tane anlatışı, oluşturduğu eğitim içeriği ve yaptırdığı o güzel uygulamaların katkısı büyük..

  Bana öz şefkati, zor zamanlarda ve zor durumlarda nasıl bir farkındalıkla yaklaşmam gerektiğini, dalıp gitmiş ve anı kaçırırken farkındalıkla o an’a ışınlanmayı ve en önemlisi de samimiyetin ve insana huzur veren sesinle bu eğitim için ve bana kattığın her şey için çok teşekkür ederim Yeşim.

  (Mindful bir koç ve mindful bir tamas olma yolunda; eğitim boyunca önerdiğin tüm kitapları okuyup, filmleri izleyip, müzikleri dinleyeceğim.. 🙂 )

  Cevapla
 7. Tadı damağımda kalan, her saniyesinden fayda sağladığım, yeni deneyimler edindiğim, bir çok yeni farkındalıkla ayrıldığım harika bir eğitim oldu!

  Geniş konu içerikleri bir yana dursun, Yeşim Erberksoy’un eşsiz anlatımıyla güzelleşen bu eğitimden ayrıldığında bir daha “ESKİ SEN” olamayacaksın!

  Cevapla
 8. Öyle bir eğitim düşünün ki cebinizde duruyor ve siz ona dokunup temas ettikçe her gün farklı armağanlar veriyor size.
  Yeşim’in şiirsel dili ile oluşturduğu otuz iki saatlik süreç, başında olduğum koçluk yolculuğumda-Thich Nhat Hann’ın tabiriyle- “yeri öpercesine” adım atmayı gösterdi. Bunun yanı sıra eğitimi henüz tamamlamış olmama rağmen dört haftanın sonunda şefkat, kabul, dinginlik gibi kocaman hediyelerle ayrılıyorum.
  Mindfulness uygulamalarını deneyimleyip tekrar ettikçe çok daha fazlasına sahip olacağımdan eminim.
  Koçluk sürecinde olsun ya da olmasın farkındalıkla yol almak isteyen herkesin bu içerikten faydalanması gerektiğini düşünüyorum.
  Sevgili Yeşim, titizlikle hazırladığın içerik, harika enerjin ve samimiyetin için çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 9. Bu eğitimin kendime ve devamında etrafıma bilinçli fayda sağlama ergumanlarını artıracağını düşünüyorum, bununla beraber eğitim tercihleri konusunda tavsiyelerinize açığım. Sevgiler

  Cevapla
  • Eğitim tarihi netleştiğinde ne zaman isterseniz fikir almak için bize ulaşabilirsiniz.

   Sevgilerimle

   Cevapla

Yorum yapın