Duygusal Zeka Eğitimi (EQ)

Inspiring Leadership through Emotional Intelligence (Duygusal Zeka ile İlham Veren Liderlik)

Yüksek IQ’ya sahip insanlar neden ortalama IQ’ya sahip olan arkadaşlarına göre daha başarısız olabiliyorlar.  Ya da neden en analitik olanımız, ilişkilerde en yüksek başarıyı gösteremiyor. Yapılan son araştırmalar, duygusal zekanın ilişkilerde ve hayattan alınan tatmin seviyesinde, liderlikte çok daha önemli olduğunu ortaya koyuyor. En iyi haber şu; IQ çocuk yaşlardan sonra geliştirilemezken EQ yani duygusal zeka geliştirilebiliyor, üstelik hayat boyu…

“Duygusal okur-yazarlık” temel olarak hem kendi hislerimizi hem de iletişim halinde bulunduğumuz diğer insanların hislerini tanıyabilme, anlayabilme ve yönetebilme yetkinliklerine sahip olmaktır.

Emotional Intelligence (Duygusal Zeka Eğitimi), değişim yöneticileri, iş liderleri, eğitmenler, koçlar, öğretmenler ve diğer sosyal alan çalışanları için tasarlanmıştır.

Günümüzde artık bir şirketin en tepesindeki yönetici, sadece bir yönetici değil, bir iş lideri olarak algılanmaktadır. Liderin kalitesi, duygusal zekası ve değerleri şirkette çalışan herkesi etkiler ve o işletmenin değer sistemini yapılandırır. Gelecek yüzyılın şirketleri duygusal zekası yüksek liderler tarafından yönetilen, duygusal zekası yüksek çalışanlara sahip, duygusal zekası yüksek şirketler olacaklardır.

Duygusal zekası önde olan bir eğitimci ya da koç, öğrencisi ya da müşterisi ile arasındaki güven ilişkisini çok daha güçlü bir şekilde kurar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!