Mindfulness Eğitimi

Mindfulness Eğitimi

Su akıyor ve yolunu buluyor. Şimdi kendimi içimde arayıp, öz şefkate giden yolda bilinçli farkındalıkla değişime hazırım diyorsanız, temelini Budist felsefeden alan ve günümüzde Massachusetts, Stanford, Toronto, Oxford ve daha birçok üniversitede bilimsel temellerle yıllar içerisinde çok boyutlu bir yapıya ulaşan mindfulness (bilinçli farkındalık) ile bu eğitimde tanışabilirsiniz.

MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) Programının kurucusu Jon Kabat Zinn, “mindfulness” ı, kendi bedenimize, kalbimize ve hayatımıza daha yeni ve daha sistematik, daha şefkatli bir şekilde bakmamıza yardımcı olacak bir davet olarak tanımlıyor. Bu eğitimde Zinn’in tanımından yola çıkarak zorlamadan, hafif ve nazik dokunuşlarla kendinizi kabul ederek ve hem kendinize hem insanlara şefkat besleyerek günlük hayatlarınıza bilinçli farkındalığı entegre etmenin yollarını öğreneceksiniz. Aslında sizde var olan bir özelliğinizi yeniden hatırlayacaksınız. Bu özellik; şimdi ve burada kalıp, beş duyu ile kendi iç dünyamızı ve dış dünyayı yargısızca yorumlayabilmek.

– Şefkatli bilinçli farkındalık tutumları

– Formal ve informal mindfulness egzersizleri

– Duygusal Dayanıklılık

– Şimdi ve burada ana odaklanma ile birlikte üretkenliğin artması

– Zor zamanlar, zorlayıcı durum ve kişilerle yargısız bir mesafe oluşturmak

– Duyguların farkındalığı

– Sevgi dolu nezaket uygulamaları

– Otomatik pilot halinden farkındalıkla çıkıp yavaşlamak

– Ebeveynlikte mindfulness

– İş yerinde mindfulness

– Kitapçık

– Meditasyon ses kayıtları

– Uygulama ödevleri

Profesyonel koçlar ve koçluk eğitimi sürecinde olanlar, farkındalık ve şefkat ile ebeveynlik yapmak isteyen anne babalar, iş yaşamlarında takım üyesi ya da ileri olarak kişisel arası etkileşim alanlarında kendini geliştirmek isteyen, üretkenlik ve performans seviyesini arttırmak isteyen tüm çalışanlar ve zihnin dışına çıkıp yaşamı fark etmek isteyen yetişkinler

Sınıf içi eğitim 8’er saatlik 4 gün

Online eğitim 4’er saatlik 8 gün

1. Modül 27 Mayıs – 28 Mayıs 2023 ve 03 Haziran – 04 Haziran 2023

 

2. Modül 24 Haziran – 25 Haziran 2023 ve 01 Temmuz – 02 Temmuz 2023

Sınıf içi 20 kişi

Online 15 kişi

14 Yorum

 1. Uzun zamandır herkes gibi ben de Mindfulness eğitimlerini bir şekilde bir yerlerde görüyordum. Ya sıra gelmemişti,ya hazır değildim,ya da çok duyduğumdan içi boş gibi gelmeye başlamıştı. Ya da hepsi idi…
  Şükür ki Sola’da Yeşim bu eğitimi açtı ve ilk kez gerçekten içeriği ile ilgiki meraklandım.
  Sola’da aldığım eğitimlerden bir şahanesi daha. Yeşim’den Mindfulness dinlemek,hayatı gösteri kıvamında izleme hevesi yaratıyor.
  Bunu becerebilmek mümkün mü gerçekten diye sorarken buluyorum kendimi,ah diyorum şu anı yaşayıp Yeşim’i dinlesene 🙂
  Ve diyorum bak farkettin,düşündüğünü düşündüğünü farkettin. Hadi diyorum devam,ilerisi daha güzel.

  Mindfull meditasyonlar cebime en büyük hediye şimdilik.
  Eğitimin bitmesini bekleyemeden yazdım.

  Kendine daha da,biraz daha yaklaşmak ve orada durabilmek istersen bu mümkün oluyor ve geçiyor görüyorsun,ge-çi-yor.

  Teşekkürler Yeşim ♥️

 2. Koçluk yolculuğumda temel eğitimin ardına mindfulness ile devam ettim. Amacım temiz bir zihinle yoluma devam etmekti. Ve şimdi eğitimin bittiği gün “iyiki” diyebiliyorum gönül rahatlığı ile.
  Sevgili Yeşim’in önderliğinde çok güzel bir yolculuktu. Şimdi daha farkında,anda kalabilen,yaşamanın her dakikasının kıymetini bilen bir Burçin var.Teşekkürler….

 3. Zıvanadan çıkmış bu dünyada; durup dinlendirecek, yer yer sakinleştirecek, özüne selamlar ve sevgiler gönderecek çok zengin bir eğitim aldık 32 saat boyunca. Bilinçli farkındalık ve şefkatin harmanlandığı, Yeşim’in hem edebi hem de eğitimci kimliği ile su gibi akan bir eğitimdi.
  Nereye koyarsak koyalım işe yaracak bir eğitim. Şüphesiz önemli bir çabadan ve birikimden süzülen bilgilerin olduğu bir eğitim.
  Koçluk yolculuğunda da zemini sağlamlaştıran ve daha da derin sebep sonuçlara götürmesi olası bir eğitim.
  Hayatı da, insanı da, koçluk için çıkılan yolculuğu da desteklemeye hazır bir eğitim.

  Sevgili Yeşim, samimiyetin ve enerjin için çok teşekkür ederim. Çok keyifliydi.
  Naçizane şefkatle tavsiye ederim. 🙂

 4. Koçluk yolculuğum sırasında nasıl daha fazla ”şimdi ve burada” olabilirim. Sorusunun arayışı içindeyken kendimi bu eğitimin içinde buldum 🙂 Sadece koçluk yolculuğuna katkısı olmakla kalmayıp, beni dünya telaşesinden kısa bir an da olsa nasıl sıyrılmam gerektiğini çok güzel bir yerden anlattı. Şimdi daha sakin huzurlu ve farkında olarak ilerliyorum. Bedenimle bir bütün ruhumla harika bir uyum içinde anın tadına vararak ilerlediğim nice güzel günlerimin olmasına niyet ediyorum. Mindfulness eğitimini bizlere tatlı ve şefkatli diliyle anlatan Yeşim, sen hayatıma dokunan en güzel ellerden birisin sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsın ve iyi ki bu eğitimi almışım 🙂 Sevgilerimle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!