Trainers Challenge

CERTIFIED SKILLFUL FACILITATOR®

Yıllardır süregelen eğitim sistemlerinin artık yetişkin eğitimlerinde kullanılmasının anlamsız olduğu ya da yetişkinlere klasik ilkokul öğretmeni tavrıyla eğitim verildiği dönemleri çoktan kapattık. Çalışmalar, yetişkin eğitimlerinde bilgi vermekten çok davranışları değiştirebilme kapasitesinde olmalıdır. Katılımcının bilgi eksikliğinden çok, bilgeliğine başvuran liderler gerçek davranış değişikliğini sağlayabilirler. Ortamdaki bilgi akışını bilgeliğe dönüştürebilmenin yolu ise atölye liderinin ilişkileri yönetebilme ve bilgi akışının aktarılabilme becerisinden geçer.

Eğitim sektöründe yıllardır hizmet veren bir firma olarak, iyi bir eğitimci ve konuşmacı olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Asıl mesele konuda uzman olmak değil – (ne kadar önemli olsa da), katılımcılara ulaşabilmek ve öğrenme zeminini hazırlayabilmek için katılımcıların duygularına dokunabilmektir.

Ancak maalesef herkes atölye lideri olmaya uygun değildir. Bu yüzden “Yetenekli Atölye Lideri” programı çalışmalarına sadece bu mesleğe uygun olanlar ve/veya potansiyele sahip olanlar kabul edilecektir. Program kapasitesi 12 kişi olup yaklaşık olarak 4 ay sürecektir. Programa mülakat ile kabul edilecek adaylar 8 gün sınıf ortamında atölye çalışmalarına katılacaklardır.

İster kendi konunuzun uzmanı olun, ister işiniz eğitmenlik olsun, bu çalışma size etkileyici bir performans sunabilmeniz için gerekli araçları sunacaktır. Bu bazen PowerPoint ve Prezi benzeri sunumlarınızdan uzaklaşmanızı ve bildiklerinizi unutmanızı gerektirecektir. İyi bir performans kullandığınız teknik araçlardan çok, içinizde yarattığınız bilgeliğin doğru ve uygun aktarımı ile ilgilidir.

“Yetenekli Atölye Lideri” Programı Sonrasında Kazanılacak Öncelikli Yetkinlikler

– Güvenilir ve paylaşıma açık olunmasını sağlayacak esnek bir ortam yaratabilme,

– Aktarım becerilerinizi geliştirebilmenizi sağlayacak güçlü yanlarınızı fark etme ve gelişime açık yanlarınızdaki fırsatları keşfedebilme,

– Grubun dikkatini ve genel tempoyu yönetebilme,

– Dış çevreden, katılımcılardan ya da içinizdeki duygusal tetikleyicilerden gelen sinyalleri doğru yorumlama ve yönetebilme,

– Katılımcıların duygularını fark edip, iletişimi o ana göre yönetebilme,

– Katılımcıların ve dinleyicilerin dikkatini çekerek, aktarılanların içselleştirilmesini sağlamaya yönelik araçları ve teknikleri kullanabilme,

– Öğrenmeyi teşvik edecek güçlü sorular sorabilme,

– “Zor” ve “kapalı” katılımcılarla iletişim kurabilme,

– Farklı öğrenme stillerini anlayabilme ve bunlara yönelik olarak esnek olarak model geliştirebilme.

Tüm başvurular maksimum 31 Aralık 2023 tarihine kadar yapılmış olmalıdır.

Belirtilen başvuru evraklarının tarafımıza ulaşmasından sonra, başvuru sahibi ile ön görüşme yapılacaktır. Ön görüşmenin sonucunda başvuru talebiniz değerlendirilecektir. Program oldukça zorlayıcı bir program olup ancak disiplinli bir çalışma ile tamamlanabilir. 

 

Başvuru için gereken evraklar ve detaylar

– Programa katılma amacınız ile ilgili olarak kişisel hedefinizi belirten ön yazı.

– Daha önce katıldığınız/sunduğunuz eğitimler ve çalışmaları içeren özgeçmişiniz

– Üniversite diploması

 

Başvuru ücreti: 300 TL’dir. Ön görüşme sonrasında kabul edilmeyen adaylara geri ödeme yapılmayacaktır.

 

Program kapasitesi 12 kişi ile sınırlıdır. (Bir önceki dönemden katılımcılarda programda yer alabilir.)

Program bedeli 20.000 + KDV dir. Ücrete eğitim bedeline eğitim malzemeleri dahildir.  Ödemeler mülakat sonuçlarının açıklanmasından maksimum bir hafta sonrasına kadar yapılmalıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geçin!