Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Her birimizin içinde olan yaratıcı, yenilikçi, kaşif, sanatçı kimlik sabırlı bir şekilde ortaya çıkarılmayı bekler. Dünya, çocuklarımızın kendi hediyelerini yaratmalarını ve onlara şekil vermelerini bekliyor. Fakat günümüzün gerçekliği, yaşam sistemleri, okullar, devlet, dershaneler ya da diğer toplu eğitim sistemleri çocukların içerisinde ki gerçek yeteneklerin ortaya çıkarılmasını yeterince destekleyemiyor. Öğrencileri hayatlarında başarılı ve mutlu olmaları için yetebilecek uygun yetkinliklerle donatamıyor.

Yaşadığımız dünyada ki kurumlar ve toplumlar çocukların bağımsız ve üretken olmalarına yardım etmekten çok onların sisteme uymalarına, aşırı tedbirli olmalarına, yeteneklerini bastırmalarına, doğuştan getirdiklerini yok etmelerine, riskten kaçan bireyler olmalarına, aşırı korkmalarına ve ortalama insanlar olmalarına sebep oluyor. Öğrenci koçluğu, öğrencilere yardım etmeyi, onların güçlü yanlarını ortaya çıkarmayı ve hedeflerine motive bir şekilde ilerlemelerini sağlayacak en doğru ve üretken yapı gibi görünüyor. ICF’in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tanımladığı haliyle koçluğun içerisinde olanların geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu tüm profesyonel koçlar olarak çok iyi biliyoruz. Bu tanımda sadece koçluk alan yerine öğrencileri yerleştirmemiz yeterli olacaktır.

Koçluk, öğrencilerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla, düşüncelere meydan okuyan ve farklı perspektiflerin ortaya çıkmasını sağlayan yaratıcı bir ortaklık sürecidir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı “Coaching Teens and Students into a Thriving Present and Future” eğitimi size, diğer koçluk türlerinden farklı olarak, gençler ve öğrenciler ile ilgili koçluk yapabilme becerilerinin yanı sıra, öğrencilerin hedeflerine doğru mutlu ve başarılı bir şekilde ilerlemelerine destek olmanızı sağlayacaktır. Eğitim programımız bir eğitmen ya da ebeveyn olarak çocuğunuza ya da öğrencinize en fazla katkıyı nasıl verebileceğiniz ile ilgilidir.

Minimum 60 saatlik koçluk temel eğitimi ardından alınabilen, “uzmanlaşmaya” yönelik eğitimlerimizdendir.

“Öğrenci Koçluğu Eğitimi” toplam iki günden oluşmakta olup, bu eğitime katılabilmek için aşağıdaki kriterlerin karşılanması gereklidir.

– En az 60 saatlik koçluk eğitimi almış olduğunu belgelemek

Öğrenci Koçluğu Eğitim tarihine aşağıdaki sayfadan İleri Düzey Koçluk Eğitimleri adlı tablodan ulaşabilirsiniz.

Sola Unitas ACTP Koçluk Eğitm Programı Detayları

Eğitim bedeli 7500 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 6250 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir. Tüm fiyatlarımız için Maximum, World Card, Card Finans, Bonus, Paraf ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

34 Yorum

  1. Nish eğitimlerden Öğrenci Koçluğu eğitimini dün itibari ile tamamlamış bulunuyoruz. Büyülü yolculuğumuz devam ediyor. Bu yolculukta, yolumuzu aydınlatan Sevgili Yeşim Erberksoy’a şükranlarımı sunarım. Adeta karanlıkta kalan alanlarımızı ışığıyla aydınlatan ve fark etmemizi sağlayan bir yol arkadaşı idi. Bir eğitim nasıl olması gerekiyorsa tam olarak öyleydi. Katkılarınız için teşekkür ederim…

  2. Yeşim Erberksoy’dan aldığım Öğrenci Koçluğu eğitimi benim alanımla çok yakın olduğunu için çok iyi bağlantılar kura bildim. Öğrenci koçluğunun kendine has unsurları olduğunu anladım. Yeşimin anlatım tarzını, eğitimin akıcılığını çok sevdim. Hem keyifli, hem öğretici bu eğitimdir. Tüm emeğiniz için teşekkür ederim 🙏🏻

  3. Tamamlamış bulunduğum öğrenci koçluğu eğitimi her ne kadar gençlere yönelik olsa da aslında yetişkinler için de geçerli olabilecek koçluk teknikleri öğreterek önümüzde yepyeni ufuklar açtı ve temel koçluk eğitiminde öğrendiklerimizin derinleşmesini ssğladı. Sevgili Yeşim Erberksoy, hem akademik/teorik donanımı, hem eğitimcilikten ve koçluktan gelen engin tecrübesiyle dersleri adeta bir şölene çevirdi. Kendisine emekleri için sonsuz teşekkür ederim.
    Şebnem Gökçeoğlu Frankenius

  4. Sevgili Solaunitas Akademinin birbirinden değerli eğitmenleri ile temel koçluk ve nish eğitimlerini ekip ruhu içinde tamamladık. Yeşim Hocam, Fügen Hocam, Aslı Hocam, Görkem Hocam emeğiniz ve paylaştığınız deneyimleriniz, bunları aktarma biçiminizdeki ustalığınız ve samimiyetiniz için kendi adıma çok teşekkür ederim.
    Benim için yolculuk yeni başlıyor ve iyi ki kendime hediye etmişim duygusu yoğun içimde:) Sevgilerimle, Melda Candan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!