Kariyer Atölyesi

Career Workshop

“Monoton bir işim var.”
“İşe giderken ayaklarım geri geri gidiyor.”
“Kendimi bu işte hiç geliştiremiyorum.”
“Burada kendime bir gelecek görmüyorum.”
“Öğrendiklerimi kullanamıyorum, yeteneklerim köreliyor.”

Bu ifadelerden kaçı içinde bulunduğunuz durumu anlatıyor?
Şöyle olsun ister miydiniz?

“İşimden çok memnunum.”
“Kendimi gerçekleştirebiliyorum.”
“Kariyerimde emin adımlarla ilerliyorum.”
“Ürettiğim şey bütünün bir parçası ve bunu görebiliyorum, ruhumu katabiliyorum.”

Kariyer alanı hızla değişiyor. Artık esnek çalışma saatleri, yarı zamanlı çalışmalar ve proje bazlı işlere yabancı değiliz. Yapılan araştırmalara göre yakında işgücünün yarısını serbest çalışanlar, danışmanlar, sözleşmeli çalışanlar ve girişimciler oluşturacak.

Bir önceki nesil ile kıyaslandığında, artık daha sık iş değiştiriyoruz. Çalışanlar kariyer yaşamlarında birden fazla kez büyük değişimler yapabiliyorlar. Teknoloji sayesinde bilgiye daha hızlı erişebilmek, kariyeri daha rahat değiştirebilmenin yolunu açıyor.

Kariyer ile mutluluk arasındaki gerçek bir ilişki var. Çalışanların çoğu yaptığı işin onu ne kadar tatmin ettiğini sorguluyor. İşte bu ortam her birimizi daha etkin kariyer yönetimine yönlendiriyor.

Bu değişimlere ayak uydurmak isteyenler için hazırlanan Kariyer Atölyesi’nde katılımcılar kendi kendine ya da yüksek sesle sorular sorarlar. Diğer kişilerin sorularını duyarlar ve ne kadar benzer olduğunu fark ederler. Soruların bazıları yazılır bazıları yüksek sesle paylaşılır. Günün sonunda bir strateji, bir aksiyon planı hazırlanır. Başlamak için gerekli motivasyon artık bulunmuştur. Değerler, hedefler, yaşam amacı sorgulanır.  Sabah gelen kişi değişir, farkında olmasa da dönüşüm başlar.

Bu atölye, kariyerine yön vermek isteyenler için son derece faydalı. İşinde mutlu olmayan, kariyerinde değişiklik yapmak isteyen çalışanların yanı sıra, üniversite son sınıfta olan ya da yeni mezun katılımcılar oldukça yarar sağlarlar. Amaç kariyer alanını yeniden belirlemek. Emekli olmuş ancak asıl şimdi fayda yaratacağını bilen, hem keyif alacağı hem de gelir elde edebileceği bir işe sahip olmak isteyen kişiler de çalışmada yer alabilirler. Katılımcılar atölyeden, kendilerine rehberlik edecek, kariyerlerine farklı açılardan bakacakları ve günden güne geliştirebilecekleri kariyer envanterleri ile ayrılırlar. Bu envanter kariyer tercihlerinde yol gösterici nitelik taşımaktadır.

Size uygun alanı bulmak ve kariyerinizi baştan yaratmak için bir araya geliyoruz.
Çünkü biliyoruz ki;
Hepimizin özünde olan ve bizi heyecanlandıran bir alan var. Ona hizmet etmek yaşamımızı anlamlı hale getirir. Buradan gelen motivasyonla akışta kalabilir ve mutlu mesleğimize kavuşabiliriz.
Tecrübeli ya da genç, herkesin bu dünyada mutlulukla işe gittiği bir dünyayı hayal ediyoruz. Hadi gelin siz de bu atölyede hayalimize eşlik edin!

19 Nisan 2020, İstanbul, Koala Kitabevi Etkinlik Salonu (Nişantaşı)

Eğitimi hemen satın almak için aşağıdaki düğmeyi kullanabilirsiniz.

Ayça Kabaş

Eğitim bedeli 1500 TL olup fiyatlara KDV dahil değildir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

3 Yorum

  1. Kariyer atölyesi benim için farklı bir deneyim oldu. Kendimde bakmaktan çekindiğim (ve bunun da çok farkında olmadığım) alanlara bakmamı sağladı. Kendimi daha iyi analiz etmeme, gelişmiş taraflarımla gelişmeye ihtiyaç duyan taraflarıma dair farklı ipuçları bulmama katkı sağladı. Bunda sevgili eğitimcilerin etkisi kadar grup sinerjisinin de etkisi şüphesiz büyüktü. Başkalarının hikayelerinden de bir şeyler öğrendim. Deneyim ve duygulardaki benzerliklerle yalnız veya tuhaf olmadığımın, farklılıklarlaysa her birimizin ne kadar “eşsiz” olduğunun tekrar farkına vardım. Katılımcılar arasında farklı eğitimler almış koçların da olması grup içi duygusal/zihinsel alışverişi bir üst seviyeye taşıdı, etkileşimi çok zenginleştirdi. Görüldüğümü, duyulduğumu hissettim. Ve katkı sunma motivasyonunu hissettim. Dahası; eski cevaplarıma yeni sorular sormama, eski sorularıma yeni cevaplar bulmama yardımı oldu. Şimdi atölyeden ayrılırken ceplerime doldurduklarımı masaya döküyorum, eşleştiriyor, birleştiriyor, ayıklıyorum. Daha işim var, ama doğru yerden doğru şekilde başlamak çok destekleyiciydi.

    Gruba ve sevgili eğitimcilere gönülden teşekkür ediyorum.

  2. Kariyer Atölyesi’ne katıldım ve benim için çok özel bir deneyim oldu. Hem eğlendim, hem derin derin düşündüm, hem hakkımda yeni şeylerin farkına vardım. Atölye’ye katılanlarla beraber bizi mutlu eden ve özümüze yakışan kariyer yollara adım atmaya karar verdik. Sevgili Zühal Yiğit Hocama ve Şenay Cengiz Aslan Hocama sonsuz teşekkürler katkılarınız, güzel enerjiniz ve samimiyetiniz için. Sevgilerimle, Constance.

  3. Zuhal ve Senay Hocalarima cok tesekkurler. Kendimi tanima anlaminda cok faydali bir atolye calismasi oldu ❤️ Turevlerini bekliyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!