Aslı Aydemir Aytaç

Aslı Aydemir Aytaç, MCC

Coach & Trainer

Aslı Aydemir Aytaç, Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nden Executive MBA lisansüstü derecesini almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne misafir öğrenci statüsüyle bir yıl devam etmiştir.

Aslı, profesyonel yaşamına Doğan Yayın Holding’te başlamış; burada ve ardından çalıştığı Dream Design Factory’de ulusal ve uluslararası markaların iletişimlerini tasarlayan ekiplerde farklı görevler almıştır. Türkiye’nin ilk kamu-STK-özel sektör projesi olan İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi’nin her aşamasında İstanbul üzerinden Türkiye’nin kültürel ve sanatsal alanda tanıtılması görevinde bulunmuştur. İstanbul Tarihi Yarımada’nın bulunduğu ilçenin Belediye Başkanı’nın Danışmanlığı’nı yapmıştır. 2012 yılının sonundan bu yana Sola Unitas Akademi Üyesi’dir.

Aslı, İngiltere, İtalya, İspanya ve Avusturya’da yaşamış; farklı kıtalarda çok sayıda ülkeye seyahat etmiştir. Bu tecrübelerin tamamında Aslı, kalbini çarptıranın insanın eşsizliği ve iç dünyasında sahip olduğu kusursuz bütünlük olduğunu fark ettiğinde, tüm kaynaklarını bu alana yönlendirmiştir.

Aslı, 2013 yılından bu yana dünyanın dört bir tarafından bireyler ve çiftler ile Türkçe, İngilizce ve İtalyanca dillerinde Gestalt temelli koçluk seansları gerçekleştirmektedir. Kişilerin iç dünyaları ve başkaları ile kesiştiği dünyaları üzerine çalışan Aslı, koçluk alanında ICF (International Coaching Federation) tarafından verilen MCC (Master Certified Coach) unvanına sahip dünyadaki 400 kişiden biridir. 2022 yılı itibari ile 4000+ saat koçluk deneyimi bulunmaktadır.

Biri Londra diğeri Singapur merkezli olmak üzere iki farklı eğitim ile beraber Sola Unitas Akademi koçluk eğitimlerini tamamlayarak bu alana adım atan Aslı, yıllar içinde Paul Ekman Grup’tan Mikro ifadeler eğitimleri, Gottman Çift Terapisi eğitimleri, NLP ve Hipnoz eğitimleri, Terapötik Kartlar eğitimleri ile Mark Wolynn’den Kalıtsal Aile Travmaları eğitimleri almıştır.

Aslı’nın “Aslında Aşk – Mutlu İlişkiler için Başucu Kitabı” adlı bir kitabı ve Youtube’da “Mutlu Bir İlişki için Birkaç Dakika” adlı bir kanalı bulunmaktadır.

Aslı, Hakan’ın eşi, Hayal’in annesidir.