Yeşim Erberksoy

Yeşim Erberksoy

Izotomi Project
Coach & Trainer

Yeşim Erberksoy, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji alanında tamamlamıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra sekiz yıl mezun olduğu Özel Moda Koleji’nde İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Daha sonra beş yıl MEF okullarında İngilizce öğretmenliği ve bölüm başkanlığı görevlerini sürdürmüştür. 2004-2019 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve CPD (Continuous Professional Development) koordinatörü olarak çalışmıştır.

Sola Unitas Academy ‘de Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Kalıtsal Aile Travmaları ve Paul Ekman ESaC ve ETaC eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır.

Akademi bünyesinde Koçluk Atölyesi’nin liderliğini yapmaktadır.

İzotomi Sertifikalı Analist eğitimini de tamamlayan Yeşim Erberksoy aynı zamanda Sola Unitas Akademi İzotomi Projesi’nin koordinasyonundan sorumlu proje lideridir.

ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından PCC ünvanına sahip profesyonel koç  ve Sola Unitas Akademi Eğiticinin Eğitimi Programından mezun eğitmendir.

Öğretmenlik ve  psikoloji eğitiminden gelen bilgi ve tecrübelerinden demlene demlene tam zamanı diye düşünerek başta öğrenci koçluğu olmak üzere, bireysel ve kurumsal koçluk hizmetleri ve eğitimlerinde faydalanmaktadır. Duygu ve birikimlerini e-koc.org da köşe yazarı olarak ve İzotomi web sayfasında paylaşmaktadır.

Otizmli bir kız çocuk annesi ve aynı zamanda koç olarak Sola Unitas Akademi’nin desteği ile OGAD (Otizm Güçlü Aile Derneği)kurum ve projelerde ailelere koçluk yaparak destek vermektedir.