Azerbaycan ACTP Koçluk Eğitimi Program Yapısı

Azerbaycan ACTP Koçluk Eğitimi Program Yapısı

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. Sola Unitas CA, Azerbaycan’da ve dünyanın bir çok ülkesinde ICF’in akredite etmiş olduğu ACC ve PCC ünvanlarını kazanabilmeniz sürecinde sonuna kadar size eşlik etmeye tam yetkili olan bir kurumdur. Sola Unitas CA “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programı, koçluk eğitiminde Fritz ve Laura Perls’in Gestalt yöntemlerinden etkilenmektedir. Programın tamamı 150 saat sürmekte olup; içeriği  sınıf oturumları, deneyimsel öğreti yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.
Koçluk eğitim programımıza katılmak isteyenlerin tamamı telefon ya da yüz yüze görüşme yolu ile mülakata alınırlar. 15-30 dakika arası süren mülakat sonrasında kişinin değerleri ve yetkinlikleri analiz edilerek koçluk programına uyumu belirlenir ve kişi programa uygun bulunduğu takdirde eğitime kabul edilir. Yapılan mülakat kişinin koç olmaya uygunluğu, sınıf profiline uyumu, eğitimlerden sağlayacağı faydaya odaklanır.

Program, 150 saatten oluşmaktadır.

 

(a) ICF Portfolyo yöntemi ile ICF ünvanı almak isteyen profesyonel koç adayları ilk dört modülü tamamlamaları halinde ICF ünvan başvurusunu yapabilirler.

 

(b) ICF ünvanı alma yolunda, tam donanımlı olmak ve bu süreçte profesyonel olarak Sola Unitas CA ile ilerlemek isteyen profesyonel koç adayları için eğitim programının tamamı 4 zorunlu, 2 seçmeli modülden oluşmaktadır.

 

Zorunlu ve seçmeli modüller aşağıda verilmiştir. Modül içerikleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Zorunlu Eğitim Modülleri

– Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1)

– Koçun Varlığı (Modül 2)

– Olasılıklar Dünyası (Modül 3)

– Birlikte Yaratma (Modül 4)

 

Seçmeli Eğitim Modülleri

– Yönetici Koçluğu Eğitimi (Modül 5)

– Takım Koçluğu Eğitimi (Modül 6)

– İlişki Koçluğu Eğitimi (Modül 7)

– Öğrenci Koçluğu Eğitimi (Modül 8)

Şehir1.Modül2. Modül3.Modül4.Modül
Bakü /Azerbaycan02 May – 03 May 2016 May – 17 May 2030 May – 31 May 2013 Haz – 14 Haz 20

Fakülte üyelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

– Motto Research Araştırma şirketinin verilerine göre Sola Unitas Academy en büyük üç koçluk eğitimi arasında en yüksek memnuniyet yaratan okul olarak açıklanmıştır. Detaylar için tıklayınız. 

– Eğitim temelimiz, koçluk yapmak değil, koç olmak üzerine kuruludur.

– Sadece Azerbaycan’da değil bir çok uluslararası ülkede tecrübeye sahibiz.  

– Kendi vizyonumuza doğru en başarılı okul olmak ve başarımızı sürdürebilmek  için öğrencilerimizin ünvan süreçlerini sonuna kadar destekliyoruz.

– Mezunlarımızın yaşam koçluğu yapabilmeleri için koçluk projeleri hazırlayıp koçluğa başlamalarını sağlıyoruz.

– Sola Unitas Eğitim Programı dünyada otorite olarak kabul edilen ICF (Uluslar arası Koçluk Federasyonu akreditasyonunu taşımaktadır. Onaylı ve akredite eğitimler farklı nitelik arz etmektedirler.

– Sola Unitas ACTP’den mezun olabilmek için Türkçe sözlü sınav yapmaya yetkili bir okuldur.

– Eğitim, koçluğun öncü ismi Thomas Leonard’ın oluşturduğu standartlarda verilmektedir. Ayrıca yaşam koçluğu eğitimi içeriğinde, yüzyılın en iyi psikoterapistlerinden B.F. Skinner, Milton Erickson ve Spinoza gibi önemli bilim adamlarından ve Gestalt yönteminden koçluğa uyarlanmış etkili yöntemler bulunmaktadır.

Eğitimler ayrı modüller olarak satın alınabilir. Her bir modülün ücreti 400 USD’dir. 4 modülden oluşan temel eğitim paketinin tamamı 1.250.-USD olup, ACTP program bedeli 2.500 USD’dir. Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 20, 30 gün için % 10’dur. 

Eğitime başvurmak için formu doldurabilir ya da daha fazla bilgi almak için meltemakgun@solaunitas.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da 0 534 224 96 60 nolu telefon numarasından arayabilirsiniz. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!