INT. COACH FEDERATION AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMİ

ACTP KOÇLUK EĞİTİMİ PROGRAM YAPISI (ACCREDITED COACH TRAINING PROGRAM)

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. Sola Unitas CA, ICF’in akredite etmiş olduğu ACC ve PCC unvanlarını kazanabilmeniz sürecinde sonuna kadar size eşlik etmeye tam yetkili olan bir kurumdur. Sola Unitas CA “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programı, koçluk eğitiminde Fritz ve Laura Perls’in Gestalt yöntemlerinden etkilenmektedir. Programın tamamı 150 saat sürmekte olup; içeriği  sınıf oturumları, deneyimsel öğreti yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.
Koçluk eğitim programımıza katılmak isteyenlerin tamamı telefon ya da yüz yüze görüşme yolu ile mülakata alınırlar. 15-30 dakika arası süren mülakat sonrasında kişinin değerleri ve yetkinlikleri analiz edilerek koçluk programına uyumu belirlenir ve kişi programa uygun bulunduğu takdirde eğitime kabul edilir. Yapılan mülakat kişinin koç olmaya uygunluğu, sınıf profiline uyumu, eğitimlerden sağlayacağı faydaya odaklanır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Program, 150 saatten oluşmaktadır.

(a) ICF Portfolyo yöntemi ile ICF unvanı almak isteyen profesyonel koç adayları ilk dört modülü tamamlamaları halinde ICF unvan başvurusunu yapabilirler.

(b) ICF unvanı alma yolunda, tam donanımlı olmak ve bu süreçte profesyonel olarak Sola Unitas CA ile ilerlemek isteyen profesyonel koç adayları için eğitim programının tamamı 4 zorunlu, 2 seçmeli modülden oluşmaktadır.

Zorunlu ve seçmeli modüller aşağıda verilmiştir. Modül içerikleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Zorunlu Eğitim Modülleri

 • Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1)
 • Koçun Varlığı (Modül 2)
 • Olasılıklar Dünyası (Modül 3)
 • Birlikte Yaratma (Modül 4)

Seçmeli Eğitim Modülleri

 • Yönetici Koçluğu Eğitimi (Modül 5)
 • Takım Koçluğu Eğitimi (Modül 6)
 • İlişki Koçluğu Eğitimi (Modül 7)
 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi (Modül 8)
 • Kariyer Koçluğu Eğitimi (Modül 9)
 • Ebeveyn Koçluğu Eğitimi (Modül 10)

TEMEL KOÇLUK EĞİTİM MODÜLLERİ

Şehir1.Modül2. Modül3.Modül4.Modül
İzmir19 Eki – 20 Eki 1902 Kas – 03 Kas 1916 Kas – 17 Kas 1923 Kas – 24 Kas 19
Ankara26 Eki – 26 Eki 1909 Kas – 10 Kas 1923 Kas – 24 Kas 1930 Kas – 01 Ara 19
İstanbul26 Eki – 27 Eki 1909 Kas – 10 Kas 1923 Kas – 24 Kas 1914 Ara – 15 Ara 19
Bakü /Azerbaycan02 Kas – 03 Kas 1916 Kas – 17 Kas 1930 Kas – 01 Ara 1921 Ara – 22 Ara 19
İstanbul14 Ara – 15 Ara 1928 Ara – 29 Ara 1911 Oca – 12 Oca 2018 Oca – 19 Oca 20
İzmir08 Şub – 09 Şub 20 22 Şub – 23 Şub 20 07 Mar – 08 Mar 20 14 Mar – 15 Mar 20
İstanbul 08 Şub – 09 Şub 20 22 Şub – 23 Şub 20 07 Mar – 08 Mar 20 21 Mar – 22 Mar 20
Ankara15 Şub – 16 Şub 20 29 Şub – 01 Mar 20 14 Mar – 15 Mar 20 28 Mar – 29 Mar 20

İLERİ DÜZEY EĞİTİM MODÜLLERİ (1)

ŞehirYönetici KoçluğuTakım KoçluğuÖğrenci Koçluğu
İstanbul02 Kas – 03 Kas 1923 Kas – 24 Kas 1916 Kas – 17 Kas 19
Ankara 20 Haz – 21 Haz 20 30 May – 31 May 2013 Haz – 14 Haz 20
İzmir13 Haz – 14 Haz 20 09 May – 10 May 20 27 Haz – 28 Haz 20

İLERİ DÜZEY EĞİTİM MODÜLLERİ (2)

ŞehirEbeveyn KoçluğuKariyer Koçluğuİlişki Koçluğu
İstanbul02 Kas – 03 Kas 1904 Nis – 05 Nis 2013 Haz – 14 Haz 20
Ankara27 Haz – 28 Haz 20  
İzmir  06 Haz – 07 Haz 20

FAKÜLTE LİDERLERİ

Fakülte üyelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

NEDEN SOLA UNİTAS CA

 • Motto Research Araştırma şirketinin verilerine göre Sola Unitas Academy en büyük üç koçluk eğitimi arasında en yüksek memnuniyet yaratan okul olarak açıklanmıştır. Detaylar için tıklayınız. 
 • Eğitim temelimiz, koçluk yapmak değil, koç olmak üzerine kuruludur.
 • Kendi vizyonumuza doğru en başarılı okul olmak ve başarımızı sürdürebilmek  için öğrencilerimizin unvan süreçlerini sonuna kadar destekliyoruz.
 • Mezunlarımızın yaşam koçluğu yapabilmeleri için koçluk projeleri hazırlayıp koçluğa başlamalarını sağlıyoruz.
 • Sola Unitas Eğitim Programı dünyada otorite olarak kabul edilen ICF (Uluslar arası Koçluk Federasyonu akreditasyonunu taşımaktadır. Onaylı ve akredite eğitimler farklı nitelik arz etmektedirler.
 • Sola Unitas ACTP’den mezun olabilmek için Türkçe sözlü sınav yapmaya yetkili bir okuldur.
 • Eğitim, koçluğun öncü ismi Thomas Leonard’ın oluşturduğu standartlarda verilmektedir. Ayrıca yaşam koçluğu eğitimi içeriğinde, yüzyılın en iyi psikoterapistlerinden B.F. Skinner, Milton Erickson ve Spinoza gibi önemli bilim adamlarından ve Gestalt yönteminden koçluğa uyarlanmış etkili yöntemler bulunmaktadır

Çekimler ICF Türkiye tarafından yapılmıştır.

EĞİTİM FİYATLARI

Eğitimler ayrı modüller olarak satın alınabilir. Her bir modülün ücreti 1760 TL’dir. 4 modülden oluşan temel eğitim paketinin tamamı 6.490.-TL olup, ACTP program bedeli 14.190 TL’dir. Bu fiyata ICF açısından zorunlu olan mentor koçluk görüşmeleri de kapsanmaktadır. Fiyatlara KDV dahildir. Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 10, 15 gün için % 5’tir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır. New York’ta düzenlenen temel eğitim paketinin fiyatı 3600 USD’dir. 

“INT. COACH FEDERATION AKREDİTE KOÇLUK EĞİTİMİ” üzerine 319 yorum

 1. “Ünvanınızı, yaşınızı, burcunuzu, hatta cinsiyetinizi bir kenara bırakın, siz kimsiniz?” diye başlayan ilk modül gününü hatırlıyorum. Ve tabi verdiğim cevabı: HAYALPERESTİM! Evet, ben tam da buyum. Ya hayal kurarım ya da kurduklarını yaşarım. Hayallerimde ya ağlarım ya da ağladıklarıma gülerim. Ya gülerim ya da gülmekten ağlarım. Arayışım bu yüzden “denge” idi.

  Ne buldum bu eğitimde? İlk modülde anılarımı, okuduğum ilk kitapta (Ahuna) ise ön yargılarımı buldum. Bir diğer eğitimcide, sahnede eğitim veren kendimi, Umut ile içimdeki gerçeği buldum.

  Her eğitim akşamında arkadaşlarımla değil sabotajcımla çay içtim. İnanç merdivenlerimden çıktım indim günlerce. Varsaydım yoksaydım… Özünde anladım ki “seninle başlamasa da hikayen seninle bitebilir”.

  Her şeyi bırakın önce kendinizi tanımak istiyorsanız 701. Sokak D.5 ☺️🦋💜

 2. Selam;
  Aslında doğru yerde ‘susabilmek’ gibi bir yetkinliğim olduğunu Umut Kısa konuşurken keşfettim diyebilirim.Çünkü sadece içselleştirerek dinlemek gibi organik bir ihtiyaç doğuveriyor kendileri anlatırken..iyiki..
  Anda kalarak dinlemek,bir insanı tüm hikayesiyle dinleyebilmek,bu dinleme meselesine gönüllü ve yatkın olmak..bir işi heyecanı yüksek ve tutkuyla sahiplenmek asıl mesele bizim için diye düşünüyorum.Eğitim biteli nerdeyse bir hafta oldu fakat ben hala Umut’un avucumuza bıraktığı beyin fırtınası tadındaki ‘an’ların sorularıyla içimde çarpışıyorum.Şahane..
  Önce sanırım ilk adım kendinizi bulmaya ihtiyaç var sanırım..Öyle olduğunuz gibi yani..Teşekkürler teşekkürler..

 3. Koçluk eğitimini almak, matrix filminde kırmızı hapı seçmek desem sanırım abartmış olmam. Geçmişinizde biriktirdiğiniz önyargıların ve inançların değişimine şaşkınlıkla eşlik ediyorsunuz. Sola unitas çok kaliteli eğitimenleriyle sizi sarıp başka bir insana dönüşeceğiniz yeni bir diyarın kapılarını açıyor. Bu eğitimi almalı mıyım diye az da olsa düşünüyorsanız hiç tereddüt etmeyip o kırmızı hapı seçin.

 4. Merhabalar,
  Yaşam koçlugu eğitimi konusunda uzun bir araştırmadan sonra Sola Unitas’a karar verdim ve temel eğitim modüllerini yeni tamamladım.
  Yeşim,Fügen,Ayça ve Umut hocalarımdan aldım eğitimlerimi , hepsi de ayrı ayrı mükemmeldi, müthiş enerjileri, eğitimi verme yöntemleri, yaklaşımları, pratik uygulamarı ile müthişti ve hepsi de kendine özgü öyle güzel anlatıyorlar ki bitsin istemiyorsun aynı zamanda da kolaylıkla anlıyor ve içselleştirebiliyorsun,öğreniyorsun.
  Hepside konularına çok hakim ve bir an önce onlar gibi koçluk yapmak istiyorsun.
  Ben bu eğitime katılarak hayatımdaki en büyük iyiliği kendime yaptıgımı düşünüyorum ve yaşadıgım bu farkındalıktan ve gelecekte de kişisel gelişimime katacaklarından dolayı da çok mutluyum ve heyecanlıyım.
  Umut’un verdiği özgüven, samimi, dürüst ve net yaklaşımlarından dolayı bu işin hakkını vererek yapacagımdan da hiç şüphem yok.
  Sabah gevrekleri,kekleri ve sevgili meltemin de ilgi, alakası ve aynı zamanda da isabetleri kişi seçimleri ile çok eglenceli zamanlar yaşadık.
  Sola Unitasa sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
  iyiki varsınız , iyiki bu yolculuğa sizlerle çıkıyorum….
  Sevgilerimle

 5. ACTP 2. Modülü tamamlayalı 2 hafta oldu, Koçluk yapmak isteyenlerin hem kendini tanıması hem de Koçluk görüşmeleri sırasında kullanabileceği araçları anlaması adına çok yararlı bir eğitim olduğunu, kendi yaptığım koçluk demolarında anladım.
  Anlatmak istediklerinde zorlanan danışanları gerçekten dinlediğinizi fark ettirerek ve onlara çeşitli araçlar kullanarak yeni bir kapı açmak adına güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Eğitmenimiz Fügen Albayrak, eğitim boyunca hem yüksek enerjisi hem koçluğa olan tutkusunu bize geçirmesi ile heyecanımı arttırmamı sağladı.
  1. Modülden sonra da aynı görüşteydim, katlanarak heyecanım arttı.

 6. Bu programda geçirdiğiniz her “an”dan sonra bir daha asla aynı kişi olmayacağınız bir yolculuk.
  Başkalarına koçluk yapabilmek için önce kendi zihnimizin esaretinden kurtulmamız gerekiyor.
  Bunu yapmaya cesaretiniz varsa Sola Unitas en doğru adres. Çünkü muhteşem hocaları, harika dostlukları ve saat 4 te sıcacık kekleri var.

  Herkese sonsuz teşekkürler

 7. Merhaba,şu anda süreçte 2. modülü yeni tamamladım.Hani çok sevdiğiniz bir şey bitmesin diye gözünün içine bakarsınız ya,tamda böyle bir duygu durumu içindeyim.
  1. modülün kahramanı Yeşim o ana kadar bildiğinizi zannettiğiniz birçok kavramı bir daha sorgulamanıza neden olacak ..ve iki günün sonunda artık başka düşünmeye başlayacaksınız..Yeşim ‘yol’ uzun ama sayende inançlı,sağlam ve güçlü adımlayacağız..çok teşekkür.
  2. Modül Koçun Varlığı bence Fugen’in varlığı diyebilirim kendi adıma..Fugen’i dinlerken ‘kinestetik,görsel yada işitsel’ olmanız hiç farketmez çünkü kendisini anlamamak gibi şansımız olamaz.çünkü anlatırken ahengine kapılırsınız varlığının.İdolümsünüz sayın hocam.. itiraf:)
  Bu ailede olmaktan son derece mutlu,umutlu ve keyifliyim.kendime,çevreme,evrene bakışıma odaklanmış durumdayım,iyiki diyorum..
  Sinem

 8. Uzun süredir Profesyonel Yaşam Koçluğuyla ilgili eğitimi almak için araştırma yaparken, Sola Unitas kurumunu buldum ve gitmeye karar verdim. Hayatım boyunca verdiğim en doğru kararlardan biri oldu.
  Ayça KABAŞ’ı bu eğitimde tanıma fırsatım oldu. Ayça Hoca daha ilk andan itibaren müthiş enerjisi, eğitime yaklaşımı, pratiğe verdiği önemi ve kendine özgü aktardığı bilgileri kolaylıkla özümsüyorsunuz.

  Anlattığı konuya hakimiyeti ve sizin öğrenme yeteneğinizi benimsemesi muazzam.

  Ama tüm bunlar içinde beni en çok etkileyen şey bildiği her şeyi sevgiyle paylaşma isteğiydi. Hiçbir bilgiyi kendine saklayarak ben en iyisiyim çabasına girmedi ve onu asıl özel yapan bilgilere eklediği kendi yaklaşımlarıydı.

  Eğitimin içeriğine gelince Koçluk eğitiminin daha 1. Modülünde hemen koçluğu deneyimlememiz oldu. Uygulama yaptıkça güvenim arttı, güvenim arttıkça uygulamalarım güçlendi. Şimdiden iki koçluk görüşmesi yaptım. Hemen pratiğe geçirilebilecek bir eğitim verilmesi bence bu işi en önemli ve değerli yapan kısmıydı

  Bana bu hisleri yaşatan ve önce kendimde farkındalık oluşturan, sonrada Koçluk mesleğine hayranlığımı arttıran Ayça’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 9. Aldığım 4 modül sonundaki duygum şu: koçluk benim kutup yıldızım.Diğer insanlarla bütün hissetme aracım ve ben bu aracı olabilecek en iyi ve belki bugüne kadar hiç yapılmamış şekilde kullanarak daha çok insana özellikle de çocuğa ulaşmak istiyorum. Biliyorum ki cennet burada ve herkes yeteneği olan, yapmak istediği şeyi yaparsa yani kutup yıldızına ulaşırsa o boşluk hissi yok olacak ve hepimiz birbirimizi ne şekilde tamamladığımızı göreceğiz, İşte o zaman ne savaşa, ne kavgaya ,ne paraya, ne şöhrete ihtiyaç duyacağız. Herşey olması gerektiği haliyle , doğalında zaten çok güzel olacak.
  Bu benim içte bilip de bu düzende kimsenin anlamayacağını düşündüğüm bir inançtı ama gördüm ki böyle hisseden tek ben değilim ve bunun için çalışan birileri var.Bunu bana hissettirdiği için Sola Ailesi`ne teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız!Eğitim boyunca sürekli şuan tam da burada olduğum için şükrettim.

 10. ACTP yolunda ilk adımımı bu hafta sonu attım, bugüne kadar çok merak ettiğim ve yürümek istediğim bir yola Sola Unitas’la çıkmış olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. İçimdeki heyecan ve hem kendi gelişimim hem de yapmak istediklerim açısından doğru bir yerde olduğuma eminim.
  İçerik olarak teoride koçluk nedir ne değildir konusunda sadece bilgi bombardımanına tutulmak yerine yerinde egzersizleriyle desteklenmiş olan bu programı herkese tavsiye ederim.
  Kendinize yapacağınız bu en büyük iyilik yolunda hepinize başarılar dilerim. Huzurlu ve Keyifli günler burada sizleri bekliyor.

 11. Merhaba Yeşim
  Yeni bir koç adayı olarak kocluk egitimi almadan önce bir çok eğitim şirketini araştırdım hatta birkaçıyla görüşme bile yaptım. Sonuçta Uluslarası koçluk federasyonu ACTP tarafından akredite olan sizde eğitim almaya karar verdim.Hafta sonu bemim de katıldığım modül 1 eğitiminde de doğru karar verdigimi anladım.Son derece uzman eğitimcilerle güleryüzlü, ıçten davranışlarıyla çok farklı bir eğitim deneyim yaşadım. Bir kez daha tüm Sola ailesine tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum. Koçlukta hayat gibi uzun bir yolculuk.Bu yolda en iyi yardımcılarımız bence sabır,çok çalışmak ve umutlu olmak olacaktır.

 12. Merhaba Yeşim,

  Daha önce başka bir koçluk firmasınından eğitim almaya yeltendim ama sistem izin vermedi. Prensipte anlaşmamıza rağmen bir türlü olmadı.

  Önümdeki 10 luk listeden sırasıyla yeni merkezleri aramaya başladım. Ama ben ilk 2 yi aradım 3. de Meltem’le konuştum dedimki tamam aradığım burası saatlerce tüm sorularıma samimiyetle cevap verdi. Ve listenin geri kalanını aramadım..

  Sonuçta ilk modülü tamamladık, hem kalp, hem zihin, hem akıl hepsi harika bir harmoniydi benim için. Yeşim’in şefkatli bir o kadar alan tutucu tavrın olağanüstüydü..içimde gıdım yargı mekanizması çalışmadı.

  Bugün bir daha içime baktım, içimdeki iyi bir koç olma duygusu dimdik ayakta daha da güçlü duruyordu.

  Her şey için tekrar teşekkür ederim 🙂

  Gül

 13. Hem eğitimi yeni almış hem de üstünden çok uzun zaman geçmiş gibi hissediyorum. Dönüp bakınca çok şey öğrendiğim, farklı yollara girip çıktığım, potansiyelimi bulmak istediğim ve kesinlikle çok eğlendiğim bir yolculuk oldu. Okuduğum kitaplarda, yaşantılarda ve yaşantımda eğitimden parçalar görüp gülümsüyorum, fark ediyorum. Kendime çok güzel bir hediye vermişim. Bu akşam “Herkes okey mi? “ 3. Modül çıktı karşıma. Ben de gelip yazmak istedim. Bütün eğitmenlerimize teşekkür ederim.

 14. Hiçbir insana(öncelikle kendinize), hiçbir iletişime, hiçbir hikayeye-duruma bakışınız eskisi gibi olamayacak-olmayacak. Fakat bu başkalaşma ve değişim; normalin aksine bırakın rahatsız etmeyi, kimsenin farkedemediği ama aradığı bir hayat formulünü siz bulmuşsunuz gibi de tarifsiz bir haz verecek size.

  İki günlük eğitimimi ve daha başında olduğum eşsiz yolculuğu ancak böyle özetleyebilirim sanırım.

  Ayça, her birimize sıfatlarımızdan sıyrılıp olduğumuz benlikler ile kendimizi ifade etme fırsatı tanıdığın, yolculuğumuzun başında bizi cesaretlendirdiğin için çok çok teşekkür ederim.

  İyiki sizlerleyiz…

  Günce

Yorum yapın