NLP Practitioner Eğitimleri

NLP Practitioner Eğitimleri

Yaşamdan arzu ettiklerini alabilenler, her şeyden önce kendilerini bilenlerdir. “Kendini bilmek”, ne istediğini ve ne istemediğini bilmekten çok daha derin bir meseledir.

Basit bir ürün aldığımızda bile yanında bir kullanma kılavuzu buluruz ve el yordamı yerine bu kılavuzu adım adım okuyarak ürünü tam performansıyla kullanabiliriz. Her bir ürünün de kılavuzu eşsizdir çünkü genel bilgi vermek yerine, söz konusu ürünün kendine has özelliklerini ve donanımını anlatır.

Beynimiz de, doğarken bize verilmiş eşsiz bir armağandır. Bir ürün ile ortak özelliği ise, bugüne kadar hiç farkına varmamış bile olsak, beynin de bir kullanma kılavuzu olduğu gerçeğidir.

Bu kılavuzun varlığı, yıllar önce tesadüf denilecek biçimde fark edilmiş; her potansiyel gibi üzerinde çalışılarak bugün geldiği noktada çok daha hassas ve ince detayları da içine alır biçime gelmiştir. Bu kılavuz, hala da, okuyan kişinin sınırsız olma kabiliyeti kadar sınırsızlık barındırmaktadır. İsterseniz hemen başvuru yapabilirsiniz!

İlginçtir, bu dünyadaki varlığımız süresince çok azımız kendi eşsiz kullanma kılavuzumuz olduğunu fark eder ve bu kılavuzun hem gizemli hem eğlenceli sayfalarına kendimizi bırakırız.

Bir çoğumuzun ise, ne yazık ki, kendimiz ile ilgili böyle bir kılavuz olabileceğinden, kendimizi tam performans kullanabileceğimizden haberi olmaz ve yaşamlarımızı mümkün olabileceğinden çok daha eksik ve yetersiz tatmin ile yaşar, gideriz.

Belki siz de, bu yazıdan önce böyle bir kılavuzun varlığından haberi olmayan biriydiniz. İyi haber, artık biliyorsunuz, “Beynin Kullanma Kılavuzu” var. Daha da güzeli, sizin beyninizin, size özel, eşsiz bir çalışma sistemi, yani bu kılavuzun size has olanı var ve sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor.

Eşi benzeri olmayan kılavuzunuza ulaşmak için ilk adım, meraklı olmanız. Merak, kendini “Neden?” ve “Nasıl?” soruları ile belli eder. “Neden eşime öfkeleniyorum?”, “Neden kendimi ifade ederken sesim titriyor?”, “Neden mutlu olmakta zorlanıyorum?” ardından gelen “Nasıl daha huzurlu olabilirim?”, “Kendimi nasıl daha iyi ifade edebilirim?”, “Nasıl bir yol izlersem tatmin edici sonuçlar alabilirim?” gibi.

Bu merak, size kılavuzunuzun ilk sayfasını açtıracak.

İnanması güç bir dünyaya, bugüne kadar hiç tanışmamış olduğunuz bir size, “kendiniz”e adım atacaksınız. İsterseniz hemen başvuru yapabilirsiniz!

İşte ondan sonrası, müthiş ve sonu olmayan bir macera.

Elbette sizi uyarmalıyım, bu macera, size aynı zamanda bir de sorumluluk getirecek. Eskisi gibi, “O bana bunu söyledi, canımı çok sıktı”, “Memleketin bu hali kafamı karıştırıyor, uykusuz kalıyorum”, “Bence ben bu konuda yetenekli değilim, yapamam”, “Çok isterdim ama para nerdeee?” ve benzeri söylemlerinizin tamamı çöpe gidecek.

Belki bugüne kadar bunlar ile yaşıyordunuz, belki de içten içe bir kısmıyla besleniyordunuz, kim bilir!

Şimdi, eğer sorumluluk almaya hazırsanız, başka bir dünya da size hazır. Hem de doğduğunuzdan beri bu anı bekliyor ve sizin için biriktirdiği bir dolu şey var.

Kendinizi kullanma kılavuzunuzun sayfalarını aralamak ve orada kendinizin tam doyumlu haliyle tanışmak ister misiniz? Böyle bir arzunuz, cesaretiniz, hevesiniz var mı?

Biz aşağıdaki tarihlerde gerçekleştireceğimiz NLP eğitimimizde bulmaca çözer gibi kendimizi çözüyor olacağız. Şifrelerinizi kırmak ve o şifreler ile bugüne kadar giremediğiniz kapılardan girmek isterseniz, sizi de bekleriz.

– NLP ile, kendimizi, alışkanlıklarımızı ve inançlarımızı deşifre etmeyi,

– NLP ile, yaşamlarımıza ve hedeflerimize uymayan alışkanlıklarımızı bırakmayı, NLP ile, yaşamlarımıza ve hedeflerimize uyan kalıcı alışkanlıklar oluşturmayı,

– NLP ile, kendimizi okumayı ve anlamayı,

– NLP ile, hedeflerimize ulaşmak için sahip olduğumuz kaynakları keşfetmeyi,

– NLP ile, kaynaklarımızı kullanmanın en verimli yollarını bulmayı,

– NLP ile, bizi ileri götürecek inançlar edinmeyi,

– NLP ile, bugüne kadar kendimize ve dünyaya dair bilmediğimiz bir çok şeyi keşfediyoruz.

– Ve NLP’den sonra yaşamımız, bir daha hiç eskisi gibi olmuyor, olamıyor.

NLP, ülkemizde 2000’li yıllarda son derece popüler oldu. İçeriği, öğrenen kişinin kendine ve dünyaya bakış açısını bir ömür değiştirebilecek güçte olmasına rağmen, ne yazık ki, popülaritesi nedeniyle dönemsel kazanımlar uğruna kısa sürede tüketildi. Bugün, bu nedenle eski popülaritesi devam etmiyor olmasına rağmen, konu ile yolları kesişmiş kişilerce değeri bilinmekte ve eğitimler ile öğrenilmekte; uygulamalar ile yaşamları değiştirmektedir.

NLP, bilinçaltına hitap eder ancak sınıftaki eğitimde bilincimiz ile dinler ve anlamaya, öğrenmeye çalışırız. Başka bir ifadeyle, bilinçli zihin için bilinçaltına hitap eden NLP, son derece soyut kalır. Son derece güzel Fransızca konuştuğunuzu düşünün. Sınıfa Fransızca sanat eğitim almaya geliyorsunuz ancak 8 gün boyunca bir bakıyorsunuz, eğitim Japonca veriliyor ve tek kelime anlayamadığınız gibi neden anlayamadığınızı da çözemiyorsunuz!

Bugün hala piyasada onlarca NLP eğitimi veren kurum var. Sola Unitas Akademi’deki eğitimin piyasadaki tüm NLP eğitimlerinden farkı ve son derece başarılı olma nedeni, çok soyut olan kavramların ve içeriğin ayakları yere sağlam basan ve somutlaştırılmış olarak bilinçli zihne sunulmasıdır. Bu, eğitmeninizin son derece yetkin ve nitelikli olduğu anlamına gelir çünkü Einstein’in da dediği gibi, “Basit ifade edemiyorsanız, anlamamışsınız demektir”.

Bir NLP eğitiminde, eğitmeninizin NLP ile ilişkisi; kişisel ve profesyonel nitelikleri ve yetkinliği sınırlı ise, eğitimin sonunda elinizde kocaman bir sıfır ile ayrılabilirsiniz. Bunlarla karşılaşmamak için, değerlendirmelerinizi objektif olarak yapın ve sonuçta kararınızı içinize sinen yerden yana kullanın.

Unutmayın, bilinçaltınız, siz daha bilinçli olarak seçmeden önce sizin için en doğru olan yeri seçecektir. Ona güvenin.

NLP eğitimlerimiz 2 farklı program olarak toplam 8 gün sürüyor. İlk adım, NLP Practitioner (NLP Uygulayıcı) Programı. Bu programı tamamladıktan sonra, NLP Master Practitioner (NLP Usta Uygulayıcı) Programı’na katılabilirsiniz. Katılım sonunda uygulanacak test ile tarafınıza NLP Practitioner ve Master Practitioner belgesi verilecektir.

 

ProgramBölüm 1Saat Aralığı
NLP Online Eğitim 1. Bölüm08 Haz – 09 Haz 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Online Eğitim 2. Modül22 Haz – 23 Haz 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Master Online Eğitim 3. Modül13 Tem – 14 Tem 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Master Online Eğitim 4. Modül20 Tem – 21 Tem 24Saat 11.00 – 15.00

 

ProgramBölüm 1Saat Aralığı
NLP Online Eğitim 1. Bölüm29 Haz – 30 Haz 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Online Eğitim 2. Modül06 Tem – 07 Tem 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Master Online Eğitim 3. Modül27 Tem – 28 Tem 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Master Online Eğitim 4. Modül03 Ağu – 04 Ağu 24Saat 11.00 – 15.00

 

ProgramBölüm 1Saat Aralığı
NLP Online Eğitim 1. Bölüm28 Eyl – 29 Eyl 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Online Eğitim 2. Modül05 Eki – 06 Eki 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Master Online Eğitim 3. Modül26 Eki – 27 Eki 24Saat 11.00 – 15.00
NLP Master Online Eğitim 4. Modül02 Kas – 03 Kas 24Saat 11.00 – 15.00

EĞİTİM FİYATLARI NLP eğitimin fiyatı 14.663 TL’dir. 15 gün erken kayıt durumunda % 10, 30 gün erken kayıt durumunda % 20 indirim yapılmaktadır. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 

92 Yorum

 1. Sevgili Aslı,
  Temel Koçluk eğitimim sırasında yolumun kesişmesinden dolayı sonsuz mutlu olduğum, ardından Süpervizörüm olduğunu öğrenmem ile birlikte, havalara uçtuğum, hep kendime döndüğüm ve gelişimime kendi hızında inanılmaz yön kazandıran ve maalesefki su gibi geçen 3’lü Koçluk görüşmelerim ve eş zamanlı senden aldığımım NLP eğitimim tam anlamıyla benim için ufuk açıcı oldu. Söylemek istediğim çok şey var, senin hep dediğin gibi “cebinize bir kelime bir cümle ile ne aldınız” soruna benim bir kelime bir cümle ile cevap vermem şu seviyede zor görünüyor. Kazanımlarım, edinimlerim, aldıklarım seninle geçirilen her bir ders ve görüşme boyunca hep farklı farklı oldu. Özünde hep kendime döndüm, zorlamadan, doğalından kendime karşı dürüstlüğü aldım mesela cebime. Hayatımda ilk defa birini rol model aldığımı görüp bunu yüksek sesle söyleyebiliyorum ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Umarım hayatımda hep olursun…
  Sonsuz teşekkürlerimle..
  Sevgiler

 2. Sola Unitas eğitimlerinde her daim yeni kapılar açılır…
  Aslı’nın eşsiz anlatımı, gülen yüzü ve derin bilgeliği de eklenince; sadece NLP eğitimi değil, keyifle – samimiyetle – güvenle – zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım bir süreç , yeni keşiflerle & bağlantılarla dolu bir vizyon oldu önümde…
  iyi ki varsınız…
  Sevgiyle kucaklıyorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!