İzotomi Sertifikalı Analist (ICA) Izotomi Certified Analyst

İzotomi Sertifikalı Analist (ICA) Izotomi Certified Analyst

13-19 yaş aralığında bulunan öğrencilerin değerlerini nicel ve nitel olarak analiz edebilme becerisi ve yetkinliği olan uzmanlar yetiştirebilmek için yapılandırılmış olan bir sertifikasyon sürecidir.

Program içeriğinde izotomi envanter okuma ve rapor yazımına ilişkin teknik detaylar ve iletişim incelikleri öğretilir.

Eğitim programı ICA olma sürecinin sadece ilk aşamasıdır. Programa katılanların ICA olma süreci aşağıdaki şekildedir.

1. ICA Modül Eğitimi’ne katılmak (ICF sertifikası olanlar için muafiyet hakkı bulunmaktadır)

2. Öğrenci Koçluğu ve Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerini Almak

3. Duygusal Okuma ve Mikro İfade Eğitimleri’ne katılmak

4. En az ACC düzeyinde ICF sertifikasına sahip olmak

5. Kendi başına minimum 5 İzotomi görüşmesi gerçekleştirmek

ICA’lar modül eğitimleri sonrasında İzotomi Görüşme raporları yakından takip edilir. İncelenen raporlar sonucunda S1 unvanı alıp almayacağı İzotomi Yönetim Ekibi tarafından belirlenir. İzotomi Yönetim Ekibi ICA atama tercihlerinde; rapor kalitelerine ve danışan iletişimini dikkate alır.

23 Nisan – 24 Nisan 2022 ve 30 Nisan – 01 Mayıs 2022 (Online)

Eğitim bedeli 3900 TL şeklindedir.

10 Yorum

 1. Öğrenci koçluğu yolunda atılabilecek sağlam bir adımdı izotomi eğitimi benim için.
  Bu alanda detaylı, kaliteli , donanımlı bir sürece dahil olduğum ve sola unitasta olduğum için bir kez daha çok şanslıyım diyorum
  Yeşim’in donanımı ,eşsiz aktarımı eğitimi ayrıca kaliteli hale getiriyor
  Eğitim sonrası desteğin hiç bitmeyecek olmasıda kendimi dahada güvende hissettiriyor
  Herkes kendine uygun mesleği seçmeli ve izotomi işte bu yolda kişilere ışık tutuyor herkesin bu ışıktan faydalanabilmesini ümit ediyorum

 2. Kendi eğitim yıllarımda apaçık duyduğum bir eksiklik vardı. Dolayısıyla da yıllar içinde bocaladığım, çok alan denediğim oldu. Sonra yola hiç bir öğrencinin benim yaşadıklarımı yaşamaması ve mutlu bir kariyer ve yaşamları olsun hedefiyle düştüm. Bu yolculukta Sola Unitas ile yolumun kesişmiş olmasımdan ne kadar mutlu isem, bundan daha fazla İzotomi eğitimini almış olmak ve bu ailenin bir parçası olmaktan mutluyum. Bir öğrencinin hayatına en somut şekilde dokunup, fayda sağlayabilecek bir eğitim kesinlikle.

 3. İzotomi, gençlerin kendilerini tanımalarını, kendisinin dahi anlayamadığı davranışlarının kaynağını anlamasını sağlayan mucizevi bir proje. Bu proje, hayatın şekillenmesinde önemli paya sahip meslek seçiminde kararsızlığı en aza indirebilecek somut verilere sahip. Gençlerin karar vermeden önce mutlaka başvurması gerektiğini düşündüğüm bir araç. İCA eğitimini alarak İZOTOMİ’nin bir üyesi olmak ve gençlerin hayatına olumlu dokunuşlar yapabilecek olmak heyecan verici bir his. Böyle bir projenin oluşmasında emeği geçen Sola Unitas ailesine çok teşekkür ederim. Eğitmenimiz Yeşim Ekbersoy’a ayrıca teşekkür ederim. Nice gencin hayatına olumlu dokunuşlar yapmak temennisiyle iyi ki varsın İZOTOMİ

 4. Hayatımızın 20’li yaşlarından itibaren kendimizi mesleğimizle tanıtıyor ve günümüzün çok önemli bir kısmını da içinde geçiriyoruz. Peki acaba mesleğimizi seçerken, kendimizi ve seçtiğimiz mesleği ne kadar tanıyoruz.

  İşte İzotomi eğitimi özellikle 14-19 yaş arasındaki gençlerin kendi mizaçlarını ve kendilerine uygun meslekleri tanımaları için oluşturulmuş oldukça kaliteli bir kişilik envanterinin uygulanışını anlatıyor. Yeşim hocamızın sizinle sohbet edermişçesine keyifli hale getirdiği anlatımı ile de akılda kalıcılığı perçinleniyor.

  Hepimizin keşke meslek seçiminde gençlerimize yardımcı olabilecek verimli bir araç olsa hayalini gerçekleştiren Sola Unitas ailesine teşekkürlerimle…

 5. Tek yumurta ikizlerimin nasıl oluyor da bu kadar farklı olabiliyorlar sorusunun cevabını aldığım eğitim:)

  Şaka bir yana 10 yılı aşkın süredir sektöründe lider firmalarda çalışan insanların kariyer planlama süreçlerinde yer aldım. Bu yolculukta yaptığı işi sevmeyen, mutsuz, çaresiz, mecburiyetten devam eden vb gibi yüzlerce insan tanıdım. Tam da bu nedenle İzotomi yi oldukça önemli ve anlamlı buluyorum. Her bireyin mizacına uygun bir meslek ile buluşması ve bu doğrultuda bir kariyer yol haritası çizmesi adına ona sunulan bu fırsatın inanılmaz bir şans olduğunu düşünüyorum. Ulvi bir amaç ile linklediğim bu yolculuğun elçisi olan Yeşim hocama sonsuz teşekkür ederim.
  Sevgilerimle
  Bahar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!