Mentor Koçluk Programı

Mentor Koçluk Programı

Profesyonel koç olmak; Türkiye’de ve dünyada en yüksek öneme sahip ICF akreditasyonuna sahip olabilmek için mentor koçluk almak zorunludur. Bu program, koçluk yolculuğunda olup ICF (International Coach Federation/ Uluslararası Koç Federasyonu) akredite koç olmanın bir koşulu olarak koçluk becerilerini geliştirmek ve derinleştirmek üzerine yoğunlaşmaktadır. ICF ACSTH programımızı tamamlayan ya da ICF akredite bir koçluk okulunun formasyon programını tamamlayan ve öğrenme yolculuğuna devam etmek isteyen tüm koçların deneyimleyebileceği bir programdır.

Uluslararası Koçluk Derneği’nden ACC (Akredite Sertifikalı Koç) ünvanını alabilmek için bazı önkoşullar bulunmaktadır. ICF’e başvuru yapmadan önce hem ACTP hem de ACSTH mezunları aşağıdaki şartları yerine getirmelidirler:

– 100 saat koçluk vermiş olmak,

– 10 saat mentor koçluk almış olmak.

Ancak bu şartları yerine getirenler ACC unvanı için ICF’e başvuru yapabilirler. Bu aşamadan sonra yapılması gereken ICF’e 20-60 dakika arası bir koçluk ses kaydı sunulmasıdır.

Mentor Koçluk Programı için üç ayrı paketimiz bulunmaktadır.

Telekonferans yöntemi ile sağlanacak olan bu mentor koçluk programı, 7 saat grup çalışması ve 3 saat birebir çalışmadan oluşmaktadır.  3 saatlik çalışmaya kayıtlı koçlukların dinlenmesi ve kaydın ACC başvurusuna uygun olup olmadığının belirlenmesi dahildir. Grup ICF kurallarına göre en fazla 10 kişiden oluşabilir. Program ücreti 8400.-TL’dir.

Online toplantı ya da bire bir seanslar olarak planlanacak olan bireysel mentor koçluk programı en az MCC düzeyinde ünvana sahip bir mentor koç ile 10 saatlik çalışma yapılmasıdır. Program ücreti 45.000.-TL’dir.

Online toplantı ya da bire bir seanslar olarak planlanacak olan bireysel mentor koçluk programı en az PCC düzeyinde ünvana sahip bir mentor koç ile 10 saatlik çalışma yapılmasıdır. Program ücreti 25.000.-TL’dir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!